Zmieniające się tło strony z kaflami


jahras

Recommended Posts

Mam problem ze stroną z kaflami czyli tą która jest widoczna na pustej karcie.

Lubię ciemne tła i takie też zawsze ustawiam w Maxthonie. Problem w tym, że po jakimś czasie (zdarza się to mniej więcej raz na 2 dni, ale czasami nawet parę razy dziennie) Maxthon bez mojej ingerencji zmienia mi tło na domyślne - (aktualnie) białe. Nie jednolite białe tylko to z szarymi kwiatkami, jak już napisałem, domyślne.

Strasznie mnie to irytuje. Ciągle muszę w opcjach tła je zmieniać. Niby 2 kliknięcia ale... :|

Próbowałem nawet znaleźć te tła w "bebechach" przeglądarki i je na sztywno podmienić, żebym nie musiał tego mozolnie zmieniać, ale ani w Program Fiies ani w danych użytkownika nie ma tych teł w żadnym formacie pokroju .jpg .png itd...

Miał ktoś z was podobny problem? A może to "wada fabryczna" Maxthona?

Windows 7 32-bit, Maxthon najnowszy (4.4.4.2000) ale problem ten mam od kiedy tylko wprowadzono nowe kafle, czyli jakieś pół roku do roku czasu, tak mi się wydaje.

Link to comment
Share on other sites

Opcja zmiany tła odznaczona, podobnie jak u Ciebie nie mam nawet możliwości jej zaznaczenia.

Zrobiłem czystą instalację czyli odinstalowanie, na wszelki wypadek wyczyściłem rejestr, i ponowna instalacja. Zostawiłem jedynie dane użytkownika.

Teraz pozostaje poczekać kilka dni, dam znać czy coś się zmieniło.

Link to comment
Share on other sites

jahras replied at 2015-2-22 18:55 back.gif

Opcja zmiany tła odznaczona, podobnie jak u Ciebie nie mam nawet możliwości jej zaznaczenia.

Zro ...

Usunięcie danych użytkownika to jest właśnie główny punkt przeprowadzenia czystej instalacji...

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłem, właśnie zmieniło mi się tło.

No nic, będę jutro/pojutrze szukał plików odpowiedzialnych za magic fill i historię adresów z paska, tylko tych dwóch potrzebuję i nie mogę stracić.

Może wiesz które konkretnie pliki z AppData są za to odpowiedzialne? Bardzo by mi to pomogło.

Link to comment
Share on other sites

jahras replied at 2015-2-23 23:16 back.gif

Zauważyłem, właśnie zmieniło mi się tło.

No nic, będę jutro/pojutrze szukał plików odpow ...

Rany- nic ręcznie nie trzeba kopiować !!!

Wystarczy być zalogowanym do Maxthon Passport i Maxthon sam co jakiś czas kopiuje wszystkie ustawienia itp.

Można to także zrobić ręcznie - patrz mój screen :

post-765686-14315124172738_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Wiem o tym. Po prostu nie mam zaufania do jakiejkolwiek chmury i nie skorzystam z tego rozwiązania ;)

Pliki znajdę sobie po swojemu, magicfill mam, bo znalazłem ostatnim razem. Historii adresów poszukam przy kolejnej okazji, kiedy będę miał już nerwowo dość po zmianie tła.

Myślałem, że osoba taka jak ty, czyli mod z rangą tester, takie informacje (lokalizacja plików) ma. Widać myliłem się. Nieważne.

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

jahras replied at 2015-2-26 05:34 back.gif

Wiem o tym. Po prostu nie mam zaufania do jakiejkolwiek chmury i nie skorzystam z tego rozwiązania ...

LOL, po co sobie komplikować życie ręcznym kopiowaniem/ wklejaniem plików, skoro wymyślono coś, co ma nam ułatwiać użytkowanie przeglądarki?!

Nie trzeba się bać Maxthonowej chmury - zresztą to Ty decydujesz co ma się synchronizować a co nie...

Plik zawierający dane z historią adresów wpisywanych w pasek adresu znajdzesz w :

C:\Users\nazwa użytkownika\AppData\Roaming\Maxthon3\Users\nazwa użytkownika Maxthona\SmartUrl ----> SmartUrl.dat.

Uprzedzam, że po skopiowaniu niekoniecznie będzie to działało. Maxthon, jak większość plików użytkownika, szyfruje SmartUrl.dat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jeśli ktoś ma ten sam problem, to napiszę tylko, że porada Pana magg zadziałała, nawet przy lokalnej podmianie plików a nie zabawach w chmurę (toż to to samo Panie magg, co mi ma niby zginąć czy się zmienić? plik to plik).

Tylko jedną rzecz muszę dopowiedzieć. Zaraz po czystym reinstallu Maxthona wybrałem sobie swoje własne tło z pliku. Więc na 100% nie znam odpowiedzi czy pomógł reinstall, czy wybranie własnego tła. Ale gdybyście mieli też ten problem to na 99% wybranie tła z pliku go rozwiąże.

Link to comment
Share on other sites