Problem z quick access, joemonster


MasterB

Recommended Posts

Witam,

Od pewnego czasu mam problem z Maxthonem

1. Strasznie wolno mi chodzi ekran Quick Access (z linkami w formie kafelków). Animacje (przewijanie w lewo, prawo) chodzą powoli

2. Podobnie wolno chodzi mi JEDNA strona w necie - galeria JoeMonster. Kiedy przewijam w dół strony, wygląda to tak jakby totalnie był zamulony procesor i dawał radę wyświetlać gdzieś na oko 1 FPS.

To ta strona: http://joemonster.org/mg/153005,lastup

Co ciekawe, pozostałe działy JoeMonster chodzą już prawidłowo.

Prawidłowo działa też przy przełączeniu z Ultra na Retro, ale to tylko w przypadku strony - na Quick Access to nie ma wpływu (nie ma możliwości przełączenia)

Przeinstalowałem Maxthona, zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej i nic.

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

1. Niestety nie zaobserwowałem niczego podobnego u siebie. Jesteś pewien, że w tym czasie Maxthon nie pobiera/ odświeża miniaturek do QA?

2. Faktycznie galeria na Joe Monsterze nie wyświetla się zbyt płynnie (w trybie Ultra)- jedyna rada na chwilę obecną : przeglądaj ją w trybie Retro.

Niestety Maxthon posiada obecnie "dość" starą wersję Blinka - to może być przyczyną tych problemów z galerią JM.

Trzeba czekać na kolejną wersję Maxthona:(

Link to comment
Share on other sites

Na 100% nie chodzi o odświeżanie miniaturek... To samo jest jak wyłączę miniaturki i wyświetla się tylko tekst.

Może jakoś bym to przełknął jakbym miał jakiegoś rupiecia, ale mój sprzęt (Phenom X4 965 + Radeon 7850) powinien sobie poradzić z płynnym przeglądaniem... Zresztą IE, opera i FF nie mają tych problemów.

No nic... poczekam.

Link to comment
Share on other sites

MasterB replied at 2015-2-25 00:01 back.gif

Na 100% nie chodzi o odświeżanie miniaturek... To samo jest jak wyłączę miniaturki i wyświetla ...

Standardowo i do znudzenia zapytam - próbowałeś wykonać przeinstalowanie Maxthona "na czysto"?

Instalacja na czysto wiąże się z usunięciem danych użytkownika - stosowna opcja pojawia się podczas procesu deinstalacji przeglądarki.

Taki mały off-top : ten Twój Phenom do najszybszych również nie należy :p ... ale fakt - przeglądarka nie powinna mieć zbyt dużych wymagań.

Link to comment
Share on other sites

Tak, deinstalowałem z usunięciem wszystkich danych. Przy okazji dowiedziałem się że najnowsza wersja (którą już miałem, ale z aktualizacji) posiada adblocka z prawdziwego zdarzenia... Właściwie to nie miałem tego problemu z którąś z poprzednich wersji 4xxxx, ale nie pamiętam którą.

Z phenomem to mnie nie rozśmieszaj, radzi sobie wespół z 7850 z Far Cry 4 na max detali to chyba z ekranem startowym przeglądarki też powinien.

Link to comment
Share on other sites

MasterB replied at 2015-2-25 17:14 back.gif

Tak, deinstalowałem z usunięciem wszystkich danych. Przy okazji dowiedziałem się że najnowsza w ...

Niestety nie wiem co mógłbym Ci na tą chwilę poradzić.

Nikt nie zgłaszał podobnego problemu.

Poczekaj na następną wersję Maxthona - może ona coś pomoże.

Kolejny off-top - rany, zauważyłem że większość posiadaczy sprzętu od AMD zawsze spina się jak się "obrazi/ naśmiewa" się z ich maszynek ;P.

Nie było moim celem wyśmianie Twojego procka - po prostu stwierdzam fakty.

Phenom - przestarzała architektura-mogący robić za piecyk w zimowe noce:D

R 7850 - również lata świetności ma za sobą :).

Jakoś nie chce mi się wierzyć w te Twoje max detale na tym sprzęcie ale to już inna sprawa.

Fakt faktem - i tu się zgadzamy w 100% - na Twoim sprzęcie nie powinno dochodzić do takich sytuacji, żeby Quick Access nie działał płynnie.

Koniec offtopu!

Link to comment
Share on other sites