Mx 5 i... cena?


Recommended Posts

1 hour ago, slawomirro said:

Chyba dziś mój Angielski lub mój mózg zawodzi, ale MX 5 i jakieś VIP pakiety od 35-49$.... MX 5 będzie płatny?

Możliwe, że w przyszłości pojawią się jakieś płatne usługi (nieobowiązkowe!) jak np. zwiększenie przestrzeni w Chmurze.

Czas pokaże... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Wszedłem teraz na forum, właśnie po to, żeby założyć dokładnie taki sam temat. Widzę, że slawomirro mnie ubiegl.

No więc tak, pojawiła się cena na stronie z prerejestracją. Najdroższy pakiet ma kosztować prawie 50 dolarów, średni 44 dolary a najtańszy 38 dolarów.

Ceny podane zostały w okresie rocznym - zapewne po to, żeby zwiększyć efekt "wow", czyli: zarejestrujcie się, to dostaniecie coś wartego 50 dolarów.

Potem, prawdopodobnie standardowy trick marketingowy będzie polegał na "wizualnym" obniżeniu kwoty czyli mówieniu, że najtańszy pakiet kosztuje tylko $3,14 za miesiąc, albo "to tylko $0,10 dziennie". No tak, kogo nie stać, żeby wydać 40 groszy, prawda?

mx3CEEA.png

 

Przyznam, że bardzo mnie to martwi. Wątpię, żeby jakikolwiek użytkownik w Polsce zdecydował się na płacenie 50 dolarów rocznie za cokolwiek, co dotyczy przeglądarki, z której korzysta się codziennie. Brzmi to trochę paradoksalnie, że jesteśmy w stanie zapłacić kilkadziesiąt dolarów za pakiet biurowy, z którego korzystamy czasami, ale przeglądarka kojarzy nam się z byciem darmową już tak bardzo, że będzie to wyglądać naprawdę dziwnie.

 

Maxthon, który niegdyś był naprawdę genialną przeglądarką, z ogromną liczbą funkcji, mającą naprawdę dużą przewagę nad pozostałymi przeglądarkami, teraz niestety, z wersji na wersję (tj. z wersji Mx2 na Mx3, z Mx3 na Mx4, z Mx4 na Mx 4.9 oraz Maxthon Nitro...) jest coraz uboższy. 

 

Przyznam, że nie mam pojęcia, co planują obłożyć dolarowym abonamentem, ale czarno to widzę. Oznaczać to będzie, że przeglądarka będzie dzielić użytkowników na tych lepszych i bogatszych, a także na tych gorszych, biedniejszych. Już pomijam, że całkiem możliwe, że ze względu na kwestie płatnościowe - nam w Polsce płatność może być bardzo utrudniona jeśli nie niemożliwa. 

 

Zobaczymy. Jestem bardzo ciekawy co będzie w Mx5 i czym będą te płatne pakiety. Niestety biorąc pod uwagę, że Maxthon 4 był w zasadzie nieco przerobionym (pod względem kodu) i w pewnym sensie okrojonym Maxthonem 3, a póki co wszystko wskazuje na to, że Maxthon 5 będzie po prostu kolejną wersją Maxthona wywodzącą się bezpośrednio z Maxthona 4.9 (tak, tego felernego Mx4.9, którego mało kto lubi)... wydaje mi się, że to nie ma szansy powodzenia. 

 

No ale nie ma co złorzeczyć. Pożyjemy, zobaczymy.

 

PS. Weźmy pod uwagę, że tam nigdzie nie jest napisane ile czasu te pakiety VIP, rozdane w ramach promocji za darmo, będą działać. Nigdzie nie jest powiedziane, że Ci, którzy zapiszą się teraz w prezapisach, dostaną ten pakiet na, dajmy na to, rok. Pewnie wygasną bardzo szybko. Trzy miesiące? Kto wie...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jako że używam Maxtona od wersji 1, no to kliknełem ;)

W potwierdzeniu mam:

Thank you so much for joining MX5 Pre-Registration Campaign! In return, we’re offering you a VIP package worth $43.58, for free. In MX5, you can directly use your old Maxthon Passport email to log in and experience it. No need to re-activate your email. Enjoy this adventure with Maxthon.

Ile ważne, nie wiadomo.
Będę się marwił później lub zostanę przy MX4 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy nowa przeglądarka bedzie miała ograniczenia systemowe. Mam Windows Vista (nie zmieniam, bo nie chcę wszystkiego przeinstalowywać, a system wbrew opinii mi działą doskonale) i np własnie odkryłem, że nowa konkurencyjna przeglądarka Vivaldi już się nie uruchomi (wymagany Windows 7). Mam nadzieję, że takiego numeru Maxthon nie zrobi.

Link to comment
Share on other sites

On 20.06.2016 at 1:03 AM, slawomirro said:

Ciekawe czy nowa przeglądarka bedzie miała ograniczenia systemowe. Mam Windows Vista (nie zmieniam, bo nie chcę wszystkiego przeinstalowywać, a system wbrew opinii mi działą doskonale) i np własnie odkryłem, że nowa konkurencyjna przeglądarka Vivaldi już się nie uruchomi (wymagany Windows 7). Mam nadzieję, że takiego numeru Maxthon nie zrobi.

Czas pokaże. Na tą chwilę, ze wszystkich chromopodobnych przeglądarek, tylko Slimjet działa ze starszymi systemami (nawet XP).

Więc jeśli Maxthon będzie oparty na Blink - u 50+ (i deweloperzy nie dodadzą nic od siebie) to raczej wątpliwe, że zadziała on na systemach starszych niż Win 7.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.