Sposoby na przyspieszenie Maxthona


Piotr_85

Recommended Posts

Zna ktoś jakieś sposoby które pozwalają przyspieszyć pracę przeglądarki na słabszych laptopach? Niestety mimo że jestem długo z maxthonem to od jakiegoś czasu strony wczytują mi się coraz wolniej, o otworzeniu kilku kart naraz nie będę nawet wspominać. Najnowsza opera radzi sobie pod tym względem wiele lepiej, jednak wolę maxtona pod wieloma względami i wolałbym jeszcze popróbować coś zrobić z wydajnością.

Link to comment
Share on other sites

Podaj dokładne parametry tego laptopa.

Co do możliwości "tuningu" Maxthona w celu jego przyśpieszenia - nie istnieją żadne oficjalne ani nieoficjalne sposoby usprawnienia jego działania (chyba że potraktować "czystą instalację" jako sposób przyśpieszenia).

Ewentualnie możesz wyłączyć Adblocka, rozszerzenia - jeśli ich używasz.

Obecnie wszelkie nowoczesne przeglądarki są trochę "zasobożerne" - jedne sobie z tym radzą lepiej, inne gorzej.

Ale nie przesadzałbym - Maxthon działa sprawnie nawet na starym komputerze klasy Pentium 4. Oczywiście nie dotyczy to Flasha - on na takiej konfiguracji w każdej przeglądarce będzie strasznie powolny.

Zawsze możesz spróbować Nitro ;P

Jeśli Twój laptop jest naprawdę stary/ powolny/ nie nadający się do rozbudowy - proponowałbym zainstalowanie nań jakiejś dystrybucji Linuxa z lekkim środowiskiem graficznym (LXDE/LXQT,Xfce czy nawet Openbox).

Podpowiadam, że wersja linuksowa Maxthona również jest dostępna...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Laptop to

Intel core i3 3217U 1.8GHz

4 GB ram

Karta Intel HD Graphics 4000

Gforce 720M

czyli taki zwykły laptop do pracy, lepszy stacjonarny dopiero w planach. Adblocka mam wyłączonego bo używam zewnętrznych programów a z blokadą flasha mam problem. Znalazłem z dodatków tylko flash blocka ale nie blokuje mi prawie żadnych elementów w przeciwieństwie do opery.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam bardzo podobną konfigurację jednak u mnie Maxthon działa szybko, myślę że ta konfiguracja chyba nie ma nic do rzeczy.

Piszesz że u Ciebie Opera radzi sobie o wiele lepiej, u mnie zupełnie odwrotnie. W Operze strony wczytują się wolniej a pierwsze jej uruchomienie trwaaaa i trwaaaa... Z tego też powodu przesiadłem się kilka miesięcy temu na Maxthon'a bo do Opery nie miałem już siły.

Dodam jeszcze że Adblock oraz Ad Muncher działają jednocześnie i na Maxthon'ie nie widzę żadnych spowolnień.

Problem chyba musi tkwić gdzie indziej, ba tylko gdzie ?

Link to comment
Share on other sites