(PL) Jak wyczyścić zapisane dane z MX5


lysyn

Recommended Posts

3 hours ago, lysyn said:

Jak wyczyścić dane z maxthona, które są zapamiętane po zalogowaniu do konta, pomimo wyczyszczenia historii itd. Są gdzieś one ukryte w necie, w chmurze?

Jeśli ci chodzi o zapamiętany login i hasło, to możesz je usunąć poprzez Menu/Passkeeper.

Tylko włącz synchronizację, aby te dane również znikły z konta w chmurze (jeśli wcześniej nie synchronizowałeś, to nie musisz).

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lysyn said:

Np zapisane zakładki. Kiedyś jak miałem w maxthonie zakładki to po instalacji maxthona i zalogowaniu na konto wracały takie jak były. Teraz tego nie mogę zrobić (albo nie umiem)

Nic się nie zmieniło. Zakładki dalej wracają po zalogowaniu na konto. Inna sprawa, że czasem to szwankuje np. po uaktualnieniu do nowej wersji (mi się to nie przydarzyło nigdy).

Wracając do tematu, to zakładki możesz przeglądać, dodawać, usuwać poprzez Maxnote. Po zrobieniu takich porządków klikasz "Synchronizuj", aby uaktualnił sobie bazę w chmurze. Jeśli masz ustanowioną automatyczną synchronizację, to Maxthon powinien to zrobić sam (ale ja dla pewności robię to ręcznie).

Tak uporządkowane zakładki dobrze jest wyeksportować jako kopię zapasową do pliku .html lub folderu (Menu/Narzędzia/    Importuj/Eksportuj dane użytkownika).

Możesz też zrobić kopię zapasową wszystkich ustawień dla danego konta:

C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Roaming\Maxthon5\Users\Nazwa_Konta\

lub tylko najważniejszych, wybranych folderów:

1. Tworzysz sobie np. folder "Maxthon Backup"

2. Wchodzisz do C:\Users\Nazwa_Użytkownika\AppData\Roaming\Maxthon5\Users\Nazwa_Konta\

3. Kopiujesz wybrane foldery

- AdBlock - wiadomo - ustawienia adblokera

- Addons - twoje rozszerzenia

- AddonsData - ustawienia rozszerzeń

- Config - ustawienia Maxtona

- Favorite - tu są chyba zapisane zmiany w zakładkach - nie mam pewności

- History wiadomo - historia przeglądania

- MagicFill - zapisane formularze, loginy i hasła passkeeper

- Molebox - twoje zakładki, notatki itp. w Maxnote

- QuickAccess - dane Nowej Karty

- SmartUrl - tu są chyba aliasy - czyli skróty do stron

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.