reklama na wp.pl


john doe

Recommended Posts

jak usunąć natrętne reklamy na wp.pl

Notatka20150924100513.png

Dodaj te wpisy do własnych filtrów na wp.pl :

www.wp.pl##DIV[id="e3_8682966402m"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_1439368447m"]
www.wp.pl##IMG[src="//adv.wp.pl/RM/Box/2015-09/mirek/04/elvenar/201508_Elvenar_Banner_Wirtualna_Polska_750x200_01.jpg"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_1095923946m"]
www.wp.pl##A[id="e3_1312257242image"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_7599594094m"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_3809665956m"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_2438589928m"]
www.wp.pl##IFRAME[src="http://adv.wp.pl/RM/Box/2015-09/jakub/html5/mitshubisi/index.html"]
www.wp.pl##IFRAME[src="http://adv.wp.pl/RM/Box/2015-09/jakub/html5/mitshubisi/index.html"]
www.wp.pl##DIV[id="e3_5927579528"]
www.wp.pl##IFRAME[src="http://adv.wp.pl/RM/Box/2015-09/jakub/html5/mitshubisi/index.html"]
www.wp.pl##IFRAME[id="e3_23924249legacy"][name="e3_23924249legacy"]
www.wp.pl##IFRAME[src="http://adv.wp.pl/RM/Box/2015-09/_basska/53/Nowy6.html"]
www.wp.pl##IFRAME[id="e3_485327909legacy"][name="e3_485327909legacy"][src="about:blank"]

 

Uprzedzam, że dzięki tym filtrom nie pozbędziesz się wszystkich reklam na wp- nie jestem specjalistą od tego typu rzeczy.

Adblock ma jakiś problem z filtrami dla tej strony- mało co blokuje.

Możesz sprawdzić ABP w innych przeglądarkach- Chrome, Opera, Firefox mają również problemy z blokowaniem reklam na Wp (pomimo załadowania mnóstwa filtrów).

Z takimi wtyczkami jak Adguard czy µBlock reklam nie stwierdzono.

 

 

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Polega to na tym, że reklama nie jest w kodzie strony podczas wczytywania, tylko dopiero po załadowaniu strony odpowiedni skrypt JavaScript na stronie doładowywuje reklamę i wstawia ją do kodu. Możecie włączyć narzędzia developerskie na stronie, odświezyć ją i patrzeć jak zmienia się kod - dodawane są elementy <div> z reklamami.

 AdBlocker i inne blockery w większości działają na zasadzie, że analizują kod strony w trakcie jej wczytywania i reklamowe elementy usuwają lub ukrywają. Dlatego to nie działa tutaj. Myślę, że trzeba by było dla wstrętnej wp.pl stworzyć osobny skrypt do rozszerzenia ViolentMonkey

 

PS. wp.pl to jedna wielka reklama, większość wpisów na tym portalu to albo artykuły sponsorowane, albo artykuły na poziomie pudelka. Po co w ogóle na tę stronę wchodzić, tak szczerze? Żeby pozwolić na pranie mózgu albo nawet odmóżdzenie? 

Link to comment
Share on other sites

Myślałem, że przynajmniej na tym forum obędzie się bez polityki. Przecież to jest miejsce na dyskusje techniczne - więc po co mieszać do tego politykę? Smutne, że nawet moderator (którego sobie zresztą bardzo cenię z uwagi na merytoryczny profesjonalizm) nie ustrzegł się w tym miejscu od niepotrzebnych uwag. Moim zdaniem publikowanie tutaj uwag oceniających czy sugerujących indywidualne poglądy uczestników jest na tym forum nie na miejscu, tym bardziej, że w oficjalnych regułach korzystania z tego forum jest wyraźnie napisane (i to tłustym drukiem) No Discussion of Politics.

Link to comment
Share on other sites

:backtopic:dla tego nie wdawałem się w polemikę z konieckropka po co zaogniać spór polsko-polski o dwie różne wizje naszej wspólnej przecież ojczyznyj tylko zapytałem o strony które mógłby mi polecić byłem zażenowany jego agresją słowną podzielam twój pogląd że forum mx to nie odpowiednie miejsce 

Link to comment
Share on other sites

1. wytłumaczyłem jak działają reklamy na tych stronach, wytłumaczyłem dlaczego nie działa adblock

2. powiedziałem co trzeba by było zrobić, żeby nie było reklam

3. agresji słownej nie było i nie ma

4. jako postscriptuum dodałem swoją opinię o poziomie tejże strony oraz nastepnych stron, które wymieniłeś. Moje zdanie jest takie, że są stronami śmieciowymi z nic niewartą treścią. Oczywiście możesz mieć własną opinię. Dodam tylko, że istnieją strony rzeczowe, tematyczne, które albo nie wyswietlają reklam wcale, albo wyświetlają je w normalny sposób, przez co AdBlock radzi sobie z nimi wysmienicie. Sugeruję po prostu zmienić część internetu, do której wchodzisz. Ale oczywiście nie musisz, zrobisz jak uwazasz. Tylko proszę, nie marudź że na takich stronach 80% powierzchni strony to natrętne reklamy, bo to jak wychodzenie w zimę bez spodni i narzekanie, że zimno w nogi. Te strony istnieją po to, zeby wyświetlać reklamy, nie po to, żeby dostarczać dobrej jakości treść czytelnikom.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.