maxthon nas szpieguje


Recommended Posts

Czekamy teraz na oficjalne stanowisko Chin (czytaj twórców Mx) :titter:

Zapowiada się interesująco...

W międzyczasie, każdy kto martwi się o swoją prywatność, niech używa innej przeglądarki.

Link to comment
Share on other sites

  • magg featured this topic
2 minutes ago, magg said:

Czekamy teraz na oficjalne stanowisko z Chin :titter:

Zapowiada się interesująco...

a kto nas nie szpieguje,w mniejszym lub większym zakresie robią to wszyscy twórcy oprogramowania i niestety nic się z tym nie da zrobić oczywiście można zmienić przeglądarkę, ale kto mi da gwarancję że za jakiś czas gdy będę korzystał z nowej przeglądarki będąc w iluzorycznym przeświadczeniu że  to co robię,jakie strony przeglądam i że nikt nieupoważniony nie ma dostępu do tych informacji a tu ni z tego ni z owego specjaliści od bezpieczeństwa stwierdzą że i w tej przeglądarce jestem szpiegowany i co w tedy znów ma szukać nowej    ile można ,szczerze mam zagwostkę nie wiem co zrobię na pewno będę śledził ten temat  

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, john doe said:

a kto nas nie szpieguje,w mniejszym lub większym zakresie robią to wszyscy twórcy oprogramowania i niestety nic się z tym nie da zrobić oczywiście można zmienić przeglądarkę, ale kto mi da gwarancję że za jakiś czas gdy będę korzystał z nowej przeglądarki będąc w iluzorycznym przeświadczeniu że  to co robię,jakie strony przeglądam i że nikt nieupoważniony nie ma dostępu do tych informacji a tu ni z tego ni z owego specjaliści od bezpieczeństwa stwierdzą że i w tej przeglądarce jestem szpiegowany i co w tedy znów ma szukać nowej    ile można ,szczerze mam zagwostkę nie wiem co zrobię na pewno będę śledził ten temat  

Tylko, że w większości przypadków jesteś "informowany" o zbieraniu informacji o Tobie.

I teoretycznie nie musisz się na to zgadzać/ możesz wyłączyć szpiegowanie.

A jak wynika z tych testów - Maxthon nie respektuje tego . I w tym jest problem...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, magg said:

Tylko, że w większości przypadków jesteś "informowany" o zbieraniu informacji o Tobie.

I teoretycznie nie musisz się na to zgadzać/ możesz wyłączyć szpiegowanie.

A jak wynika z tych testów - Maxthon nie respektuje tego . I w tym jest problem...

myślę że sami użytkownicy  muszą wymóc zmiany w tym zakresie ponieważ maxthon a dokładniej ludzie którzy decydują w jaką stronę ma zmierzać ten program, sami z siebie  nie cofną się ani o pół kroku ,zobaczymy jaka będzie reakcja,odzew w chinach bo tam jest najwięcej ludzi korzystających z mx,jak to mówią w kupie siła 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, john doe said:

myślę że sami użytkownicy  muszą wymóc zmiany w tym zakresie ponieważ maxthon a dokładniej ludzie którzy decydują w jaką stronę ma zmierzać ten program, sami z siebie  nie cofną się ani o pół kroku ,zobaczymy jaka będzie reakcja,odzew w chinach bo tam jest najwięcej ludzi korzystających z mx,jak to mówią w kupie siła 

Przypomnij mi - kiedy - cokolwiek się zmieniło w Maxthonie, pod wpływem próśb użytkowników ?!

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, magg said:

Przypomnij mi - kiedy cokolwiek się zmieniło w Maxthonie pod wpływem próśb użytkowników ?!

 

a kto tu mówi o proszeniu gdyby kilku milionowa lub wielokrotność, grupa ludzi skierowała petycję,ultimatum,że albo robicie natychmiast porządek w kwestii szpiegowania bo jak nie to szukamy innej przeglądarki  to wtedy miny by im z......,utrata kilku,kilkunastu milionów użytkowników  no cóż  myślę że musieli by na nowo przekalkulować zyski i straty ,czy warto szpiegować i tracić użytkowników ,

Link to comment
Share on other sites

Just now, john doe said:

a kto tu mówi o proszeniu gdyby kilku milionowa lub wielokrotność, grupa ludzi skierowała petycję,ultimatum,że albo robicie natychmiast porządek w kwestii szpiegowania bo jak nie to szukamy innej przeglądarki  to wtedy miny by im z......,utrata kilku,kilkunastu milionów użytkowników  no cóż  myślę że musieli by na nowo przekalkulować zyski i straty ,czy warto szpiegować i tracić użytkowników ,

:mdr:

My serio cały czas dyskutujemy o Maxthonie ?!

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kophew said:

Wie ktoś czy każda wersja przeglądarki nas szpieguje. Portable/zainstalowana, windows/linux/android?

Testy dotyczyły tylko przeglądarek na system Windows.

I nie ma żadnego znaczenia, czy przeglądarka ( czy inne oprogramowanie) jest w wersji instalacyjnej, czy portable.

Dla Twojej informacji - wersja na Androida również posiada UEIP...

Link to comment
Share on other sites

On Thursday, July 14, 2016 at 7:46 PM, magg said:

Testy dotyczyły tylko przeglądarek na system Windows.

I nie ma żadnego znaczenia, czy przeglądarka ( czy inne oprogramowanie) jest w wersji instalacyjnej, czy portable.

Dla Twojej informacji - wersja na Androida również posiada UEIP...

magg co o tym myślisz 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, john doe said:

magg co o tym myślisz 

 

Nie zostało tu nic nowego napisane :wacko: - typowy PR - owy bełkot.

Każdy niech to tłumaczy/ rozumie sobie na swój własny sposób.

Jeśli ktoś nie wierzy w te wyjaśnienia,nie jest przekonany do poszanowania prywatności przez Maxthona - powinien zmienić przeglądarkę.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się, martwi fakt, że błąd z działaniem chęci przystąpienia do UEIP istnieje od 2007 roku (sic!).

Ciekawi mnie tylko jedna rzecz, w danych od Exatela pokazywany jest adres http://mbank.pl razem z całym GETem, wyprowadzcie mnie z błędu, ale nawet jak próbuję podsłuchać komunikację wiresharkiem to otrzymam co najwyżej zaszyfrowane dane z HTTPSa. Pachnie to trochę manipulacją aby podburzyć, lub szokować użytkowników w stylu "o bo to strona banku, pewnie wykradają hasła i loginy". Prawdopodobnie przesłane strony internetowe to tzw. magicfill a nie faktyczne przesłanie adresu każdej odwiedzonej strony internetowej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Najgorsze, że z Mx-a korzysta mi się lepiej (wygodniej), niż z tych wszystkich - niby - nieszpiegujących typu: chromy, opery czy inne firefoxy. Prawdę mówiąc mam gdzieś czy małe, żółte oczka mnie podglądają. Co podejrzą? Strony z narzędziami czy nawet torrentami, jakie przeglądam albo ceny w sklepach wysyłkowych? Co im to da? Wyślą mi reklamy narzędzi czy filmów? :D

Edited by rzviro
Link to comment
Share on other sites