Strona startowa zawsze na nowej karcie - ABSURD.


tiszot

Recommended Posts

Żadna ze znanych mi przeglądarek nie zachowuje się w taki sposób, aby po kliknięciu ikony strony domowej (startowej), strona ta otwierała się zawsze na nowej karcie. Każde kliknięcie tego przycisku, to nowa zakładka (karta). To jakiś absurdalny pomysł i ewenement na skalę światową, który może i zasługuje na Guinnessa, ale mi bardzo przeszkadza. Mając otwartych 10 kart, nie chcę otwierać następnych. A chcę też je zachować, aby móc powrócić do wcześniej przeglądanych stron. W Maxthonie to niemożliwe. To jakieś chore... .

Od momentu, gdy Operę przerobili na zabawkę dla pięciolatków, poza przeglądarką Firefox nie znajduję już nic godnego uwagi. To niebywałe.

Nawet Safari, to już nie ten poziom co kiedyś. Maxthon nie byłby taki zły, gdyby nie miał tak wiele niedoróbek.

Link to comment
Share on other sites

W zasadzie zgodze sie z tiszotem... To smieszne, zeby nie bylo takiego ustawienia jak "Otworz stronę domową w nowej karcie / w aktywnej karcie". Smieszne o tyle, ze w KAZDYM Maxthonie wczesniej (MyIE, Maxthon 1, Maxthon 2) byla taka opcja od samego poczatku... Wiec fakt, to smieszne.

Druga sprawa, to to, ze... tak naprawde przycisk strony domowej jest w zasadzie irrelewantny.

Jest... po prostu nieprzydatny - jest tyle innych opcji na wyswietlenie strony domowej:

- alias url (np. wystarczy wpisac literkę "g")

- skrót klawiszowy (np. przypisac klawisz F5 albo dowolną inną kombinację)

Więc sam fakt, ze ta strona otwiera się w nowej - nie jest jakos sam w sobie wybitnie irytujący (jakos nie potrafie sobie wyobrazic przypadku uzycia w ktorym uzytkownik KONIECZNIE chce aktualnie wyswietlana strone zamienic na stronę domową - w czym tu przeszkadza, ze ona otworzy się w nowej karcie).

No wiec to jest smieszne, ale tylko dlatego ze ta opcja POWINNA byc - bo jest tak oczywista i blaha, mimo ze moim zdaniem i tak skorzystaloby z niej moze 1% uzytkownikow.

Link to comment
Share on other sites

tiszot, przeanalizowałem Twoja prosbe i wyniki mnie troche zaskoczyly. Inne przegladarki i tak radza sobie jeszcze gorzej niz Maxthon...

w IE nie ma sposoby zeby otworzyc strone domową w nowej karcie.

W Operze nie ma juz nawet takiego przycisku jak strona domowa (usuneli go).

W firefoxie i chromie mozesz otworzyc domową w biezącej karcie (lewym kliknieciem) i w nowej karcie (kliknieciem srodkowym przyciskiem myszy), ale nie mozesz zmienic tego ustawienia.

Dodatkowo w Chrome nie dzialaja, tak jak w Firefoxie, IE i Maxthonie, ustawienia wielu stron jako strone startowa (klikasz jeden przycisk strony startowej, otwiera sie kilka kart)... wiec nie jest tak rozowo ;)

Opisalem to wraz ze zrzutami ekranów tu: http://forum.maxthon.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=8629&pid=47457&fromuid=373292

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.