Toros37

Members
 • Content count

  200
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Release Notes

Bug Tracker

Help page

Help page-CN

Release Note5

Rules and recruitment

Everything posted by Toros37

 1. Bayas son açıklamalar nedir bizde anlasak.
 2. Teşekkürler. Programı gittikçe geliştiriyorsunuz. Başarılarının devamını beklerim.
 3. Formu otomatik tamamlama özelliği

  Teşekkürler oldu
 4. Bir formu dolduruken eski verisyonlardan biliyorum otomatik doldurudu. DİKKAT parol ve kullanıcı isiminden bahsetmiyorum. Bunu zaten sorunsuz yapıyor. Benim dediğim Forum sayfasında diyelim 3-5 dolacak satır, boş kutucuk var. Kelimenin 1-2 harfini yaznınca kelime otomatik seçenekler sunup bizim seçmemizi beklerdi. Aynı google arama kutucuğuna yazdığımız zaman keilmeyi tamamlaması gibi. Yeni versiyonlarda bu özellik kalktı. PC den mi Maxthondan mı kaynaklanıyor bilemedim. Çok güzel bir özellikti. Uzun bir kelimeyi veya cümleyi ilk 1-2 harfi ile kendi bulması otomotik tamamlaması çok güzeldi. Bu özellik tekrar konulamaz mı?
 5. Maxthon da WhapsApp kullanımı.

  Bu özelliği kullanıyorum. WhatsAppın maxthona gelmesi iyi oldu. Yalnız bir problem var. Ayarlar gelişmiş en alttaki kutucuğa; Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; tr-TR; rv:1.9.1.3) Gecko/20100101 Firefox/36.0.4 " yazınca maalesef 1-2 web sitesini açmadı. Bundan ileri geleceğini düşünmediğim için çok uğraştım. Sonradan default yaptım. Açılmayan sayfalar açıldı. Furkan Avşar Bey ben şunu sormak istiyorum. Bu kutucuktaki satır ne işe yarıyor? Boş bıraksak bir şey olur mu?
 6. Nihayet Maxhon'a WhatsApp eklentisi geldi. Şimdi bunu nasıl yapılacağını tek tek açıklayayım. 1- Sol üstte menü (Üç çizgi)/Ayarlar/GelişmişKullanıcı Tanıtıcı dizgisini özeleştire tık koyun. Alttaki kutucuğa Yazılı satırı silin bunun yerine " Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; tr-TR; rv:1.9.1.3) Gecko/20100101 Firefox/36.0.4 " Tırnak olmadan kopyalayıp yapıştırın. 2- https://web.whatsapp.com/ sayfasına gidin. Buradan MAxthon simgesini tıklayın. Gelen sayfada kare içinde grafikli bir şekil gelecek. Bunu barkot olarak anlayın. 3- Akıllı telefonunuzdan WhatsAppı açın üstte en sağda üç noktayı seçin ve "WhatsApp Web" i seçin. Kamera açılacak. Kamerada Barkodu okutun. tarama bitince otomatik olarak WhatsApp sayfasında mesajlar gelecek. Cep telefonunda yaptığınız he şeyi Windowsta yapabileceksiniz. Güle güle kullanın.
 7. maxthon'un çökmesi

  Bende de oluyor. Çok sekme açınca PC acaip kasıyor.
 8. WhatsApp eklentisi

  Haber şu şekilde darısı Maxthona WhatsApp'dan bir yenilik daha Vatan Gazetesi 27 Şubat 2015 Cuma - 9:45 Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın Web arayüzünü artık Firefox ve Opera'da da kullanmak mümkün Mesajlaşma uygulamaları alanında uzun süredir zirveyi kimseye kaptırmayan WhatsApp, kullanımın kolaylaşması açısından yenilikler yapmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay WhatsApp Web'i duyurarak Chrome kullanıcılarının internet tarayıcısı üzerinden mesajlaşmasına olanak sağlayan uygulama, artık diğer internet tarayıcılarında da mesajlaşma imkanı tanıyor. WhatsApp'ın resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan bilgiye göre WhatsApp Web artık yalnızca Chrome'da değil, Firefox ve Opera'da da kullanılabiliyor. Bu tarayıcılarda da aynı Chrome'da olduğu gibi site üzerinden QR kod okutularak mesajlaşmaya başlanıyor. Safari kullanıcılarına ise kötü bir haberimiz var. Çünkü henüz Safari'ye halen destek verilmiyor. Diğer yandan iOS de WhatsApp'ın bu özelliğini henüz desteklemiyor. Dolayısıyla iPhone kullanıcılarının mesajlaşmalarına bir süre daha telefondan devam etmesi gerekecek gibi görünüyor.
 9. WhatsApp eklentisi

  Tekrar deneyeyim bakalım Furkan Bey şunu da sorayım. WhatsAppın nasıl maxthonda kullanılacağın yazan bir mesaj göndersem mahsuru var mı? Biliyorum bir çok arkadaş bunu bekliyor.
 10. bayas replied at 2015-3-31 08:14 Merhaba, geri dönüşün için çok sağol. ilk olarak kopyala-yapıştır yapmana gerek yoktu as ... Çok teşekkürler. Doğrusu fikirlerime cevap vereceğinizi zannetmiyordum. Madem böyle ben biraz daha ileri gideyim. 1- Anlatığınız şeyi yaptım ama olmadı. Elle seçilirken kelimeyi seçiyorum ama fare imleci yanında seite ikonu belirmedi. Dolayısıyla panelde kelime çıkmıyor. 2- Kelimeyi kopya paste yapınca çevirme yerindeki panele sağ veya sol tıklama ile yapıştır yapılamıyor. Ancak CTRL+V yapmak gerekiyor ki bu çok zahmetli bir iş. 3- Sol kenardaki t ikonuna basınca açılıyor. Ama tekrar maxthon sayfasına dönünce bu sözlük tablosu otomatik kapanıyor. Bunun kapanmaması lazım değil mi? 4- Yeni sürümde toolbara ekleme kararınız iyi olmuş. 5- Evet Maxthonun sözlük uygulaması güzel değil. İnşallah ileride gelişir. Tekrardan teşekkürler
 11. Okuyucu kipinde şöyle bir problem var. Daha doğrusu problem değilde daha iyi olaiblirdi. Arkası arkasına yüklenebilen bir sayfada mesela gazete sayfasında okuyucu kipi yükleniyor. Ama diğer sayfaları otomatik yüklemiyor. Yüklemek için resime tıklayıp açılan sayfada yeniden okuyucu kipinin yüklenmesini bekliyor. Yükleme kısa yolu diyor ama çalışmıyor. Ne demek istediğimi şu örnekte görebilirsiniz. http://www.sabah.com.tr/fotohaber/teknoloji/suya-dusen-telefon-nasil-kurtarilir Resim altındaki rakamları veya resmin sağına tıklayın.
 12. WhatsApp eklentisi

  Furkan Bey cevap bekliyorum(z) WhatsApp Maxthon da kullanma hakkında soru sormuştum. Admin olarak siz mi yoksa başkası mı sildi öğrenmek istiyorum.
 13. Freshman teşekkürler eline sağlık. Evet güzel olmuş. Ama elbette geliştireceksin herhalde. Geliştirirken şunlar da olsa daha iyi olmaz mı? 1- Sayfada kelimeyi seçip sürükleyip sözlük ikon üzerine bıraksak otomatik okusa. Kopi pastaya gerek kalmazsa. Hatta ben Maxthondan beklentim. kelime seçilse sağ tıkla oraya bir çevir seçeneği konsa çok iyi olur.. Bu olabilir mi bilmiyorum. Olursa süper olur. Şimdiki çevir ayrı bir sayfa açıyor çok kullanışlı değil. 2- Cümleleri de çevirse. 3- Sol yan kenar çubukta değil üstte menü çubuğunda olsa. Çünkü benim gibi bazı kullanıcılar sol çubuğu devamlı kapalı tutabiliyor. Tekrardan teşekkürler.
 14. Furkan Bey WhatsApps eklentisi kurulumu hakkında mesaj yazmıştı>Forumda çıktı. Ama 30 dakika sonra baktım yok. Silindi mi?
 15. SaveFrom.Net ile video indirme

  Teşekkürler. Bunun böyle olduğunu bilmiyordum.
 16. Maxthonuın SaveForum.Net diye bir eklentisi var. http://extension.maxthon.com/detail/index.php?view_id=1957 Bu eklenti ile Yutube ve bir kaç siteden çok güzel ve kolayca video indiriliyor. Ama bazı web sitelerinden video indirilmiyor. Bunun sebebi de Maxthon. başta Crome olduğu halde bir çok tarayıcı destek verdiği halde Maxthon destek vermiyor. Aşağıdaki resimde de göreceksiniz. Bu eklentiyi tam kullanmak için yeni versiyonlarda bir şey yapılabilir mi acaba?
 17. WhatsApp eklentisi

  Teşekkürler. Sabırsızlıkla bekliyoruz. Yalnız WhatsApps eklentilerde virus çıkmış. Bu hususta bilginiz var mı? Bu nedenle Chromeden bu eklentinin hemen kaldırılması isteniyor.
 18. ZenMate

  Furkan Bey bunun böyle olduğunu düşünmemiştim. ben eklentileri tarayıcı geliştiriyor zannediyordum. Demek eklenti yapanlar tarayıcıya ekleyecekler.
 19. Formu otomatik tamamlama özelliği

  Furkan bey teşekkürler. Bu yazdığınız durumu bende düşünmüştüm. Ama sadece parolalarda olur zannediyordum. Deneyeceğim. Olursa çok güzel bir şey olacak. Tekrar teşekkürler.
 20. ZenMate

  SUBLIMIS replied at 2015-3-15 10:09 dns değiştirmek için dnsjumper programını kullanabilirsin. ip değiştirmek için de ücretsiz ... Teşekkürler
 21. ZenMate

  Bu konuda bende yazmıştım. Ama bir cevap çıkmadı. Gerçi benim konu saveform hakkında ama aynı kapıya çıkar. http://forum.maxthon.com/thread-14574-1-2.html Aynı zamanda WhatsApp eklentisini de bekliyoruz. http://forum.maxthon.com/thread-14673-1-1.htmlhttp://forum.maxthon.com/thread-14673-1-1.html İnşallah Furkan Avşar Bey iletmiştir.
 22. Eskiden bu Türkeç yapan tr-tr.ini dosyasını yüklediğimiz bir sayfa vardı. Ama bu sayfayı şimdi bulamıyorum. Eskisi de açılmıyor. İşte eski sayfa adresi http://translate.maxthon.com/
 23. Maxthon Sözlük

  Evet Furkan Bey güncellendiğini deneme anladık. Yalnız şu var; Keşke yüklediğimiz sayfada güncelleme tarihi yazılsa. Daha bilinçli kullanıcı olacağız. Bu Maxthon yöneticilerine illetile bilinir mi?