Mx5 zapamiętuje starą sesje otwartych kart nowej nie


bos_kg

Recommended Posts

Cześć mam mx 5 wersje 5.0.2.1000 i w tej wersji zapamiętało mi sesje uruchamia zapamiętane strony w kółko te same strony co nie uzywam podczas otwarcia sesji zamkłem i miałem po czym otwarte nowe karty zamykam wczoraj przed snem mx5  dziś odpala nowe dodane strony znikły a poprzednie nadal są do zrobić powoli mnie to męczy 

Link to comment
Share on other sites

chodzi o to zainstalowałem wersje mx5 5.0.2.1000 i po jej instalacji  otwarłem strony jakie korzystam i na koniec dnia je zamknąłem z mx5 a przed tym po zamykałem strony nie korzystne ale się uruchomiły jako sesja a jak zamknę z innymi otwartymi to te wogle nie są w tej sesji  otwierane w raz z przeglądarka 2 screeny pokazują problem pierwszy pokazuje sesje z wszystkimi kartami a jak pokazuje kolejny screen zamknę kilka stron uruchomię sesję i kolejne uruchomienie zapamiętuje wszystkie te wyłączone on nowa są uruchamiane ani nowych nie pamięta ani nowo dodanych ani ze zamkłem kika 1.jpg

2.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bos_kg said:

chodzi o to zainstalowałem wersje mx5 5.0.2.1000 i po jej instalacji  otwarłem strony jakie korzystam i na koniec dnia je zamknąłem z mx5 a przed tym po zamykałem strony nie korzystne ale się uruchomiły jako sesja

Jeśli np. otworzysz 10 kart i zamkniesz MX5 to w ostatniej sesji powinno być 10 kart. Ale jeśli otworzysz 10 kart, potem zamkniesz np. 3 karty i zamkniesz MX5 to w ostatniej sesji powinno być 7 kart.

Quote

a jak zamknę z innymi otwartymi to te wogle nie są w tej sesji  otwierane w raz z przeglądarka 

Jeśli otworzysz MX5 i zaczniesz otwierać nowe karty, np. 5 i zamkniesz MX5 to w ostatniej sesji będzie te 5 kart. A te z poprzedniej sesji będą widoczne w drugiej zakładce "Earlier Session".

Jeśli masz instalowaną wersję MX5 to możesz zrobić test na czystej wersji Portable.

Link to comment
Share on other sites

tak wszystkie karty opalam jak na screenie po czym w kolejnej sesji nie były wszystkie potrzebne i je wyłączyłem ale kolejne uruchomienie te zamknięte jak by nie skasowało uruchamia na nowo a powinno ich nie być i nowo otwartych nie dopisuj do sesji w pierwszej są stare widoczne nowe nie są widoczne w  wersje mx5 5.0.2. 9000 beta było wszystko ok

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, bos_kg said:

tak wszystkie karty opalam jak na screenie po czym w kolejnej sesji nie były wszystkie potrzebne i je wyłączyłem ale kolejne uruchomienie te zamknięte jak by nie skasowało uruchamia na nowo a powinno ich nie być i nowo otwartych nie dopisuj do sesji w pierwszej są stare widoczne nowe nie są widoczne w  wersje mx5 5.0.2. 9000 beta było wszystko ok

Że tak zapytam :) Czy robiłeś to na czystym MX5? Tzn. wypakuj sobie gdzieś wersję portable (oryginalną), bez kopiowania folderu "UserData".

Link to comment
Share on other sites

Mozę poradziłem sobie sprawdzę sposób jak będzie ok napiszę moze komuś się przyda a wczoraj przed zamknięciem mx5 w opcjach wybrałem by osunęło sesje otwartych kart po czym jedną od tak otwarłem i wieczorowo uruchamiam laptop mx5 i zapamiętało strony dziś dodam jak dodana strona dziś się zapamięta to sprawdze usuniętą podczas uruchamiania mx5 czy zapamiętuje

Link to comment
Share on other sites

jest jeszcze problem ale mniejszy za uwarzyłem ze nowo dodane strony przy zamknięciu zapamiętuje a jak przy uruchomieniu sesji chcemy usunąć ją to stronę usuwa tylko w tej sesji w nowej dalej pamięta stronę która zamknęliśmy nie pamięta ze zamknęliśmy stronę przy zamykaniu trzeba ręcznie skasować sesje przez zamykaniem i zapamięta obecną

Kiepsko podczas uruchamiania nie zamyka jak na krzyżyk klikniemy w ponownie otwartej sesji dalej trata strona 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Teraz nawet nie kasuje zapamiętanej sesji było przed zamknięciem wyłączam strony jakie zbędne są i w opcjach by wyczyściło sesje ustawiam potem odhaczam i zostawiam by zapamiętało co ustawiłem ale ani skasowania kilku ani wszystkich nie pamięta w żaden sposób

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.