Maxthon 4.9 - Błędy i problemy


john doe

Recommended Posts

On 18.12.2015 at 2:06 PM, magg said:

Polski plik lokalizacyjny, który jest "dołączony" do wersji instalacyjnej Maxthona w wersji 4.9, powoduje błędy w wyświetlaniu, jak i samym działaniu ustawień przeglądarki.Wspominałem o tym tutaj http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/12358-co-z-dokumentami-pdf-wydruki-są-dramatyczne/&do=findComment&comment=94602

W załączniku znajdziecie poprawiony język polski do najnowszej wersji Maxthona.

Wystarczy wypakować pliki z załącznika do folderu Bin (znajduje się w miejscu, gdzie zainstalowaliście/ wypakowaliście Maxthona- np. C:\Program Files (x86)\Maxthon\Bin), zamieniając istniejące tam już pliki/ foldery.

Plik lokalizacyjny można również wykorzystać w wersji portable, która domyślnie nie posiada języka polskiego. Działanie analogiczne do wersji instalacyjnej.

Prawa autorskie- @konieckropka twórca spolszczenia.

Poprawki do wersji 4.9- @Wilser ツ- once again thanks for help with this localization!

Locales.7z

polecasz instalacje 4.9 czy lepiej poczekać na kolejną betkę która miejmy nadzieję będzie bardziej dopracowana czy też lepiej zostać przy starej wersji 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
2 minutes ago, warmiak42 said:

polecasz instalacje 4.9 czy lepiej poczekać na kolejną betkę która miejmy nadzieję będzie bardziej dopracowana czy też lepiej zostać przy starej wersji 

Ja osobiście tej wersji nie używam w ogóle (tj. od ponad pół roku nie mogę "przekonać" się do tej wersji).

Przede wszystkim brak w niej elementów chmurowych (pliki/ karty w chmurze, prześlij w chmurę)- korzystam z nich/ są mi potrzebne codziennie.

Opcje te raczej nie pojawią się szybko z powrotem, jeśli w ogóle. Obstawiam raczej to drugie.

Quote

czy lepiej poczekać na kolejną betkę

Nie wiem czy jest na co czekać. Tzn. kolejny build, który dostępny jest dla testerów, niczym nie różni się od wersji dostępnej tutaj na forum.

Czas pokaże, czy w tej kwestii coś się zmieni na lepsze. Jedynie na co można liczyć to na stopniowe przywracanie takich funkcji jak skórki, splitt screen czy tryb nocny i częstsze aktualizację Blink-a.

Co do wyboru pomiędzy 4.8 a 4.9...

Sprawa subiektywna.

Na korzyść 4.9 na pewno przemawia nowsza wersja Blinka. Co za tym idzie- mniej problemów z wyświetlaniem stron. Pomijając problemy z działaniem na WinXP, wersja ta działa sprawniej, żwawiej, szybciej- i nie jest to tylko moje zdanie. Na pewno to trzeba zaznaczyć in plus.

Podsumowując- jeśli ktoś nie potrzebuje elementów chmurowych (synchronizacja ustawień, ulubionych itd. oczywiście działa!), możliwości zmian skórki czy trybu nocnego to może spróbować używać wersji 4.9 na co dzień.

W szczególności kiedy odpada teraz problem z językiem polskim.

Zawsze przecież można przetestować sobie wersje portable i ocenić samemu przydatność i funkcje nowej wersji 4.9.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, magg said:

Ja osobiście tej wersji nie używam w ogóle (tj. od ponad pół roku nie mogę "przekonać" się do tej wersji).

Przede wszystkim brak w niej elementów chmurowych (pliki/ karty w chmurze, prześlij w chmurę)- korzystam z nich/ są mi potrzebne codziennie.

Opcje te raczej nie pojawią się szybko z powrotem, jeśli w ogóle. Obstawiam raczej to drugie.

Nie wiem czy jest na co czekać. Tzn. kolejny build, który dostępny jest dla testerów, niczym nie różni się od wersji dostępnej tutaj na forum.

Czas pokaże, czy w tej kwestii coś się zmieni na lepsze. Jedynie na co można liczyć to na stopniowe przywracanie takich funkcji jak skórki, splitt screen czy tryb nocny i częstsze aktualizację Blink-a.

Co do wyboru pomiędzy 4.8 a 4.9...

Sprawa subiektywna.

Na korzyść 4.9 na pewno przemawia nowsza wersja Blinka. Co za tym idzie- mniej problemów z wyświetlaniem stron. Pomijając problemy z działaniem na WinXP, wersja ta działa sprawniej, żwawiej, szybciej- i nie jest to tylko moje zdanie. Na pewno to trzeba zaznaczyć in plus.

Podsumowując- jeśli ktoś nie potrzebuje elementów chmurowych (synchronizacja ustawień, ulubionych itd. oczywiście działa!), możliwości zmian skórki czy trybu nocnego to może spróbować używać wersji 4.9 na co dzień.

W szczególności kiedy odpada teraz problem z językiem polskim.

Zawsze przecież można przetestować sobie wersje portable i ocenić samemu przydatność i funkcje nowej wersji 4.9.

 

 

testowałem portable różnicy w szybkości nie widzę ale jest to moja subiektywna opinia,znalazłem błąd na interia.pl w dziale fakty ładuje się automatycznie(zaznaczona odpowiednia opcja)

Quote

 

tryb łatwego czytania i po kilku sekundach opcja drukowania 

Notatka20151219165128.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, warmiak42 said:

testowałem portable różnicy w szybkości nie widzę ale jest to moja subiektywna opinia,znalazłem błąd na interia.pl w dziale fakty ładuje się automatycznie(zaznaczona odpowiednia opcja)

tryb łatwego czytania i po kilku sekundach opcja drukowania 

Notatka20151219165128.png

Ten problem występuje u Ciebie w wersji portable? Sprawdź swoje ustawienia, w szczególności te dotyczące Łatwego czytania (patrz screen).

Sprawdzałem u siebie na wersji portable i wszystko działa ok. Tylko, że nie logowałem się do Maxthon Passport- czysta wersja portable, na domyślnych ustawieniach + Violentmonkey (testowy, bez żadnych skryptów).

Notatka20151219183322.png

Notatka20151219183346.png

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, magg said:

Ten problem występuje u Ciebie w wersji portable? Sprawdź swoje ustawienia, w szczególności te dotyczące Łatwego czytania (patrz screen).

Sprawdzałem u siebie na wersji portable i wszystko działa ok. Tylko, że nie logowałem się do Maxthon Passport- czysta wersja portable, na domyślnych ustawieniach + Violentmonkey (testowy, bez żadnych skryptów).

Notatka20151219183322.png

Notatka20151219183346.png

tak portable bez logowania do mx passport 

Nagywanie_2015_12_19_19_00_57_446.mp4

Link to comment
Share on other sites

On Sat Dec 19 2015 19:07:52 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, warmiak42 said:

tak portable bez logowania do mx passport 

Nagywanie_2015_12_19_19_00_57_446.mp4

wypuścili nową betkę cała lista zmian(poprawek)moim skromnym zdaniem gorsza od poprzedniej b nie działa tryb łatwego czytania,następna rzecz to spaprane gesty myszy gest do którego można było (z rozwijanej listy)przyporządkować konkretną czynność i właśnie owa lista została skrócona wywalili z niej nie wiem dlaczego niektóre nie wiem jak je nazwać(polecenia( które używałem 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, warmiak42 said:

wypuścili nową betkę cała lista zmian(poprawek)moim skromnym zdaniem gorsza od poprzedniej b nie działa tryb łatwego czytania,następna rzecz to spaprane gesty myszy gest do którego można było (z rozwijanej listy)przyporządkować konkretną czynność i właśnie owa lista została skrócona wywalili z niej nie wiem dlaczego niektóre nie wiem jak je nazwać(polecenia( które używałem 

Zobacz, co napisałem Tobie parę dni wcześniej

Quote

Nie wiem czy jest na co czekać. Tzn. kolejny build, który dostępny jest dla testerów, niczym nie różni się od wersji dostępnej tutaj na forum

Błędy są zgłaszana a twórcy i tak wypuszczają te pseudo bety.

Co do trybu łatwego czytania w wersji 2400 - nadal nie mogę potwierdzić tego błędu, który zgłaszałeś.

U mnie działa "normalnie". Pobierz jeszcze raz, wypakuj/ zainstaluj "na czysto".

Link to comment
Share on other sites

  • magg featured this topic
6 hours ago, magg said:

Zobacz, co napisałem Tobie parę dni wcześniej

Błędy są zgłaszana a twórcy i tak wypuszczają te pseudo bety.

Co do trybu łatwego czytania w wersji 2400 - nadal nie mogę potwierdzić tego błędu, który zgłaszałeś.

U mnie działa "normalnie". Pobierz jeszcze raz, wypakuj/ zainstaluj "na czysto".

jak widać na filmiku po kliknięciu na odnośnik przez kilka sekund wyświetla się napis tryb łatwego czytania ale nic się nie dzieje i tak lub podobnie na wszystkich stronach oczywiście( ja być) nie zalogowany edit.czy istnieje mx3 portable 

Nagywanie_2015_12_25_13_27_18_97.mp4

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 19.12.2015, 16:07:56, magg said:

Ja osobiście tej wersji nie używam w ogóle (tj. od ponad pół roku nie mogę "przekonać" się do tej wersji).

Przede wszystkim brak w niej elementów chmurowych (pliki/ karty w chmurze, prześlij w chmurę)- korzystam z nich/ są mi potrzebne codziennie.

Opcje te raczej nie pojawią się szybko z powrotem, jeśli w ogóle. Obstawiam raczej to drugie.

Nie wiem czy jest na co czekać. Tzn. kolejny build, który dostępny jest dla testerów, niczym nie różni się od wersji dostępnej tutaj na forum.

Czas pokaże, czy w tej kwestii coś się zmieni na lepsze. Jedynie na co można liczyć to na stopniowe przywracanie takich funkcji jak skórki, splitt screen czy tryb nocny i częstsze aktualizację Blink-a.

Co do wyboru pomiędzy 4.8 a 4.9...

Sprawa subiektywna.

Na korzyść 4.9 na pewno przemawia nowsza wersja Blinka. Co za tym idzie- mniej problemów z wyświetlaniem stron. Pomijając problemy z działaniem na WinXP, wersja ta działa sprawniej, żwawiej, szybciej- i nie jest to tylko moje zdanie. Na pewno to trzeba zaznaczyć in plus.

Podsumowując- jeśli ktoś nie potrzebuje elementów chmurowych (synchronizacja ustawień, ulubionych itd. oczywiście działa!), możliwości zmian skórki czy trybu nocnego to może spróbować używać wersji 4.9 na co dzień.

W szczególności kiedy odpada teraz problem z językiem polskim.

Zawsze przecież można przetestować sobie wersje portable i ocenić samemu przydatność i funkcje nowej wersji 4.9.

 

 

z tego co widzę to skórki jeszcze nie(działają) rozszerzenia chyba też próbowałem zainstalować you tube center ale nic z tego przeglądarka mieli i nic się ni dzieje 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, warmiak42 said:

z tego co widzę to skórki jeszcze nie(działają) rozszerzenia chyba też próbowałem zainstalować you tube center ale nic z tego przeglądarka mieli i nic się ni dzieje 

Jeśli oficjalne wsparcie skórek powróci, na pewno będzie to wyszczególnione w liście zmian.

Co do Youtube Center... patrz screeny (tak, po raz kolejny u mnie problemy nie występują/ ok, brak ikonki na pasku bocznym)

Już kiedyś Tobie sugerowałem - używaj skryptu YTC do Violentmonkey.

Jest dużo częściej aktualizowany niż rozszerzenie przeznaczone dla Maxthona.

https://raw.githubusercontent.com/YePpHa/YouTubeCenter/master/dist/YouTubeCenter.user.js

Kolejna rzecz - po raz kolejny Tobie przypominam : W razie problemów z rozszerzeniami pisać bezpośrednio do twórców wtyczek!

 

MaxthonSnap20160107160704.png

MaxthonSnap20160107160643.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, magg said:

Jeśli oficjalne wsparcie skórek powróci, na pewno będzie to wyszczególnione w liście zmian.

Co do Youtube Center... patrz screeny (tak, po raz kolejny u mnie problemy nie występują/ ok, brak ikonki na pasku bocznym)

Już kiedyś Tobie sugerowałem - używaj skryptu YTC do Violentmonkey.

Jest dużo częściej aktualizowany niż rozszerzenie przeznaczone dla Maxthona.

https://raw.githubusercontent.com/YePpHa/YouTubeCenter/master/dist/YouTubeCenter.user.js

Kolejna rzecz - po raz kolejny Tobie przypominam : W razie problemów z rozszerzeniami pisać bezpośrednio do twórców wtyczek!

 

MaxthonSnap20160107160704.png

MaxthonSnap20160107160643.png

na interia.pl jak widać try ł czyt nie działa jak należy włącza się za chwile wyłącza i po chwili znów włącza o dziale biznes już nie wspomnę(nie działa)pisałem już nie raz ( oczywiście zakładam że problem występuje tylko u mnie 

capture_Thu_Jan_07_17.23.53.mkv

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, warmiak42 said:

na interia.pl jak widać try ł czyt nie działa jak należy włącza się za chwile wyłącza i po chwili znów włącza o dziale biznes już nie wspomnę(nie działa)pisałem już nie raz ( oczywiście zakładam że problem występuje tylko u mnie https://onedrive.live.com/redir?resid=1B55DF76D106F689!38646&authkey=!AOf59E7fvc0Eqas&ithint=video%2cmp4

Niestety Twój udostępniony plik nie działa :(.

Co do problemów z Trybem Czytania - ile razy mam Tobie powtarzać? 

Quote

Już raz Tobie odpowiedziałem na temat problemów z Trybem Czytania http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/8200-tryb-latwego-czytania/#comment-95149. Pisz o tych problemach także na głównym forum. Może wtedy twórcy zobaczą, że problem jednak istnieje.

Wielokrotnie zgłaszałem ten problem i jak na razie zostaje to bez odzewu. Jeśli Ci na tym tak bardzo zależy - zgłoś to na forum głównym. Podpiszę się pod tym "obiema rękoma i nogami". Może wtedy ktoś dostrzeże problem.

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, magg said:

Niestety Twój udostępniony plik nie działa :(.

Co do problemów z Trybem Czytania - ile razy mam Tobie powtarzać? http://Już raz Tobie odpowiedziałem na temat problemów z Trybem Czytania http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/8200-tryb-latwego-czytania/#comment-95149. Pisz o tych problemach także na głównym forum. Może wtedy twórcy zobaczą, że problem jednak istnieje.

Wielokrotnie zgłaszałem ten problem i jak na razie zostaje to bez odzewu. Jeśli Ci na tym tak bardzo zależy - zgłoś to na forum głównym. Podpiszę się pod tym "obiema rękoma i nogami". Może wtedy ktoś dostrzeże problem.

Bez tytułu.jpg

dział ten to maxthon 4.9 błędy więc piszę tu o błędach które znalazłem nie oczekuje od ciebie odpowiedzi po prostu stwierdzam że taki problem istnieje nie mam też do ciebie żadnych pretensji (jakbyś to ty był winien że taki błąd zaistniał)  

Link to comment
Share on other sites

Just now, warmiak42 said:

dział ten to maxthon 4.9 błędy więc piszę tu o błędach które znalazłem nie oczekuje od ciebie odpowiedzi po prostu stwierdzam że taki problem istnieje nie mam też do ciebie żadnych pretensji (jakbyś to ty był winien że taki błąd zaistniał)  

Ja to rozumiem i nie mam pretensji o to. Po to jest to forum. Chodzi mi tylko o to, że ostatnimi czasy, jeśli więcej niż jeden użytkownik zgłasza jakiś problem z Maxthonem (na forum głównym), to istnieje duża szansa, że twórcy zajmą się tym problemem ( patrz problemy z odtwarzaniem wideo na kartach nVidii).

To samo było w przeszłości - problemy z AJAX - em. Jak to powiadają - " w kupie siła". 

Wygląda na to, że twórcy nie interesują się pojedynczymi problemami użytkowników. Dopiero jak duża grupa osób zacznie narzekać to tylko wtedy twórcy Maxthona zaczynają działać...

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, magg said:

Ja to rozumiem i nie mam pretensji o to. Po to jest to forum. Chodzi mi tylko o to, że ostatnimi czasy, jeśli więcej niż jeden użytkownik zgłasza jakiś problem z Maxthonem (na forum głównym), to istnieje duża szansa, że twórcy zajmą się tym problemem ( patrz problemy z odtwarzaniem wideo na kartach nVidii).

To samo było w przeszłości - problemy z AJAX - em. Jak to powiadają - " w kupie siła". 

Wygląda na to, że twórcy nie interesują się pojedynczymi problemami użytkowników. Dopiero jak duża grupa osób zacznie narzekać to tylko wtedy twórcy Maxthona zaczynają działać...

 

na nie których strona chwilę po załadowaniu tr ł czt znika ikonka ta u góry tak samo po prawej stronie po niżej powinien być x więc nie ma jak w takiej sytuacji wyłączyć tr ł czt(a tak przy okazji kiedy chodziłem do szkoły a były to czasy prl-u nie uczyli języka angielskiego więc nie mogę pisać na głównym forum) edit.wypadało by pochwalić mx4.9 za szybkość

Notatka20160107224321.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, warmiak42 said:

na nie których strona chwilę po załadowaniu tr ł czt znika ikonka ta u góry tak samo po prawej stronie po niżej powinien być x więc nie ma jak w takiej sytuacji wyłączyć tr ł czt(a tak przy okazji kiedy chodziłem do szkoły a były to czasy prl-u nie uczyli języka angielskiego więc nie mogę pisać na głównym forum) edit.wypadało by pochwalić mx4.9 za szybkość

Notatka20160107224321.png

Powtórzę po raz kolejny - wiem o tych problemach z Trybem Czytania. Większość z nich mogę powtórzyć/ zaobserwować u siebie.

Zostało to zgłoszone - ale jak widzisz, ani nie jest to naprawione ani nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.

Jeśli Ci zależy na załataniu tego - użyj translatora i postuj na forum głównym, bo pisaniem tutaj, niewiele zdziałasz.

Wybacz...

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, magg said:

Powtórzę po raz kolejny - wiem o tych problemach z Trybem Czytania. Większość z nich mogę powtórzyć/ zaobserwować u siebie.

Zostało to zgłoszone - ale jak widzisz, ani nie jest to naprawione ani nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.

Jeśli Ci zależy na załataniu tego - użyj translatora i postuj na forum głównym, bo pisaniem tutaj, niewiele zdziałasz.

Wybacz...

 

nie działa wyłączanie głosu w przeglądarce albo inaczej raz działa innym razem nie działa

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, magg said:

Podaj konkretne linki stron, na których to zaobserwowałeś.

podawanie linków jest bez sensu bo jak pisałem raz nie działa za chwilę jak wrócę do tej strony to działa jeśli chcesz mogę nagrać filmik następna rzecz prawo klik rozwijane menu nie jest przetłumaczone na język polski 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, warmiak42 said:

podawanie linków jest bez sensu bo jak pisałem raz nie działa za chwilę jak wrócę do tej strony to działa jeśli chcesz mogę nagrać filmik następna rzecz prawo klik rozwijane menu nie jest przetłumaczone na język polski 

No to bez podawania linków znowu mogę tylko powiedzieć, że to nie funkcjonuje tylko u Ciebie... :wacko:

"prawo klik rozwijane menu nie jest przetłumaczone na język polski " - i na wiele innych języków również :wink:.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, magg said:

No to bez podawania linków znowu mogę tylko powiedzieć, że to nie funkcjonuje tylko u Ciebie... :wacko:

"prawo klik rozwijane menu nie jest przetłumaczone na język polski " - i na wiele innych języków również :wink:.

dziwna rzecz mam ustawiony pasek zadań w windows7 na auto ukrywanie i normalnie  jest tak jak odpalam jakąkolwiek przeglądarkę mx4.8,frefox,czy też jakikolwiek program(rozmiar okna max) i najeżdżam kursorem na krawędź ekranu to pasek się pokazuje co bardzo mnie zdziwiło w mx4.9 to nie działa,następna rzecz  o którą chciałbym się spytać to czy te dwie zaznaczone opcje mają być odznaczone czy w prost przeciwnie czy też nie ma to znaczenia dla poprawnego działania przeglądarki 

Notatka20160108113908.png

Link to comment
Share on other sites

Tak - problem z auto ukrywaniem paska zadań jest znany i zgłoszony... oraz nie naprawiony http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18425-winpc-confirmed-bug-fix-progress-vol1/.

# 2. Zaznacz obie opcje.

Korzystając z okazji - po raz kolejny, szczerze, zaproponuję Tobie i innym użytkownikom rozpoczęcie rozglądania się za inną przeglądarką.:(

Po dzisiejszej g*wno - burzy < z ang. shitstorm> na wewnętrznym forum odnośnie całego projektu Maxthon jak i jego przyszłości, twórcy upewnili nas (adminów, modów itd.), że ta przeglądarka nie umiera. Ona już jest martwa. Wydanie (jeśli w ogóle) Mx 5 będzie tylko podtrzymywaniem agonii.

W skrócie - większość usuniętych elementów  z 4.9 nie powróci ( z wysyłaniem i pobieraniem w Chmurę na czele). Wytłumaczenie jest proste (dla twórców) - nikt tego nie używa więc jest zbyteczne.:mdr: Zero zapytania użytkowników o zdanie. Ale to nie żadna nowość. Błędy istniejące od samego początku w Mx 4 jak był tak są nadal. I zapewne nikt ich nigdy nie naprawi...

Dojdzie do tak absurdalnej sytuacji, że niedługo użytkownik nie będzie mógł odwiedzić jakiejś strony w Maxthonie, bo ta się po prostu nie otworzy (nie żeby teraz było inaczej :wink:).

Powodem będzie mała  popularność strony wg. twórców Maxthona.

Wersja na Androida również zostanie w jakiś sposób wykastrowana. Będzie to kolejna, beznadziejna, zwykła przeglądarka jakich wiele w Google Play.

Na pocieszenie mogę dodać, że niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że nie będziecie musieli zgłaszać już błędów w Maxthonie. Nie znaczy to, że przeglądarka stanie się idealna. Po prostu nie będzie komu tego zgłaszać. Większość osób odpowiedzialnych za to forum (adminów, modów; w tym ja) poważnie zastanawia się nad sensem brania udziału w tej farsie zwanej Maxthonem.

Twórcy mają swoje zdanie, swoją wizje, swój świat i swoje kredki. I nic tego nie zmieni.

Dziękuję za uwagę i wybaczcie za Off - top.

Pozdrawiam polskich użytkowników Maxthona.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na pocieszenie mogę dodać, że niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że nie będziecie musieli zgłaszać już błędów w Maxthonie. Nie znaczy to, że przeglądarka stanie się idealna. Po prostu nie będzie komu tego zgłaszać. Większość osób odpowiedzialnych za to forum (adminów, modów; w tym ja) poważnie zastanawia się nad sensem brania udziału w tej farsie zwanej Maxthonem.

Bardzo szczerze ale konkretnie, używam tej przeglądarki od kiedy pamiętam; ale to co się teraz dzieje Nie idzie w dobrym kierunku,panowie są tak uparć że będą tworzyć przeglądarkę sami chyba dla siebie? Bo użytkowników zostanie już niewielu.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, lechan said:

Bardzo szczerze ale konkretnie, używam tej przeglądarki od kiedy pamiętam; ale to co się teraz dzieje Nie idzie w dobrym kierunku,panowie są tak uparć że będą tworzyć przeglądarkę sami chyba dla siebie? Bo użytkowników zostanie już niewielu.

Już jest niewielu użytkowników (i tych międzynarodowych jak i tych chińskich). Nie wiem jak dokładnie wygląda chiński udział przeglądarek ale wydaje mi się, że Maxthon wypadł z pierwszej trójki już dawno. I mam na myśli czysto chińskie wyroby - jak 7 Star Browser, Cheetah, 360 Browser. Bo nie liczę oczywiście Chrome - a, Firefoxa czy Opery :wink:.

W Europie Maxthon zawsze był niszą - teraz jest zapewne gdzieś pod koniec 10 - tki najpopularniejszych przeglądarek.

 

Link to comment
Share on other sites

Magg kiedyś Maxthon był bardzo dobrą przeglądarką z fajnymi funkcjami i możliwościami dowolnej konfiguracji, dziś wygląda to dużo gorzej i nie zapowiada się na poprawę. U mnie w systemie pojawił się ostatnio Yandex(miłe zaskoczenie). Maxthona będę używał do puki będzie wspierany,mam sentyment do tej przeglądarki. Choć normalne korzystanie z niej robi się coraz bardziej uciążliwe, niemal że niemożliwe.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lechan said:

Magg kiedyś Maxthon był bardzo dobrą przeglądarką z fajnymi funkcjami i możliwościami dowolnej konfiguracji, dziś wygląda to dużo gorzej i nie zapowiada się na poprawę. U mnie w systemie pojawił się ostatnio Yandex(miłe zaskoczenie). Maxthona będę używał do puki będzie wspierany,mam sentyment do tej przeglądarki. Choć normalne korzystanie z niej robi się coraz bardziej uciążliwe, niemal że niemożliwe.

A co ja mam powiedzieć? 12 lat używania tej przeglądarki i parę lat pracy na forum? Trochę trudno się myśli o samym porzuceniu Maxthona, fajnych ludzi, których poznałem na forum - a co dopiero wykonanie tego...

Niestety to nie jest tylko moje czarnowidztwo, ta przeglądarka niestety zmierza donikąd. Z ludźmi, którzy absolutnie nic nie przyjmują do wiadomości nie da się pracować.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, magg said:

Tak - problem z auto ukrywaniem paska zadań jest znany i zgłoszony... oraz nie naprawiony http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18425-winpc-confirmed-bug-fix-progress-vol1/.

# 2. Zaznacz obie opcje.

Korzystając z okazji - po raz kolejny, szczerze, zaproponuję Tobie i innym użytkownikom rozpoczęcie rozglądania się za inną przeglądarką.:(

Po dzisiejszej g*wno - burzy < z ang. shitstorm> na wewnętrznym forum odnośnie całego projektu Maxthon jak i jego przyszłości, twórcy upewnili nas (adminów, modów itd.), że ta przeglądarka nie umiera. Ona już jest martwa. Wydanie (jeśli w ogóle) Mx 5 będzie tylko podtrzymywaniem agonii.

W skrócie - większość usuniętych elementów  z 4.9 nie powróci ( z wysyłaniem i pobieraniem w Chmurę na czele). Wytłumaczenie jest proste (dla twórców) - nikt tego nie używa więc jest zbyteczne.:mdr: Zero zapytania użytkowników o zdanie. Ale to nie żadna nowość. Błędy istniejące od samego początku w Mx 4 jak był tak są nadal. I zapewne nikt ich nigdy nie naprawi...

Dojdzie do tak absurdalnej sytuacji, że niedługo użytkownik nie będzie mógł odwiedzić jakiejś strony w Maxthonie, bo ta się po prostu nie otworzy (nie żeby teraz było inaczej :wink:).

Powodem będzie mała  popularność strony wg. twórców Maxthona.

Wersja na Androida również zostanie w jakiś sposób wykastrowana. Będzie to kolejna, beznadziejna, zwykła przeglądarka jakich wiele w Google Play.

Na pocieszenie mogę dodać, że niedługo dojdzie do takiej sytuacji, że nie będziecie musieli zgłaszać już błędów w Maxthonie. Nie znaczy to, że przeglądarka stanie się idealna. Po prostu nie będzie komu tego zgłaszać. Większość osób odpowiedzialnych za to forum (adminów, modów; w tym ja) poważnie zastanawia się nad sensem brania udziału w tej farsie zwanej Maxthonem.

Twórcy mają swoje zdanie, swoją wizje, swój świat i swoje kredki. I nic tego nie zmieni.

Dziękuję za uwagę i wybaczcie za Off - top.

Pozdrawiam polskich użytkowników Maxthona.

morze nie będzie aż tak źle (a jaką inną podobną do maxthona polecasz,nie żebym chciał zmieniać puki co) 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, warmiak42 said:

morze nie będzie aż tak źle (a jaką inną podobną do maxthona polecasz,nie żebym chciał zmieniać puki co) 

Zobacz http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18452-to-jeff-how-many-amongst-us/#comment-95949 jak "nie jest źle" :wink:.

To już kolejna/ niezliczona nasza próba, żeby spróbować coś zmienić.

Co do wyboru przeglądarki - wiesz, to sprawa indywidualna. to TOBIE musi ona podpasować. Ja obecnie nie mam pomysłu na na jakiś przeglądarkowy zamiennik dla siebie :(. Za dużo lat używałem Mx, żeby się od niego odzwyczaić i używać innej przeglądarki.

Na uwadzę mam UC, Operę i Slimjet - a; pewnie to będzie któraś z tych.

No chyba, że w międzyczasie MS pośpieszy się z dodaniem rozszerzeń do Edge - a :wink:.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, magg said:

Zobacz http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18452-to-jeff-how-many-amongst-us/#comment-95949 jak "nie jest źle" :wink:.

To już kolejna/ niezliczona nasza próba, żeby spróbować coś zmienić.

Co do wyboru przeglądarki - wiesz, to sprawa indywidualna. to TOBIE musi ona podpasować. Ja obecnie nie mam pomysłu na na jakiś przeglądarkowy zamiennik dla siebie :(. Za dużo lat używałem Mx, żeby się od niego odzwyczaić i używać innej przeglądarki.

Na uwadzę mam UC, Operę i Slimjet - a; pewnie to będzie któraś z tych.

No chyba, że w międzyczasie MS pośpieszy się z dodaniem rozszerzeń do Edge - a :wink:.

jest tyle przeglądarek nie wiadomo którą wybrać , kiedyś nie było takiego problemu internet explorer i koniec a teraz jedna do drugiej podobna każda ma coś co ci się podoba i coś co nie podoba podjąłem decyzje zostaje przy maxthonie do końca który miejmy nadzieje nie nastąpi,z przeglądarką tak jak z kobietą jedna na całe życie 

Link to comment
Share on other sites

Nie czuję się aż tak mocny w Angielskim, by to móc opisać na forum międzynarodowym, ale jeśli komuś chciałby się to przetłumaczyć i zamieścić na forum międzynarodowym, lub podesłać mi tłumaczenie na priv bym ja to zrobił, byłbym wdzięczny:

 

Maxthon został stworzony jako zamiennik niegdyś popularnego i niedoskonałego Internet Explorer. Spełnił swoją funkcję. Potem przyszła samodzielna wersja i dalszy ich rozwój. 

Dziś na rynku dominuje przeglądarka Chrome i Maxthon chcąc nie chcąc MUSI być zgodny z Chrome, by móc istnieć i przebić się. A jak się ma przebić? Oferując to czego w Chrome nie ma, lub jest jako dodatek, który trzeba znaleźć, pobrać albo i zapłacić za rozszerzenie. 

Kłopot w tym, że aktualizacje Chrome i to samego silnika przeglądarki są tak często, że Maxthon może mieć problem z nadążeniem. Ale innej drogi nie ma. Google dziś dominuje (jak niegdyś Microsoft) i wyznacza standardy. Albo się Maxthon dopasuje, albo zniknie jako przestarzały produkt. 

Jest też inny aspekt tego jak funkcjonuje dziś Maxthon i czym jest. Chiny. Maxthon jest z Chin. Tam świat informatyczny jest niejako zamknięty, odcięty od popularnego Facebooka, Youtube, czy Google. Tam są chińskie odpowiedniki, chińskie standardy, które niekoniecznie muszą odpowiadać temu co chce reszta świata. I to może być kluczowy problem Maxthona.

 

  

Link to comment
Share on other sites

  • magg featured this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.