Maxthon 4.9 - Błędy i problemy


john doe

Recommended Posts

53 minutes ago, Dzacho said:

Odkad zainstalowalem Windowsa 10, co jakis czas Maxthon 4.9.x (obecnie mam 4.9.3.100) zawiesza sie, czasem po minucie, czasem po 30 minutach. Da sie przelaczac pomiedzy otwartymi stronami/zakladkami, ale wszystkie maja biale tlo, zadnej strony odswiezyc sie nie da. Po kilkunastu dowolnych kliknieciach myszki pojawia info, ze Maxthon nie odpowiada i czy chce czekac, czy zamknac program. Probowalem czystych instalek, wersji portable, nie pomaga. Ktos wie jak to naprawic? Czy moze to jest przypadlosc nowego Maxthona i tak ma byc?

 

 

a w 4.8 nie miałeś takich problemów jeśli nie to daj sobie spokój z 4.9

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
46 minutes ago, Dzacho said:

Na Windowsa 10 instalowałem tylko wersje 4.9.xx, nie probowalem 4.8.xx. Mialem nadzieje na rozwiazanie zwiazane z najnowsza wersja. Sprawdze w takim razie 4.8. Albo bede sie nadal meczyl :)

Pisząc 

Quote

Probowalem czystych instalek

rozumiem, że usuwałeś "Dane użytkownika" podczas odinstalowywania  Maxthona? Nie instalowałeś nowej wersji na "starą"?

Spróbuj jeszcze wersję portable bez logowania się do Mx Passport, bez zmian żadnych ustawień, bez instalowania żadnych rozszerzeń.

Sprawdzałeś, czy inne przeglądarki, programy zachowują się podobnie?

Używasz "normalnej", stabilnej wersji Win 10 (TH2 1511) czy jakiejś wersji preview z Fast/ Slow Ring - a?

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza instalka była czysta z racji tego, że na danym komputerze instalowałem Maxthona pierwszy raz, później były jedynie uaktualnienia. Nie chciałem usuwać wszystkiego, bo za pierwszym połączeniem ściągnęły się ikonki site'ów w Ulubionych, a to się rzadko w Maxthonie udaje, niestety. Windows 10 jest jego najnowszą wersją, tą którą podałeś. Spróbuję zrobić jak radzisz: uruchomię wersję portable, zobaczymy co z tego wyjdzie :) 

Aaa, co do innych przeglądarek, to uruchamiam co jakiś czas Firefoxa (firmowe sprawy), ale nigdy się nie wysypał, także wszystkie programy działają OK, jedyny problem zauważyłem z Maxthonem. Zauważyłem, że gdy Maxthon się wiesza, jeden z procesów Maxthona zużywała cały czas ok. 50% mocy procesora, ale jego wyłączenie nie pomaga. Ponieważ jest sporo uruchomionych maxthonowych procesów, czasem któryś wyłączę i Maxthon się odwiesza, ale tu muszę trafić w ten konkretny, jeśli to mi się nie uda, to przeglądarka wyłącza się całkowicie. Oczywiście, gdy ją ponownie uruchamiam, to proponuje mi otwarcie stron sprzed zawieszenia i tak robię, ale to jest okropnie uciążliwe.

Link to comment
Share on other sites

ściągnęły się ikonki site'ów w Ulubionych, a to się rzadko w Maxthonie udaje, niestety ,masz jakieś problemy ze ściągnięciem   ikonek ulubionych

Notatka20160427220947.png

On 26.04.2016, 00:49:50, m▲gg said:

Odpowiedź jest prosta - po prostu te dodatkowe funkcje zostały "usunięte" :arf: w wersji 4.9. Kolejna świetna decyzja deweloperów albo przeoczenie...

Dzięki za zwrócenie na to uwagi.

 

na 4.9 jako stronę startową mam ustawiony bing.com strona się ładuje a za chwile to...

Notatka20160427220756.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On Wednesday, April 27, 2016 at 0:50 PM, m▲gg said:

Pisząc 

rozumiem, że usuwałeś "Dane użytkownika" podczas odinstalowywania  Maxthona? Nie instalowałeś nowej wersji na "starą"?

Spróbuj jeszcze wersję portable bez logowania się do Mx Passport, bez zmian żadnych ustawień, bez instalowania żadnych rozszerzeń.

Sprawdzałeś, czy inne przeglądarki, programy zachowują się podobnie?

Używasz "normalnej", stabilnej wersji Win 10 (TH2 1511) czy jakiejś wersji preview z Fast/ Slow Ring - a?

magg czy mógłbyś raz na jakiś czas odnieść się co do kierunku w którym podąża 4.9 ,chodzi mi oto że wychodzą co chwila nowe wersje mx czy widzisz jakiś postęp ,czy w ogóle używasz na co dzień te wersji ,czy warto przejść z 4.8 czy też lepiej jeszcze poczekać 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, john doe said:

magg czy mógłbyś raz na jakiś czas odnieść się co do kierunku w którym podąża 4.9 ,chodzi mi oto że wychodzą co chwila nowe wersje mx czy widzisz jakiś postęp ,czy w ogóle używasz na co dzień te wersji ,czy warto przejść z 4.8 czy też lepiej jeszcze poczekać 

Nie mógłbym, ponieważ to nie ma sensu. Byłaby to tylko i  wyłącznie moja własna ocena subiektywna ( co mija się z celem).

Wielokrotnie tutaj przedstawiałem swoje stanowisko dotyczące Maxthona 4.9, więc nie będę się powtarzał.

Z każdym kolejnym wydaniem masz dostęp do listy zmian (changelog - u), z którego możesz wywnioskować co zostało zmienione/ naprawione a co nie.

Druga sprawa - zawsze są dostępne wersje portable. Można sobie je pobrać, potestować i wyrobić własne zdanie.

Jeśli komuś nie odpowiada  obecny stan Maxthona, zawsze może używać innej przeglądarki. Jest ich teraz tak wiele " na rynku", że nie będzie problemu ze znalezieniem tej najwłaściwszej, spełniającej wszelkie wymogi użytkownika.

Co do przyszłości Maxthona - naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie wyglądać w najbliższym czasie...

Twórcy niechętnie dzielą się z kimkolwiek takimi informacjami.

"Zapowiedziano" Mx5 w najbliższym czasie... Kiedy się pojawi? Również nie wiem. 

Od roku słyszę to samo; po za paroma screenshot - ami nikt tej przeglądarki ( działającej) nie widział na oczy :twisted:.

Także pozostaje tylko czekać na poprawę sytuacji lub zmienić przeglądarkę.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, m▲gg said:

Nie mógłbym, ponieważ to nie ma sensu. Byłaby to tylko i  wyłącznie moja własna ocena subiektywna ( co mija się z celem).

Wielokrotnie tutaj przedstawiałem swoje stanowisko dotyczące Maxthona 4.9, więc nie będę się powtarzał.

Z każdym kolejnym wydaniem masz dostęp do listy zmian (changelog - u), z którego możesz wywnioskować co zostało zmienione/ naprawione a co nie.

Druga sprawa - zawsze są dostępne wersje portable. Można sobie je pobrać, potestować i wyrobić własne zdanie.

Jeśli komuś nie odpowiada  obecny stan Maxthona, zawsze może używać innej przeglądarki. Jest ich teraz tak wiele " na rynku", że nie będzie problemu ze znalezieniem tej najwłaściwszej, spełniającej wszelkie wymogi użytkownika.

Co do przyszłości Maxthona - naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie wyglądać w najbliższym czasie...

Twórcy niechętnie dzielą się z kimkolwiek takimi informacjami.

"Zapowiedziano" Mx5 w najbliższym czasie... Kiedy się pojawi? Również nie wiem. 

Od roku słyszę to samo; po za paroma screenshot - ami nikt tej przeglądarki ( działającej) nie widział na oczy :twisted:.

Także pozostaje tylko czekać na poprawę sytuacji lub zmienić przeglądarkę.

 

 

nie chce być namolny ale ciekawość mnie zżera chodzi o wygląd nowego mx5 dało by rade żebyś pokazał te screenshoty  

Link to comment
Share on other sites

On 11.05.2016 at 10:07 PM, john doe said:

nie chce być namolny ale ciekawość mnie zżera chodzi o wygląd nowego mx5 dało by rade żebyś pokazał te screenshoty  

Nie da rady :p ( Top Secret)

Z resztą - nic ciekawego na nich nie ma. Masa placeholder - ów i brak (niestety) jakiegoś unikalnego stylu interfejsu ( tzn. nic nowego, czego nie widziałbyś już w Chrome, Operze czy Vivaldim). Miejmy nadzieję, że do finalnej wersji (jeśli taka kiedykolwiek powstanie:mdr:) wygląd interfejsu zmieni się na taki, który odróżniałby chociaż minimalnie od innych dostępnych już przeglądarek.

Tutaj http://bbs.maxthon.cn/thread-2367-1-1.html jest całkiem niezły pomysł na UI jednego z użytkowników.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Quasimodo_1 said:

Może ktoś z Was wie czy będzie w niedalekiej przyszłości Maxthon 64 bit?

Raczej nieprędko. Może kiedyś po wydaniu wersji piątej...

Link to comment
Share on other sites

On 14.05.2016 at 6:03 PM, m▲gg said:

Raczej nieprędko. Może kiedyś po wydaniu wersji piątej...

nie mogę odtworzyć tego filmu(4.9 portable)wyłączone blokowanie reklam sprawdziłem na firefoxie po aktywowaniu silverlight odtwarza jak należy oczywiście mam zainstalowany silverlight http://www.twojatwarzbrzmiznajomo.polsat.pl/Video__Target,6741/Aleksandra_Szwed_Po_Zwycieskim_Finale,1507186/index.html

Notatka20160516172005.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, john doe said:

nie mogę odtworzyć tego filmu(4.9 portable)wyłączone blokowanie reklam sprawdziłem na firefoxie po aktywowaniu silverlight odtwarza jak należy oczywiście mam zainstalowany silverlight http://www.twojatwarzbrzmiznajomo.polsat.pl/Video__Target,6741/Aleksandra_Szwed_Po_Zwycieskim_Finale,1507186/index.html

 

U mnie ten filmik nie odtwarza się w ogóle na żadnej przeglądarce ( nawet FF) pomimo, że mam zainstalowaną aktualną wersję Silverlight...:wacko:.

Może jakieś chwilowe problemy ze stroną?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 16.05.2016 at 5:42 PM, m▲gg said:

U mnie ten filmik nie odtwarza się w ogóle na żadnej przeglądarce ( nawet FF) pomimo, że mam zainstalowaną aktualną wersję Silverlight...:wacko:.

Może jakieś chwilowe problemy ze stroną?

mam takie spostrzeżenie,opinie że mógłbym się przesiąść na 4.9 gdyby nie to iż pasek ulubionych oraz strona domowa ładują się zauważalnie  wolniej od 4.8,natomiast same ładowanie stron jest na podobnym poziome 

Link to comment
Share on other sites

On 16.05.2016 at 5:42 PM, m▲gg said:

U mnie ten filmik nie odtwarza się w ogóle na żadnej przeglądarce ( nawet FF) pomimo, że mam zainstalowaną aktualną wersję Silverlight...:wacko:.

Może jakieś chwilowe problemy ze stroną?

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-ue-przedluza-sankcje-wobec-rezimu-baszara-el-asada,nId,2209595

klikam na link który otwiera się na nowej karcie następnie zamykam tą kartę(z otwartym linkiem)i jak widać strzałki są nie aktywne dopóki nie odświeżę strony czy to jest ok

ice_video_20160528-143510.webm

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, john doe said:

czy czy to jest ok

ice_video_20160528-143510.webm

Oczywiście, że nie jest :twisted:

http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/19973-the-back-and-forward-buttons-in-the-address-bar-do-not-work-properly-493400/#comment-102518

Zgłoszone dawno temu - i jak zwykle nie naprawione (jeszcze) do dnia dzisiejszego. :))

Link to comment
Share on other sites

On 11.05.2016 at 7:15 PM, m▲gg said:

Nie mógłbym, ponieważ to nie ma sensu. Byłaby to tylko i  wyłącznie moja własna ocena subiektywna ( co mija się z celem).

Wielokrotnie tutaj przedstawiałem swoje stanowisko dotyczące Maxthona 4.9, więc nie będę się powtarzał.

Z każdym kolejnym wydaniem masz dostęp do listy zmian (changelog - u), z którego możesz wywnioskować co zostało zmienione/ naprawione a co nie.

Druga sprawa - zawsze są dostępne wersje portable. Można sobie je pobrać, potestować i wyrobić własne zdanie.

Jeśli komuś nie odpowiada  obecny stan Maxthona, zawsze może używać innej przeglądarki. Jest ich teraz tak wiele " na rynku", że nie będzie problemu ze znalezieniem tej najwłaściwszej, spełniającej wszelkie wymogi użytkownika.

Co do przyszłości Maxthona - naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie wyglądać w najbliższym czasie...

Twórcy niechętnie dzielą się z kimkolwiek takimi informacjami.

"Zapowiedziano" Mx5 w najbliższym czasie... Kiedy się pojawi? Również nie wiem. 

Od roku słyszę to samo; po za paroma screenshot - ami nikt tej przeglądarki ( działającej) nie widział na oczy :twisted:.

Także pozostaje tylko czekać na poprawę sytuacji lub zmienić przeglądarkę.

 

 

i tak za każdym razem przy bingu ustawionym jako strona domowa,z resztą pisałem już kiedyś o tym ,sprawdzałem na innych przeglądarkach wynik +

ice_video_20160531-230643.webm

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, john doe said:

i tak za każdym razem przy bingu ustawionym jako strona domowa,z resztą pisałem już kiedyś o tym ,sprawdzałem na innych przeglądarkach wynik +

ice_video_20160531-230643.webm

Oczywiście sprawdzałeś wersję portable, próbowałeś wyłączyć rozszerzenia itd. ...? :wacko:

Desktop_06.01.2016_-_00.15.38.03.mp4

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, m▲gg said:

Może jakiś konkretny skrypt powodował te problemy?

Spróbuj przeinstalować Violentmonkey http://extension.maxthon.com/detail/index.php?view_id=1680&category_id=

przeinstalowałem bez instalowania żadnych skryptów i znów wywaliło binga więc ewidentnie to rozszerzenie sprawia problemy,ale jakoś to obejdę,ściągnę sobie rozszerzenie you tube center,bo i tak na viol...korzystałem tylko z tego jednego skryptu 

Link to comment
Share on other sites

Już wspomniałem o tym na forum ogólnym, ale i tu wspomnę. 

Ostanio wydana wersja beta (500) nie ma opcji w konteksotwym menu by otworzyć obrazki w nowej karcie. Ktoś z programistów opcję usunął.

Dla mnie ta wersja jest nieużyteczna, wiec wróciłem do starszej wersji beta (400). A też ma minus, bo otworzenie linku w nowej karcie powoduje często zamrożenie karty i tylko reset przeglądarki pomaga (inne karty w tym czasie działają ok, ale już zamrożenie tymczasowo blokuje też np dostęp do rozszerzeń przeglądarki)

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, slawomirro said:

Już wspomniałem o tym na forum ogólnym, ale i tu wspomnę. 

Ostanio wydana wersja beta (500) nie ma opcji w konteksotwym menu by otworzyć obrazki w nowej karcie. Ktoś z programistów opcję usunął.

Dla mnie ta wersja jest nieużyteczna, wiec wróciłem do starszej wersji beta (400). A też ma minus, bo otworzenie linku w nowej karcie powoduje często zamrożenie karty i tylko reset przeglądarki pomaga (inne karty w tym czasie działają ok, ale już zamrożenie tymczasowo blokuje też np dostęp do rozszerzeń przeglądarki)

:top:

http://forum.maxthon.com/index.php?/bug-tracker/general-support/493500-beta-issues-r73/#comment-127

 

EDIT: A tutaj odpowiedź http://forum.maxthon.com/index.php?/bug-tracker/general-support/493500-beta-issues-r73/#comment-135 dotycząca tego błędu, który jak się okazuje nim nie jest :mdr:.

Szkoda słów. Kolejna dobra zmiana... Mam nadzieję, że ostatnie poczynania deweloperów, uświadomią wielu użytkowników, że już czas na zmianę przeglądarki na inną, lepszą, mniej problematyczną.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On Wednesday, June 01, 2016 at 11:47 PM, magg said:

:top:

http://forum.maxthon.com/index.php?/bug-tracker/general-support/493500-beta-issues-r73/#comment-127

 

EDIT: A tutaj odpowiedź http://forum.maxthon.com/index.php?/bug-tracker/general-support/493500-beta-issues-r73/#comment-135 dotycząca tego błędu, który jak się okazuje nim nie jest :mdr:.

Szkoda słów. Kolejna dobra zmiana... Mam nadzieję, że ostatnie poczynania deweloperów, uświadomią wielu użytkowników, że już czas na zmianę przeglądarki na inną, lepszą, mniej problematyczną.

co się dzieje z tvn.24 przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek materiału video wyskakuje mi taki komunikat ,i tak już drugi dzień próbowałem nie logować się do mx passport ,wyłączyłem blokowanie reklam,pliki tymczasowe i ciasteczka out,na starszej wersji mx jest tak samo a na pale moon śmiga aż miło 

MaxthonSnap20160706190100.png

On Wednesday, June 01, 2016 at 3:30 PM, magg said:

Może jakiś konkretny skrypt powodował te problemy?

Spróbuj przeinstalować Violentmonkey http://extension.maxthon.com/detail/index.php?view_id=1680&category_id=

czym może być spowodowany nader często wyskakujący taki komunikat na onecie 

On Wednesday, May 11, 2016 at 7:15 PM, magg said:

Nie mógłbym, ponieważ to nie ma sensu. Byłaby to tylko i  wyłącznie moja własna ocena subiektywna ( co mija się z celem).

Wielokrotnie tutaj przedstawiałem swoje stanowisko dotyczące Maxthona 4.9, więc nie będę się powtarzał.

Z każdym kolejnym wydaniem masz dostęp do listy zmian (changelog - u), z którego możesz wywnioskować co zostało zmienione/ naprawione a co nie.

Druga sprawa - zawsze są dostępne wersje portable. Można sobie je pobrać, potestować i wyrobić własne zdanie.

Jeśli komuś nie odpowiada  obecny stan Maxthona, zawsze może używać innej przeglądarki. Jest ich teraz tak wiele " na rynku", że nie będzie problemu ze znalezieniem tej najwłaściwszej, spełniającej wszelkie wymogi użytkownika.

Co do przyszłości Maxthona - naprawdę nie mam pojęcia jak to wszystko będzie wyglądać w najbliższym czasie...

Twórcy niechętnie dzielą się z kimkolwiek takimi informacjami.

"Zapowiedziano" Mx5 w najbliższym czasie... Kiedy się pojawi? Również nie wiem. 

Od roku słyszę to samo; po za paroma screenshot - ami nikt tej przeglądarki ( działającej) nie widział na oczy :twisted:.

Także pozostaje tylko czekać na poprawę sytuacji lub zmienić przeglądarkę.

 

 

czym może być spowodowany nader często wyskakujący komunikat takiej treści na onecie 

Notatka20160706130120.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, john doe said:

co się dzieje z tvn.24 przy próbie odtworzenia jakiegokolwiek materiału video wyskakuje mi taki komunikat ,i tak już drugi dzień próbowałem nie logować się do mx passport ,wyłączyłem blokowanie reklam,pliki tymczasowe i ciasteczka out,na starszej wersji mx jest tak samo a na pale moon śmiga aż miło 

 

czym może być spowodowany nader często wyskakujący taki komunikat na onecie 

czym może być spowodowany nader często wyskakujący komunikat takiej treści na onecie 

Notatka20160706130120.png

Odtwarzanie wideo na tvn24.pl również u mnie nie działa prawidłowo.

Na chwilę obecną używaj innej przeglądarki.

 

Co do Onet - u - jak zwykle u mnie działa bezproblemowo...

Do znudzenia :

Quote

Spróbuj wersję portable bez logowania się do Mx Passport, bez zmian żadnych ustawień, bez instalowania żadnych rozszerzeń...

!!!

 

MaxthonSnap20160706194804.png

Link to comment
Share on other sites

Nagle przestały sie filmy na tvn24 odtwarzać. 

Wyłączyłem Adblocka. Odtwarzają się reklamy i po reklamie mam komunikat "materiał niedostępny".

Youtube działa poprawnie, inne serwisy np Onet też działa poprawnie. Tylko strony tvn24 sprawiają problem.

Nie instalowałem ostatnio żadnego oprogramowania, nie grywałęm aaktualizacji Windows i innych programów.

Tak, usuwałem cookies, tmpy, itp. Tak, próbowałem reinstalować na czysto przeglądarkę.

Po prostu działało i w ciągu godziny jednej sesji włączonego komputera przestało działać. Jakieś pomysły?

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, slawomirro said:

Nagle przestały sie filmy na tvn24 odtwarzać. 

Wyłączyłem Adblocka. Odtwarzają się reklamy i po reklamie mam komunikat "materiał niedostępny".

Youtube działa poprawnie, inne serwisy np Onet też działa poprawnie. Tylko strony tvn24 sprawiają problem.

Nie instalowałem ostatnio żadnego oprogramowania, nie grywałęm aaktualizacji Windows i innych programów.

Tak, usuwałem cookies, tmpy, itp. Tak, próbowałem reinstalować na czysto przeglądarkę.

Po prostu działało i w ciągu godziny jednej sesji włączonego komputera przestało działać. Jakieś pomysły?

 

 

Patrz posty powyżej Twojego.

Następnym razem używaj funkcji Search (szukaj) !

Tym razem przenoszę Twój wątek w odpowiednie miejsce - następnym razem każdy dubel leci do kosza.

Link to comment
Share on other sites

  • magg featured this topic
  • 2 weeks later...
On 6.07.2016 at 1:14 AM, slawomirro said:

Nagle przestały sie filmy na tvn24 odtwarzać. 

Wyłączyłem Adblocka. Odtwarzają się reklamy i po reklamie mam komunikat "materiał niedostępny".

Youtube działa poprawnie, inne serwisy np Onet też działa poprawnie. Tylko strony tvn24 sprawiają problem.

Nie instalowałem ostatnio żadnego oprogramowania, nie grywałęm aaktualizacji Windows i innych programów.

Tak, usuwałem cookies, tmpy, itp. Tak, próbowałem reinstalować na czysto przeglądarkę.

Po prostu działało i w ciągu godziny jednej sesji włączonego komputera przestało działać. Jakieś pomysły?

 

 

 mx5 nie ma problemów z odtwarzaniem filmów na tvn24

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.