Problem z instalacją Maxthona 4


Recommended Posts

Mam problem z instalacją Maxthona. Wszystko zaczęło się od braku zasilania po którym Maxthon zaczął wariować, strony nie wczytywały się poprawnie, brakowało większości obrazków, układ stron był wywrócony do góry nogami etc. Pomagało dopiero kilkukrotne odświeżenie strony, co nie było zbyt wygodne.

Do tego gdy próbowałem pobrać program na nowo, po ściągnięciu z oficjalnej strony, próba instalacji kończyła się błędem. "Ten program nie będzie działał na twojej wersji systemu", mniej więcej taki, nie robiłem screenów.

Postanowiłem więc zrobić reinstalację, usunąłem program łącznie z ustawieniami i tu pojawia się kolejny problem. Przy pobieraniu z tej strony http://www.maxthon.com/ instalacja dochodzi do 100% i wywala z błędem i komunikatem o sprawdzeniu połączenia, ale problemów z internetem nie mam. Natomiast przy pobieraniu stąd: http://forum.maxthon.com/thread-8871-1-1.html Pojawia się taki błąd:Installer integrity check has failed. Common causes include

incomplete download and damaged media. Contact the

installer's author to obtain a new copy.

More information at:

http://nsis.sf.net/NSIS_Errorhttp://nsis.sourceforge.net/Why_do_I_get_NSIS_Error - instrukcje z tej strony nie pomagają.

Link to comment
Share on other sites

Skoro twierdzisz, że problemy zaczęły się po incydencie z zasilaniem, proponowałbym sprawdzenie dysku twardego pod względem spójnosci i błędów.Wykonaj Scandisk/CHKDSK.

Próbowałes inne przeglądarki?Czy objawy są takie same jak z Maxthonem?

Czy do pobierania Maxthona z forum używasz jakiegos menadżera pobierania typu IDM itp. ?

Jesli tak-spróbuj ściągnąć Maxthona bez ich pomocy.

Z tresci błędu, który tu zamiesciłes wynika, że albo cos źle się pobrało albo faktycznie jest jakis problem z dyskiem twardym.Bardzo często na skutek problemów z zasilaniem dyski wariują, więc warto byłoby to sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Co do dysku, to jeszcze zanim wczoraj odpisałeś przyszło mi to do głowy, odpaliłem chkdsk, wykrył jakieś błędy i naprawił przy rozruchu. Ponownie odpalony nie wykrywa problemów z dyskiem. Odpaliłem też test w HD Tune który nie wykrył błędów.

Chciałem pobrać Maxthona przez Firefoxa, jednak również tutaj przy pobieraniu są błędy, pliki się pobierają całe ale nie działają poprawnie (próbowałem instalek kilku różnych programów, każda wywala z różnymi błędami przy próbie uruchomienia)

W końcu pobrałem przeglądarkę przez uTorrenta, instalka odpaliła się i udało mi się zainstalować Maxthona, ale dalej występują problemy z układem strony, często nie wczytują się losowe obrazki, do tego filmiki się nie ładują do końca i trzeba co kilka - kilkanaście sekund odświeżać stronę.

Przy próbie pobrania takiego filmiku (wszystko pobieram przez Maxthona) cały plik co prawda się pobiera, ale jest tylko kilkanaście sekund filmu.

Chciałem wysłać screena z jednej "rozwalonej" strony, ale... uploaduje się bez końca.

Co ciekawe wszystko na komputerze działa bez zarzutu poza przeglądarkami, wszystkie gry dzialają bez problemu (Wiedźmin 2, FM 2014, Mass Effect), tak samo nie ma problemów z muzyką i filmami (poza tymi które próbuję pobrać) czy kopiowaniem/przenoszeniem danych między partycjami i urządzeniami zewnętrznymi oraz wyżej wspomniane pobieranie torrentów. Spróbuję jeszcze zainstalować kilka innych przeglądarek i zobaczę jak działają.

Dodatkowo dzisiaj zauważyłem że mam wstrzymaną pracę antywirusa (Kaspersky), a opcja wznowienia jest nieaktywna. Wirusy? Mogą powodować takie problemy?

Link to comment
Share on other sites

Definitywnie masz problemy z dyskiem. Owszem, wirusy mogą też to powodowac (albo symulowac) ale na Twoim miejscu jak najszybciej przenioslbym dane z dysku na inny zewnetrzny dysk (nie wiadomo ile Twoj dysk wytrzyma, moze za kilka dni pasc i juz nie wstac. Sugerowalbym tez udanie sie do specjalisty zeby go zbadal (jesli nie potrafisz zrobic tego sam). Jest niestety calkiem spora szansa, ze dysk w zasadzie jest do wyrzucenia (bo jego uzywanie i przechowywanie waznych dokumentow jest ryzykowne).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.