Problem z obciążeniem Maxthona


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie. Gdy korzystam z firefoxa, obciążenie cpu wynosi ok. 10%, natomiast gdy korzystam z maxthona, obciążenie cpu wynosi (!) 100%! Gdy oglądam np. filmiki to komputer przestaje całkowicie chodzić. Podczas przeglądania zwykłych stron wykorzystanie cpu wynosi 100%. Mój system to windows vista bussines x86. Dodam, że z zawodu jestem informatykiem, więc to nie jest wina ani windowsa, anni sprzętu. Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witaj, jaki masz model CPU, płyty głównej, ile masz zainstalowanej pamięci RAM, jaki masz model dysku twardego?

Z jakiej wersji Maxthona korzystasz?

Ten problem występuje na dwóch silnikach? tzn. w trybie ultra jak i retro?

Generalnie spróbuj tego: http://forum.maxthon.com/thread-8717-1-1.html

PS: Jakie studia ukończyłeś w dziedzinie informatyki, w jakim kierunku profesji informatycznej poszedłeś? (tak z ciekawości) :D

Link to comment
Share on other sites

Posiadam Vistę dlatego, gdyż jest to komputer firmowy. podaję dane:

dysk: Western Digital CAVIAR 250GB 7200rpm;

CPU: AMD Athlon 4450B x2 2,3GHZ x64

płyta główna: później sprawdzę, gdyż jestem na ubuntu;

RAM: 2GB.

Korzystam z najnowszej wersji maxthona (wczoraj aktualizowałem).

Problem występuje na dwóch silnikach. Poszedłem w kierunku programistyki - obecnie skupiam się na programowaniu PHP.

Link to comment
Share on other sites

pawelsu8 replied at 2014-5-31 07:35 back.gif

Posiadam Vistę dlatego, gdyż jest to komputer firmowy. podaję dane:

dysk: Western Digital CAVIAR ...

- Spróbuj wyłączyć/włączyć w opcjach ---> zaawansowane --> Włącz opcję przyspieszania wyświetlania z wykorzystaniem GPU karty graficznej. Pamiętaj by uruchomić ponownie przeglądarkę.

- Zobacz stan fragmentacji dysku twardego (na wszelki wypadek)

- Aktualizacje systemu są "aktualne"? Jeśli nie to zalecam zaktualizować system.

- Odinstaluj Maxthona przy użyciu programu "Revo Unistaler" skanując pozostałości (rejestr + katalogi) w trybie bezpiecznym jeśli jakieś będą zaznaczasz wszystkie i usuwasz, po tym zabiegu zainstaluj na świeżo Maxthona: http://forum.maxthon.com/thread-11449-1-1.html (poprawiony link, dzięki za uwagę magg)

- Jeśli to nie pomoże można spróbować odinstalować (też przy użyciu Revo Unistaler) i ponownie zainstalować najnowszego Flash Playera oraz Javę.

Co do ubuntu i płyty głównej w terminal wklepujesz (ale nie jest to aż tak istotne)dmidecode | moreTak w ogóle Panie Pawle, posiadasz procesor o architekturze 64 bitowej, a system vista jest 32 bitowy, generalnie moim zdaniem jest to marnowanie potencjału procesora :D Kto instalował system 32bitowy na procesorze 64 bitowym to już nie wnikam :p

Problem z takim obciążeniem procka występował wczesniej czy dopiero po aktualizacji Maxthona? Jakie jest użycie ramu (całkowite) z włączonym Maxhonem, jakie z Firefoxem?

Tutaj tak luźno wrzucę jeszcze coś o Viscie :Dhttp://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Windows_Vista

U mnie na moim staruszku czyli .. laptopie DELL Studio 1537 z procesorem Intel Pentium Dual-Core (T4200) 2Ghz x64, RAM'em 3GB (2+1) DDR2 800 MHz (model mi nie znany), Grafiką ATI Radeon HD 3400, dyskiem Seagate SSHD ST500LM000 na którym mam Windows7 64 bit Home Premium użycie procka podczas przeglądania tego forum przy użyciu przeglądarki Maxthon dochodzi max do 8%, podczas przeładowywania strony użycie skacze do około 35-40%, podczas oglądania np. klipów w rozdzielczości 720p procek poci się 50-60%. Wszystko z włączoną opcją "przyspieszania wyświetlania z wykorzystaniem GPU karty graficznej" oraz na silniku Internet Explorera na silniku WebKit zużycie procesora jest sporo mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

VipoSek replied at 2014-6-1 05:35 back.gif

- Zobacz stan fragmentacji dysku twardego (na wszelki wypadek)

- Aktualizacje systemu są "aktualn ...

Czemu proponujesz instalację starej wersji Maxthona, z którą było sporo problemów, jako "rozwiązanie"?!

Tutaj http://forum.maxthon.com/thread-11449-1-1.html znajdziecie najnowszą wersję Maxthona, którą szczerze polecam zainstalować.

Link to comment
Share on other sites

Więcej inforrmatyki by się przydało... Po co instalować windowsa 64bit nie posiadając więcej niż 2GB RAM? Systemy x64 są właśnie po to robione, żeby obsługiwać więcej niż 2gb ram. System x86 i tak mam od producenta,czyli od HP :D Tak, aktualizowałem system. Dysk niedawno defragmentowalem. Po co sprawdzać flasha w komputerze, skoro jest o domyślnie zainstalowany w maxthonie?

Link to comment
Share on other sites

pawelsu8 replied at 2014-6-1 10:51 back.gif

Więcej inforrmatyki by się przydało... Po co instalować windowsa 64bit nie posiadając więcej n ...

Po tym poście nie jestem pewny czy jesteśmy tu skupieni na rozwiązaniu problemu z Maxthonem... ogólnie jeśli jest Pan takim "informatykiem" to chyba temat nie powinien powstać. Co do problemu podałem moje zalecenia, jeśli to nie rozwiąże problemu, stawiam na wybrakowany system (systemowy UżySzkodnik), i polecam zakup Windows7 (64 bit) i pozostawienie konta administratora komuś doświadczonemu.

Obsługa większej ilości pamięci operacyjnej w systemie 64bit jest sprawą drugorzędną (jak na rok 2014/2015) Tekst w stylu instalacja Windows 64 bit ma sens tylko wtedy gdy mamy 4GB i więcej RAM'u jest nieporozumieniem i złym interpretowaniem tekstu :)) Tutaj chodzi o to, że jeśli mamy procesor 32 bitowy, a posiadamy np. 6 GB RAMU to powinniśmy zainstalować system 64 bit, w przypadku gdy mamy procesor 64 bitowy, a system 32 bitowy to nie wykorzystamy jego pełnego potencjału. Nie bez powodu pisane są aplikacje, stery itp. pod 64bit... gdy nie było jeszcze tak dostępnego wsparcia pod systemy 64 bitowe może i nie było zauważalnej różnicy w wydajności, obecnie sprawa wygląda inaczej mamy połowę roku 2014!

Polecam trochę więcej czytać, a nie tylko słuchać plotek od kolegów czy przeglądać "bardzo wiarygodne źródło danych" - Wikipedię

Większe tempo pracy

Dzięki 64-bitowej wersji systemu komputer może w tym samym czasie przetwarzać dwa razy więcej danych niż w wypadku systemu 32-bitowego. Wszystko dzięki temu, że używa rozszerzonych instrukcji procesorów, które już od dawna potrafią w jednym kroku przetwarzać 64 bity (8 bajtów) danych. System i programy, które są zoptymalizowane do pracy z architekturą 64-bitową, mogą więc pracować znacznie szybciej.

Cytat ze strony Microsoftu:

Terminy 32-bitowa i 64-bitowa odnoszą się do sposobu przetwarzania informacji przez procesor komputera (nazywany także procesorem CPU). 64-bitowa wersja systemu Windows obsługuje duże ilości pamięci o dostępie losowym (RAM) w sposób bardziej efektywny niż system 32-bitowy.

Większa wydajność

Dzięki architekturze x64 otrzymujemy o wiele większą wydajność, niż w przypadku technologii 32 bitowej. Oczywiście, aby móc w pełni skorzystać z dobrodziejstw 64 bitów musimy, poza odpowiednim systemem operacyjnym będącym środowiskiem pracy, posiadać także stosowne oprogramowanie.

Zwiększona precyzja wykonywania obliczeń

W technologii 64 bitowej zostały zwiększone dwukrotnie szerokość szyny danych oraz długość rejestrów. Dzięki temu otrzymujemy większą precyzję wykonywania kodu bez potrzeby stosowania dodatkowych nakładów obliczeniowych.

Kompatybilność z oprogramowaniem 32 bitowym

W środowisku 64 bitowym nadal możemy korzystać ze starszego, 32 bitowego oprogramowania, a to dzięki mechanizmowi WoW64 (WindowsOnWindows64), który został zaimplementowany w systemach operacyjnych Windows x64 w celu zachowania wstecznej kompatybilności.

Zaimplementowane nowe mechanizmy

W Windows Vista x64 zostały zaimplementowano nowe mechanizmy, takie jak np. Kernel Patch Protection, podnoszące bezpieczeństwo oraz stabilność środowiska pracy.

Tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że rozwiąże Pan problem z systemem i będzie się cieszył wspaniałą przeglądarką jaką jest Maxthon Cloud Browser.

Źródła:

http://www.centrumxp.pl/Sprzet/1254,Architektura-x64.aspx

http://www.komputerswiat.pl/jak-to-dziala/2011/09/64-bitowy-windows-w-pigulce-plusy-i-minusy.aspx

http://www.pcworld.pl/news/361941_3/32.czy.64.bity.Wybieramy.wersje.Windows.html

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/32-bit-and-64-bit-windows#1TC=windows-7

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.