Co się stało z MX 4.9.3.1000?


lysyn

Recommended Posts

20 minutes ago, lysyn said:

Nie ma jej na stronie a była przecież oficjalną wersją?

Faktycznie.

Możliwe, że została usunięta, na skutek "afery szpiegowskiej" :wink:.

Wiele portali (np. dobreprogramy) również usunęło Maxthona ze swoich baz pobierania.

Z tych większych i godnych zaufania serwisów, chyba tylko FileHippo oferuje jeszcze Maxthona .

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, lysyn said:

Przetestowałem laptopa Nodem 32. I usunelo mi prawie wszystkie wersje nowe Maxthona.

PS. Tu sa wszystkie wersje: http://forum.maxthon.com/index.php?/release-notes/

Ale na forum w pobieralni nie ma tej 4.9.3.1000

PS2: Przy pobieraniu z oficjalnej strony jest wersja 4.4.5.1200

Maxthon został zgłoszony do wielu producentów oprogramowania AV jako spyware. Więc wcale nie dziwię się, że ESET usuwa pliki instalacyjne.

Jak widać ludziom odpowiedzialnym za Maxthona, nie zależy na dobrej opinii, na supporcie własnego produktu i dbaniu o zadowolenie użytkowników.

Zamiast tego wolą wydawać jakiś PR - owy bełkot zwany szumnie "oświadczeniem".

Pobierz instalkę z FileHippo.

Link to comment
Share on other sites

Wersja 4.4.8.200 jest OK. Z ciekawości przez dwa dni monitorowałem tego maxthona portable z wyłączonym ueip i ani razu nic nie wysłał, ani nie łączył się z ich serwerem u.dcs.maxthon.com lub c.dcs.maxthon.com (223.202.36.54). Do b.dcs.maxthon.com wysyła dane po crash'u. Inne to chmura, certyfikaty itp. Jak sprawdzę Mx5 to napisze.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Galileusz said:

Wersja 4.4.8.200 jest OK. Z ciekawości przez dwa dni monitorowałem tego maxthona portable z wyłączonym ueip i ani razu nic nie wysłał, ani nie łączył się z ich serwerem u.dcs.maxthon.com lub c.dcs.maxthon.com (223.202.36.54). Do b.dcs.maxthon.com wysyła dane po crash'u. Inne to chmura, certyfikaty itp. Jak sprawdzę Mx5 to napisze.

widocznie się zreflektowali ,dzięki za info

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem monitoring Mx5 przez 8 godzin z wyłączonym ueip i jest "czysty" ;) Łączy się tylko z tym co potrzebne, żadnych podejrzanych pakietów nie stwierdziłem. Więc wygląda na to że naprawili ten problem. Raz się połączył z c.dcs.maxthon.com  (223.202.36.54) ale było to zapytanie do DNS. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.