Facebook zawiesza się pod Maxthonem (od przedwczoraj)


slawomirro

Recommended Posts

4.9.4.3000, czyli ostatnia wersjia 4.9x. Wersja 5 mi na razie nie pasuje, poczekam na jej dopracowanie, niemniej...:

Od piątku wieczór nieoczekiwanie Facebook zaczął się zawieszać u mnie w komputerze. Tylko się wiesza pod Maxthonem, w Chrome i w Firefox jest ok.

Karta zawiesza wszystkie inne karty i muszę zamknąć przeglądarkę ręcznie przez Menadżer Programów. Wiesza się tylko i wyłącznie Fecebook, 

wszyskie inne strony działają bezproblemowo. Nie zmieniałem ostatnio nic, żadnego programu nie instalowałem, antywirusowo przeskanowałem,

komputer jest czysty od wirusów. Wyłączyłem wszyskie rozszerzenia, bez zmian. Wyczyściłęm cache,itp rzczy - bez zmian.

Win7 64bit, profesional, PL.

 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, slawomirro said:

Od piątku wieczór nieoczekiwanie Facebook zaczął się zawieszać u mnie w komputerze. Tylko się wiesza pod Maxthonem, w Chrome i w Firefox jest ok.

Karta zawiesza wszystkie inne karty i muszę zamknąć przeglądarkę ręcznie przez Menadżer Programów. Wiesza się tylko i wyłącznie Fecebook,

Spróbuj przełączyć MX w tryb gościa i sprawdź czy to samo się dzieje. Ponadto, jeśli używasz wersji instalacyjnej to wypróbuj na portable.

P.S. Jak wyczyściłeś cache itp. to usuń również pliki z UserData\Temp i z AppData\Local\Temp

Link to comment
Share on other sites

Mam, rozwiązałem sam problem, ale nie znam jeszcze przyczyny.

Maxthon łączył się przez zaporę przez port 9201. Wywaliłem wyjątek z zapory Windows, Maxthon przywitał mnie monitem

o udostępnienie "wyjątku zapory". Odmówiłem, FB działa. 

Z ciekawości, tymczasowo, znów zatwierdziłem ten port w zaporze, FB nie działa. 

Czyli coś w samej przeglądarce przez port 9201 blokowało mi FB, a konkretnie w monecie łączenia pojawiała się informacja

o oczekiwaniu na AppCache i obciążenie procesora wzrastało do 65%.

 

Czyżby znów twórcy Maxthona przez jakąś "tylną furtkę" coś grzebali? Po co Maxthonowi port 9201 ?!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, slawomirro said:

Czyżby znów twórcy Maxthona przez jakąś "tylną furtkę" coś grzebali? Po co Maxthonowi port 9201 ?!

Wątpliwe, aby po ostatniej awanturze coś kombinowali. Co do portu, to musiałbyś sprawdzić z jakim adresem chce się połączyć. Sam port nie wiele wskazuje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Galileusz said:

Wątpliwe, aby po ostatniej awanturze coś kombinowali. Co do portu, to musiałbyś sprawdzić z jakim adresem chce się połączyć. Sam port nie wiele wskazuje.

A jak to sprawdzić? z czym się łączyło W opcjach zapory jest ustawienie "adres zdalny: dowolny". Rozumiem, że to jest gdzieś indziej?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, slawomirro said:

A jak to sprawdzić? z czym się łączyło W opcjach zapory jest ustawienie "adres zdalny: dowolny". Rozumiem, że to jest gdzieś indziej?

Musisz mieć jakiś program do analizy sieci. Ja używam np. Wireshark (zaawansowany). Ty możesz użyć przykładowo Network Monitor 3.4. Tutaj jest video: https://www.youtube.com/watch?v=N7StgkMgMPI Programów tego typu jest sporo, więc wybór należy do Ciebie. Na http://portable.info.pl/category/narzedzia/internetowe/ możesz znaleźć coś w wersji portable.

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Galileusz said:

Musisz mieć jakiś program do analizy sieci. 

 

Dziś jak widziałem wogóle cała domana maxthon.com była niedostępna, niemniej znalazłem coś takiego. Przy aktywnym porcie 9201 przeglądarka przy odpalonym Facebooku łączy się z serwerami:

push70201d40xx9ik1.maxthon.cn
push56300f00xx9ik1.maxthon.cn

Gdy nie ma FB, do takich połączeń nie dochodzi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, slawomirro said:

push70201d40xx9ik1.maxthon.cn
push56300f00xx9ik1.maxthon.cn

Gdy nie ma FB, do takich połączeń nie dochodzi.

Podane adresy wskazują na "China Railway Telecommunications Center". To firma telekomunikacyjna, gdzie Maxthon pewnie ma domenę i dzierżawi łącze. Przypuszczam że to jakiś skrypt śledzący FB chce się tam łączyć i odpytać. Pewności jednak nie mam. Jeśli Ci zależy na odpowiedzi, trzeba by zapytać na głównym forum w sekcji "MX4 & Earlier Version Discussion/General Product Support".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.