Youtube video indirme sorunu [Çözüldü]

Toros37

Recommended Posts

İlk sor(n)umu yazayım;

Neden Youtube videolarını kayıt etmek isteyince bazıları kayıt oluyor bazıları olmuyor.

Son versiyonlarda galiba hiç biri "indir" ilemiyor.

Halbuki eski versiyonlarda kayıt oluyordu.

Aynı şey bazı video sitelerinden de indirilemiyor.

Bu siteler özel bir koruma almışlar ne yapmışlar bilmiyorum.

ÖZel progrmlar kullansam bile çokta başarılı olmuyor.

Merhaba Toros37 (:

Öncelikle diğer başlıklardaki yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi tecrübeli ve tabandan gelen kullanıcıları aramızda görmek bizi mutlu etti.

Buradan resmî Türkiye web sitemize, Twitter hesabımıza ve Facebook sayfamıza da ulaşabilirsiniz.

YouTube ve bazı video blog siteleri indirme komutunu engellemek için Html5 formatına geçti. Bu yüzden Maxthon Video İndirici'miz bu formattaki videoları -henüz- indiremiyor. İnşallah yakın zamanda bu sorun da çözülecek gibi duruyor. O zamana kadar YouTube videolarını flash formatına çeviren YouTube Center uzantısını buradan kurmanızı ve uzantının ayarlar kısmından video formatını flash'a çevirmeye ayarlamanızı öneririm. YouTube sitesinde tümleşik çalışan bir uzantıdır ve herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. Flash formatına çevirmeyi bir defa ayarladığınızda, artık bütün videolar için "Videoyu İndir" seçeneği eskisi gibi gelecektir.

Ayrıca Windows XP üzerinde Maxthon 3 sürümünü kullandığınızı görüyorum. Eğer öyleyse en yeni sürümü buradan indirip -temiz kurulum- yaparak kurmanızı tavsiye ederim.

Eğer en son sürüme sahipseniz, ama "Kullanıcı Tanıtıcı Dizgisi" kullanıyorsanız Ayarlar > Gelişmiş > Kullanıcı Tanıtıcı Dizgisi kutucuğundaki tiki kaldırmanızda da fayda olacaktır.

Eğer 4.4.x.x sürümünden daha önceki bir sürümden(4.3.x.x veya daha eski) en son sürüme geçtiyseniz, yine -temiz kurulum- yapmanız tarayıcının kararlılığı ve düzenliliği açısından faydalı olacaktır.

Temiz kurulum nasıl yapılır?

1) Maxthon Pasaport'unuza giriş yaptığınızdan ve verilerinizin buluta eşitlendiğinden emin olun.

2) Maxthon Bulut Tarayıcı'yı kaldırma penceresindeki "Tüm kullanıcı verileri, geçmiş, ayarlar silinsin" kutucuğunu işaretleyerek bilgisayardan kaldırın.

3) Gizli dosyaların gösterilmesini ayarladıktan sonra C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Temp yolundaki Maxthon3Cache ve MaxthonCrashData klasörlerini ve diğer "Mx" ve "maxthon" adı ile başlayan klasörleri ve dosyaları silin.

4) Yeni sürümü kurun ve Maxthon Pasaport'unuza giriş yapın.

Tamamdır! (:

Herhangi bir sorunuzu, isteğinizi ve önerinizi bize bildirmekten lütfen çekinmeyin.

Saygılar

furkanavshar merhaba

Vermiş olduğun cevap için teşekkürler.

Böyle bir forumda muhatap bulmak ne güzel.

Dediğim gibi ben eski (oldforum) dan devam ediyordum.

Ama artık oraya bakan kimse yok. bende buranın devamlı okuyucusu olacağım.

Elimden gelediği kadar da yardım ederim.

1- Mx ın en son sürümünü kullanıyorum hatta 4.4..1.2000

bata offi. fark etmiyor. 2 günde bir versiyon kontrolü yapar ve yüklerim. Sizin Mx3 görmeniz daima eski programın üzerine kurmamdan oluyor.

Dediğiniz gibi temiz kurulum yaptım. iyide oldu. ben hep üzerine kuruyordum.

2- Youtube için doyurucu cevap vermişsin. Teşekkür ederim Eklentiyi kurdum.ayarları yaptım. Galiba olacak. Sonuçtan sizi haberdar ederim.

3- youtube harici video sitelerinden video kayıt için ne diyorsunuz. Mesela Dailymotion, dizi izleme siteler hakkında? Henüz denemedim ama bu yazdıklarınızın faydası olacak mı?

Toros37 replied at 2014-6-25 23:03 back.gif

furkanavshar merhaba

Vermiş olduğun cevap için teşekkürler.

HTML5 videoları indirebilmek için geliştirici ekibimiz çalışıyor.

Bazı reklam verici ve reklam yayınlayıcı şirketlerden bir takım tehditvari uyarılar alıyoruz, özellikle AdSkipper(Reklam Atlatıcı) eklentimiz ve Video İndirici özelliğimiz üzerinden.

Her ne kadar reklam engellemek ve kişisel bilgisayarlardan izlenen videoların dosyasını kaydetmek(zaten temp klasörüne kaydediliyor) yasal bir kullanıcı hakkı olsa da doğal olarak reklam veren ve alan şirketlerin işine gelmiyor. Biz kod yazdıkça onlar da karşılık vererek engelliyor. Formatı değiştiriyor.

Ama kalıcı bir çözüm çok yakın (:

Ayarlar > Gelişmiş > Kullanıcı Tanıtıcı Dizgisi (en aşağıda) kutucuğundaki tiki kaldırırsanız Maxthon tarayıcınız en son sürüm olarak görünecektir.

Desteğiniz ve geri bildiriminiz için teşekkür ederiz!

En içten saygılarımla

• 2 months later...

MX 4.4.2.200 versiyonda Youtubede indirme sorunu oluştu.

Eskiden indir dediğimiz zaman 300-500 MB lık tek dosya linkini veriyor ve indiriyordu.

Şimdi 7-8 tane 1 birer megabaytlık veya KB lık dosya linkleri, ptracking kb lkı linkler geliyor.

Hali ile indirme olmuyor

Bu MX tan mı kaynaklanıyor yoksa Youtube den mi?

Merhaba Toros37 (:

YouTube, HTML5 videoları bölüm olarak veriyor. Bu yüzden parçalı olarak bir çok video dosyası görünüyor.

YouTube videolarını 2 şekilde kolayca indirebilirsiniz:

* Video İndirme çubuğuna tıkladığınızda açılan seçeneklerdeki asıl video, videonun başlığıyla aynı isimde ve dosya boyutu Bilinmiyor olarak verilen dosyadır(yani ptracking.f4v değil, diğeri...). Bu dosyanın yanındaki Kaydet butonuna tıklayarak videoyu indirebilirsiniz.

* Video İndirme çubuğundan indirmek yerine Kaynak Koklayıcı'yı da kullanabilirsiniz. Kaynak Koklayıcı penceresini açtıktan sonra, "Görüntü" sekmesinde "https://r1---sn-4g57knz6.googlevideo.com/videoplayback?expire=..." ile başlayan ve Bilinmeyen Boyut yazan dosya, videonun tam dosyasıdır. Bu dosyanın başına tik koyup "İndir" butonuna tıklarsanız, video inecektir.

Görüş ve yardım taleplerinizle Maxthon'a verdiğiniz destek için çok teşekkürler!

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.