Maxthon online


Jerzy

Recommended Posts

5 hours ago, Jerzy said:

Następne pytanie.

Czy po wylogowaniu się z konta MX Passport przedlądarka wyglądem znowy przypomina świeżo wgrana tzn. otwierają się karty:

- maxton.com/whatsnew

i

- maxton new - Start page.

Jeżeli znów zaloguje się na konto to aby uzyskać swoje ustawienia muszę zamknąć te strony.

Myślałem że przeglądarka również na dysku zapisuje swoje ustawienia i po uruchomieniu jej (bez logowania na swoje konto MX Passport) można również pracować ze swoimi ustawieniami ?

Może robię jakiś błąd w ustawieniach?

Pozdrawiam

Jerzy

Jeśli się wylogujesz to Maxthon przełącza się na konto "Gość".

I to jest chyba oczywiste, że znikają wszelkie Twoje ustawienia, ulubione.

Jest to przecież związane z bezpieczeństwem.

Jakim sensem byłoby wtedy wprowadzanie zakładania konta z hasłem (w domyśle- chcę dzięki temu<hasłu> chronić swoją prywatność) jeśli po wylogowaniu następny użytkownik miałby dostęp do Twoich "rzeczy" nawet bez logowania się na Twoje konto?!

Trochę absurdalne, nie sądzisz?

Jeśli tak bardzo martwisz się o swoją prywatność, ustawienia itd, żeby 2-gi użytkownik nie miał do nich dostępu to najprościej stwórz drugie konto w Windows-ie.

Jest to najprostszy sposób na sytuację, w której do końca nie ufasz drugiej osobie korzystającej z Twojego urządzenia:wink:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jerzy said:

Witam. 

Zrobiłem screeny i po wylogowaniu wygląda tak jak nr 1, a po otwarciu na nowo (bez logowania) screeny 2 i 3.

Nic z tego nie rozumiem.

Wg tego nie mogę pracować z przeglądarką i być wylogowany z MX Passport?

Pozdrawiam

Jerzy

 

Wiem jak wygląda Maxthon po wylogowaniu:mdr:

Chodziło mi o to :

Quote

lecz zauważyłem pod przyciskiem logowania :połącz konta".

Bo u siebie nie mogę tego znaleźć (tego POŁĄCZ KONTA)

Dalej: " Wg tego nie mogę pracować z przeglądarką i być wylogowany z MX Passport? "

Oczywiście, że możesz.

Poustawiaj konto "Gość" tak jak zrobiłeś to ze swoim kontem.

Co do reszty patrz post wyżej.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisałem - utworzyłem nowe konto na MX PAssport.

O dane z komputera jestem spokojny - lecz czasami wysypują się różne rzeczy (w tym może być ustawienie konta).

Po prostu to pierwsza przeglądarka tak działająca.

Np. Opera ma backup i ustawienia na koncie lecz podstawowe dane (strony startowe) zapisuje na dysku i otwiera się gotowa.

Pozdrawiam

Jerzy

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jerzy said:

Tak jak napisałem - utworzyłem nowe konto na MX PAssport.

O dane z komputera jestem spokojny - lecz czasami wysypują się różne rzeczy (w tym może być ustawienie konta).

Po prostu to pierwsza przeglądarka tak działająca.

Np. Opera ma backup i ustawienia na koncie lecz podstawowe dane (strony startowe) zapisuje na dysku i otwiera się gotowa.

Pozdrawiam

Jerzy

Ok, masz też trochę racji w tym co piszesz.

Mogłaby być dodana ręczna możliwość zrobienia backupu i zapisania go na dysk- w sensie wbudowana w przeglądarkę.

Ale tak to zostało pomyślane, że wszystko ląduje w Chmurze- do czego nazwa przeglądarki zobowiązuje poniekąd :wink:.

Pamiętaj- zawsze takiego backup-a możesz wykonać samemu, jak już wspominałem o tym wcześniej:

C:\Users\Twoja nazwa użytkownika Windows\AppData\Roaming\Maxthon3\Users\Twoja nazwa użytkownika Maxthona\

Tam znajdziesz wszystkie swoje ustawienia.

Maxthon "potrafi" samemu tylko zadbać o back-up zapisanych haseł i stron/ układu Quick Access-a (folder backup w : C:\Users\Twoja nazwa użytkownika Windows\AppData\Roaming\Maxthon3\Users\Twoja nazwa użytkownika Maxthona\ ).

 

Link to comment
Share on other sites

TAk. Znalazłem poprzednio te ustawienia lecz jak je wgrać do przeglądarki?

Próbowałem wgrać do czystej przeglądarki (na 2 kompie nam XP i te pliki sa troszkę w innym miejscu) lecz wyskakiwał mi komunikat o jakims błędzie i czy przeglądarka ma powrócić poprzednia sesję.

I tyle z tego wyszło.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jerzy said:

TAk. Znalazłem poprzednio te ustawienia lecz jak je wgrać do przeglądarki?

Próbowałem wgrać do czystej przeglądarki (na 2 kompie nam XP i te pliki sa troszkę w innym miejscu) lecz wyskakiwał mi komunikat o jakims błędzie i czy przeglądarka ma powrócić poprzednia sesję.

I tyle z tego wyszło.

Pozdrawiam

Ok, racja tym razem ja posłużyłem się skrótem myślowym- wybacz, że nie wyjaśniłem tego dokładniej:titter:.

Maxthon szyfruje wszelkie pliki z lokalizacji, którą podałem wcześniej.

Więc nie będzie działało to tak jak myślisz- "skopiuje sobie te pliki i wkleję do do drugiego komputera".

Tym bardziej nie ma prawa to zadziałać przy kopiowaniu/ wklejaniu do konta "Gość" jak zapewne myślałeś, chciałbyś.

Z tych lokalnych plików co najwyżej przydatne dla Ciebie mogłyby być ustawienia Quick Acces-a wraz z miniaturkami stron dodanych do niego, zapisane hasła w Magic Fill (chociaż niekoniecznie to będzie działało).

Więc podsumowując- żeby nie zagłębiać się zbytnio w szczegóły techniczne i oszczędzić Tobie i innym użytkownikom nerwów i kłopotów- najlepiej będzie jak darujecie sobie to ręczne kopiowanie plików z AppData.

Część plików będzie działała po przeniesieniu, druga z kolei wywoła chaos w Maxthonie.

Dlatego mniej zaawansowanym użytkownikom pozostaje synchronizacja z Chmurą.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.