mx5 błędy,problemy,opinie,sugestie


Recommended Posts

1 minute ago, magg said:

Musiałbyś mieć ten folder w zakładce "Bookmarks" :huh:.

Z tego co widzę, w tym niedorobionym Infoboxie nie istnieje praktycznie żadna możliwość edycji, przenoszenia ulubionych itd.

klikam na ustaw folder paska ulubionych są tam dwa foldery ulubione i zakładki , dlaczego na pasku ulubionych nazwy tychże niektóre z nich mają czerwony kolor a inne czarny 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

U mnie są problemy po prosiło o aktualizacje Mx5 do naj nowszej wersji i chce ustawić pasek ulubionych po aktualizacji moje ustawienie znikło ale czy dodam na pasek nic nie reaguje czy usunę to co zbędne zero reakcji za to albo się przeglądarka odwieczerza albo chwilowo wszystko znika wyskakuje czarny ekran a i na pasku ulubionych stron mam folder czemu ma kolor czerwony który mnie irytuje a dlaczego w Mx5 kiedy uruchamiam poprzednią sesje strony otwierają się nie po kolei pierwszy mam Facebook a bywa ostatni czasem 3 zamienia kolejność 

Link to comment
Share on other sites

On 8.10.2016 at 10:26 PM, bos_kg said:

 mam folder czemu ma kolor czerwony który mnie irytuje a dlaczego w Mx5

Odpowiedź znajduje się nad Twoim postem...

Quote

kiedy uruchamiam poprzednią sesje strony otwierają się nie po kolei pierwszy mam Facebook a bywa ostatni czasem 3 zamienia kolejność 

Stary błąd jeszcze z czasów Mx 4. Jak możesz się osobiście przekonać - nie naprawiony do dziś.

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj wyszła nowa wersja mx beta dawno nie miałem do czynienia z takim gniotem zakładki odkąd pamiętam były w kolumnach jedna obok drugiej zawsze chwaliłem takie praktyczne rozwiązanie to co zrobił mx w tej wersji w.....o mnie zrobili tak jak jest w firefoxie czy chromie czyli nie praktyczna lisa przewijana góra dół dalej wyparowały gdzieś zakładki miałem ich 95 zostało 52 z paska z ulubionymi też wszystkie zniknęły dalej awatar nie ma zdjęcia które miałem ustawione do d..y jest ta beta zostaję przy  poprzedniej a jeśli mx nie naprawi tych błędów to trzeba będzie z bólem serca zastanowić się nad zmianą przeglądarki 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, john doe said:

 do d..y jest ta beta zostaję przy  poprzedniej a jeśli mx nie naprawi tych błędów to trzeba będzie z bólem serca zastanowić się nad zmianą przeglądarki 

Nie naprawią.

Pisałem Tobie już parę miesięcy temu, żebyś zmienił przeglądarkę.

Tu nie ma sentymentów.

Po co męczyć się z tak marną imitacją przeglądarki, jaką jest mx5? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, magg said:

Nie naprawią.

Pisałem Tobie już parę miesięcy temu, żebyś zmienił przeglądarkę.

Tu nie ma sentymentów.

Po co męczyć się z tak marną imitacją przeglądarki, jaką jest mx5? 

tak pamiętam namawiałeś mnie na operę ,a ja ci wtedy odpowiedziałem że jeśli nie mx to przeglądarka która ma tryb czytania bo dużo czytam,zakładki w kolumnach jedna obok drugiej,konfigurowalne gesty myszy puki co nie znalazłem takiej przeglądarki która spełniała by moje wymagania w 100%

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, john doe said:

tak pamiętam namawiałeś mnie na operę ,a ja ci wtedy odpowiedziałem że jeśli nie mx to przeglądarka która ma tryb czytania bo dużo czytam,zakładki w kolumnach jedna obok drugiej,konfigurowalne gesty myszy puki co nie znalazłem takiej przeglądarki która spełniała by moje wymagania w 100%

Póki - http://sjp.pl/póki

Puki (stukanie/ pukanie)http://sjp.pl/puki

 

Vivaldi ma wbudowany tryb czytania - http://winaero.com/blog/vivaldi-is-getting-reader-mode-similar-to-firefox/ oraz gesty myszy https://help.vivaldi.com/article/gestures/.

Firefox zresztą też posiada te funkcje - https://support.mozilla.org/pl/kb/poprawiona-czytelnosc-w-firefoksie

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firegestures/

Wystarczy chwilę poszukać... nie tylko czekać na gotowe.

Link to comment
Share on other sites

On 17.10.2016 at 11:14 PM, magg said:

Póki - http://sjp.pl/póki

Puki (stukanie/ pukanie)http://sjp.pl/puki

 

Vivaldi ma wbudowany tryb czytania - http://winaero.com/blog/vivaldi-is-getting-reader-mode-similar-to-firefox/ oraz gesty myszy https://help.vivaldi.com/article/gestures/.

Firefox zresztą też posiada te funkcje - https://support.mozilla.org/pl/kb/poprawiona-czytelnosc-w-firefoksie

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/firegestures/

Wystarczy chwilę poszukać... nie tylko czekać na gotowe.

w najnowszej betce błędy o których pisałem zostały naprawione ,dobra robota,mam pytanie jak dodaję nową zakładkę to za każdym razem wyskakuje mi miejsce zapisania tejże all folders,a ja chciałbym je zapisać do folderu w którym mam zakładki niestety za każdym razem muszę ręcznie wskazywać ten folder gdyż maxthon nie zapamiętuje mojego wyboru 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, john doe said:

dlaczego w najnowszym maxthonie(exe) którego właśnie pobrałem menu i w ogóle wszystko jest w języku angielskim,jak to zmienić  

Język przeglądarki niezmiennie możesz przełączyć w tym samym miejscu co zwykle - nic się w tej kwestii nie zmieniło w Mx5.

Nie oznacza to jednak, że wszystkie języki są dostępne...

Odpowiedzi na Twoje "problemy" z językiem polskim znajdziesz na poprzedniej stronie tego wątku.

Link to comment
Share on other sites

zaznaczyłem w ustawieniach żeby na dole wyświetlał mi się pasek mimo to nie ma go ,więc odinstalowałem max,w mx4 było tak że podczas instalacji trzeba było podać dane logowania,w mx5  gdy zainstalowałem przeglądarkę o dziwo patrzę i nie wierzę własnym oczom jestem zalogowany,ustawienia.zakładki są na swoim miejscu coś mi tu nie pasuje, po drugie gdy pobierałem i instalowałem kolejne betki(exe)zawsze j polski  był już ustawiony 

Link to comment
Share on other sites

On 31.10.2016 at 7:02 PM, john doe said:

zaznaczyłem w ustawieniach żeby na dole wyświetlał mi się pasek mimo to nie ma go ,więc odinstalowałem max,w mx4 było tak że podczas instalacji trzeba było podać dane logowania,w mx5  gdy zainstalowałem przeglądarkę o dziwo patrzę i nie wierzę własnym oczom jestem zalogowany,ustawienia.zakładki są na swoim miejscu coś mi tu nie pasuje, po drugie gdy pobierałem i instalowałem kolejne betki(exe)zawsze j polski  był już ustawiony 

To dziwne... Spróbuj przeinstalować na czysto - usuń dane użytkownika podczas procesu deinstalacji.

Język polski (ten wbudowany) w instalator - nie działa.

Dzisiaj będę miał jakieś informację dotyczące tłumaczenia od konieckropki.

Widziałem ten syf, który ktoś (@SEER) zrobił na Crowd - inie swoimi nieudolnymi próbami tłumaczenia :grrr:.

Będzie co poprawiać...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, magg said:

To dziwne... Spróbuj przeinstalować na czysto - usuń dane użytkownika podczas procesu deinstalacji.

Język polski (ten wbudowany) w instalator - nie działa.

Dzisiaj będę miał jakieś informację dotyczące tłumaczenia od konieckropki.

Widziałem ten syf, który ktoś zrobił na Crowd - inie swoimi nieudolnymi próbami tłumaczenia :grrr:.

Będzie co poprawiać...

dam sobie spokój z tym usuwaniem danych skoro nie ma j.polskiego to nie znając j.angielskiego nie będę wiedział jak ustawić gesty myszy,w portable dolny pasek działa 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, magg said:

To dziwne... Spróbuj przeinstalować na czysto - usuń dane użytkownika podczas procesu deinstalacji.

Język polski (ten wbudowany) w instalator - nie działa.

Dzisiaj będę miał jakieś informację dotyczące tłumaczenia od konieckropki.

Widziałem ten syf, który ktoś zrobił na Crowd - inie swoimi nieudolnymi próbami tłumaczenia :grrr:.

Będzie co poprawiać...

po wprowadzeniu w życie twoich porad dotyczących dolnego paska jak i j.polskiego wszystko działa,gdyby jeszcze udało się rozwiązać problem z gazeta.pl tzn.gdy klikam na jakikolwiek odnośnik nić się nie dzieje ,i w tedy pozostaje tylko  kliknąć otwórz na nowej karcie ,mam nadzieję że za mojego życia uda mi się rozwiązać tą zagwostkę,w każdym bądź razie dzięki ci za twój czas który poświęciłeś próbując mi pomóc rozwiązać ten irytujący mnie problem 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, john doe said:

po wprowadzeniu w życie twoich porad dotyczących dolnego paska jak i j.polskiego wszystko działa,gdyby jeszcze udało się rozwiązać problem z gazeta.pl tzn.gdy klikam na jakikolwiek odnośnik nić się nie dzieje ,i w tedy pozostaje tylko  kliknąć otwórz na nowej karcie ,mam nadzieję że za mojego życia uda mi się rozwiązać tą zagwostkę,w każdym bądź razie dzięki ci za twój czas który poświęciłeś próbując mi pomóc rozwiązać ten irytujący mnie problem 

 

mx.gif

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, magg said:

 

mx.gif

mam świadomość że ten problem dotyczy tyko mnie i nikt nie zgłaszał podobnego,jak klikam na jakikolwiek odnośnik na gazeta.pl to jest wszystko ok tak jak u ciebie,schody zaczynają się dopiero ja włączę tryb czytania ręcznie klikając w odpowiednią ikonkę lub ustawiając tryb czytania na auto,i w tym jest rzeczywisty problem ,jest jakaś zależność pomiędzy trybem czytania a gazeta.pl,tylko nie wiem jaka 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, john doe said:

mam świadomość że ten problem dotyczy tyko mnie i nikt nie zgłaszał podobnego,jak klikam na jakikolwiek odnośnik na gazeta.pl to jest wszystko ok tak jak u ciebie,schody zaczynają się dopiero ja włączę tryb czytania ręcznie klikając w odpowiednią ikonkę lub ustawiając tryb czytania na auto,i w tym jest rzeczywisty problem ,jest jakaś zależność pomiędzy trybem czytania a gazeta.pl,tylko nie wiem jaka 

Kiedyś już to zgłaszałeś... Potwierdziłem, że u mnie problem też występuje. Zostało to zgłoszone. Później pisałeś o problemach z Trybem Czytania na forum międzynarodowym (tak jak parę osób wcześniej). Czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedź, czy zostało to naprawione?

Odpowiedź przemilczę.

Teraz też mogę potwierdzić, że po włączeniu Trybu Czytania odnośniki nie działają ( Gazeta.pl)...

Serio, musisz sobie to uświadomić, że to nie zostanie naprawione prawdopodobnie nigdy. Jak wiele innych rzeczy.

Jedyna rada na to chwilę - spróbuj tego Trybu Czytania w Firefoxie. Może akurat przekonasz się do tej przeglądarki.

Dodatek do Firefoxa do zautomatyzowania Trybu Czytania https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/automatic-reader-view/

Notatka20161101214503.png

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, magg said:

Kiedyś już to zgłaszałeś... Potwierdziłem, że u mnie problem też występuje. Zostało to zgłoszone. Później pisałeś o problemach z Trybem Czytania na forum międzynarodowym (tak jak parę osób wcześniej). Czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedź, czy zostało to naprawione?

Odpowiedź przemilczę.

Teraz też mogę potwierdzić, że po włączeniu Trybu Czytania odnośniki nie działają ( Gazeta.pl)...

Serio, musisz sobie to uświadomić, że to nie zostanie naprawione prawdopodobnie nigdy. Jak wiele innych rzeczy.

Jedyna rada na to chwilę - spróbuj tego Trybu Czytania w Firefoxie. Może akurat przekonasz się do tej przeglądarki.

gdyby  nie ten problem trybem czytania-gazeta.pl,uważałbym maxthona za idealną przeglądarkę dla mnie ,no cóż będzie trzeba jakoś się przemęczyć 

Link to comment
Share on other sites

Just now, john doe said:

gdyby  nie ten problem trybem czytania-gazeta.pl,uważałbym maxthona za idealną przeglądarkę dla mnie ,no cóż będzie trzeba jakoś się przemęczyć 

Jak tam sobie chcesz... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

mam problem z zapisywaniem zakładek jak chcę zapisać zakładkę w all folders, to za każdym razem zapisuje się na początku listy i muszę ręcznie w order by update time wybierać order by ascend i tak przy dodawaniu każdej  zakładki,natomiast gdy dodaję zakładkę do folderu w którym przechowuję zakładki są one zapisywane na końcu listy czyli tak jak powinno być 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, john doe said:

mam problem z zapisywaniem zakładek jak chcę zapisać zakładkę w all folders, to za każdym razem zapisuje się na początku listy i muszę ręcznie w order by update time wybierać order by ascend i tak przy dodawaniu każdej  zakładki,natomiast gdy dodaję zakładkę do folderu w którym przechowuję zakładki są one zapisywane na końcu listy czyli tak jak powinno być 

Skutki robienia notatnika z przeglądarki :wacko:.

Nie tylko Ty na to narzekasz...

"Problem" zgłaszany (bezskutecznie) od samego początku wprowadzenia tego całego mole/infobxa/ maxnote- a czy jak to tam się obecnie nazywa.

Musicie sobie uświadomić, że w Mx 5 nie będzie nigdy normalnych ulubionych/ zakładek, tak jak to było w poprzednich wersjach czy innych dostępnych przeglądarkach.

Przecież to jest teraz "coś więcej niż przeglądarka - asystent informacyjny" :mdr:

Śmiech na sali - więcej info tutaj http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/21184-information-assistant/

Link to comment
Share on other sites

On 24.10.2016 at 5:53 PM, john doe said:

w najnowszej betce błędy o których pisałem zostały naprawione ,dobra robota,mam pytanie jak dodaję nową zakładkę to za każdym razem wyskakuje mi miejsce zapisania tejże all folders,a ja chciałbym je zapisać do folderu w którym mam zakładki niestety za każdym razem muszę ręcznie wskazywać ten folder gdyż maxthon nie zapamiętuje mojego wyboru 

zauważyłem że ten problem występuje gdy jestem zalogowany do mx passport ,gdy się wyloguję problem znika 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

W mx5 brakuje mi nie wiem jak to nazwać takiej ikonki która pokazywała by czas pozostały do końca podczas pobierania danego pliku,było coś takiego w mx4,jest w frefoxie ,w związku z tym jest prośba by któryś z kolegów lub koleżanek napisał o tym na forum angielskojęzycznym.

Link to comment
Share on other sites

Ja zauważyłem ze kiedy ręcznie wpisuje nawet zmyślona stronę jak oko.pl w pasek adresu wczytuje niby stronę po chwili ją zamknie jak chce ręcznie stronę otworzyć muszę w google ja wpisać  dopiero tak otworzyć naj bardziej uciążliwa  usterka 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.