Maxthon 4.9 - Błędy i problemy


john doe

Recommended Posts

9 hours ago, m▲gg said:

Używam go raczej z przyzwyczajenia spowodowanego wieloletnim użytkowaniem :wink:. Podobnie jest z Maxthonem.

Thunderbirda możesz pobrać w wersji portable i sprawdzić, czy będzie Tobie pasował.

dostałem takie powiadomienie czy to coś normalnego Romanzi rosa is now following you 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply
4 minutes ago, warmiak42 said:

dostałem takie powiadomienie czy to coś normalnego Romanzi rosa is now following you 

Działa to na zasadzie "Dodaj do znajomych" z FB. Prawdopodobnie jakiś spamer, ponieważ nie widzę żadnego użytkownika o takim nick- u.

 

Link to comment
Share on other sites

Z dużym żalem odbieram Wasze informacje dotyczące schyłku M. Jestem z nim praktycznie od początku i pomimo testowania przez wiele lat  wszystkich dostępnych przeglądarek ta mi najbardziej odpowiada (pewnie dużą rolę odgrywa przyzwyczajenie) 

On Fri Jan 22 2016 16:20:05 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, konieckropka said:

Ja korzystam z Maxthona też od kilkunastu lat, od pierwszych wersji MyIE 0.x. Eh, wtedy to była piękna przeglądarka Maxthon 1, 2... tam było tyle funkcji napakowanych, że teraz można tylko o tym pomarzyć. 

Mam identyczne zdanie. 

Proszę Was o radę, która z wersji M. jest według Was najlepsza? I czy jest do ściągnięcia?

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Paweł said:

Z dużym żalem odbieram Wasze informacje dotyczące schyłku M. Jestem z nim praktycznie od początku i pomimo testowania przez wiele lat  wszystkich dostępnych przeglądarek ta mi najbardziej odpowiada (pewnie dużą rolę odgrywa przyzwyczajenie) 

Mam identyczne zdanie. 

Proszę Was o radę, która z wersji M. jest według Was najlepsza? I czy jest do ściągnięcia?

najlepsza ostatnia stabilna http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/17794-maxthon-cloud-browser-for-windows-v4481000-officially-released/

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, konieckropka said:

magg, nie wiedziałem że jesteś takim pesymistą

 

Chociaż z tym, że działy się cyrki nie raz, nie dwa, to masz rację ;)

dzisiaj maxthon wydał kolejną betkę tego produktu przeglądarko-podobnego powiem szczerze straciłem już nadzieję że problemy z trybem łatwego czytania na interia.pl które trapią 4.9(wszystkie beta)    zostaną kiedykolwiek rozwiązane,no cóż pozostaje4.8 forever  

Link to comment
Share on other sites

On Fri Jan 08 2016 15:59:07 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, m▲gg said:

Już jest niewielu użytkowników (i tych międzynarodowych jak i tych chińskich). Nie wiem jak dokładnie wygląda chiński udział przeglądarek ale wydaje mi się, że Maxthon wypadł z pierwszej trójki już dawno. I mam na myśli czysto chińskie wyroby - jak 7 Star Browser, Cheetah, 360 Browser. Bo nie liczę oczywiście Chrome - a, Firefoxa czy Opery :wink:.

W Europie Maxthon zawsze był niszą - teraz jest zapewne gdzieś pod koniec 10 - tki najpopularniejszych przeglądarek.

 

z trybem łatwego czytania na interia.pl bez zmian jak ktoś nie ma ustawionego auto ładowania tr ł czt tylko chce to zrobić ręcznie to musi się pospieszyć od kliknięcia w odnośnik do zniknięcia na górnym pasku ikonki tr ł czt mija kilka sekund jeśli korzystacie z trybu łatwego czytania to nie polecam instalowania 4.9 szkoda zaśmiecać sobie dysk ja przy każdej betce(portable)sprawdzam czy ten problem został naprawiony i za każdym razem się rozczarowuję

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, john doe said:

jak myślisz magg sprawa zostanie popchnięta do przodu czy to tylko taka grzecznościowa odpowiedz 

 

Trudno powiedzieć... Przypominam, że wiele poważniejszych błędów do dzisiaj nie jest naprawionych.

Czas pokaże, czy coś się zmieni w tej kwestii. Błędy Trybu Czytania były zgłaszane już wcześniej i nie tylko przeze mnie...

Więc Tobie pozostawiam interpretację tej odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

On Sat Feb 06 2016 00:21:21 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, m▲gg said:

Trudno powiedzieć... Przypominam, że wiele poważniejszych błędów do dzisiaj nie jest naprawionych.

Czas pokaże, czy coś się zmieni w tej kwestii. Błędy Trybu Czytania były zgłaszane już wcześniej i nie tylko przeze mnie...

Więc Tobie pozostawiam interpretację tej odpowiedzi.

 to pocieszające że nie tylko maxton ma problemy

ice_screenshot_20160213-130542.jpeg

ice_screenshot_20160213-130731.jpeg

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, john doe said:

 to pocieszające że nie tylko maxton ma problemy

 

Żadna przeglądarka nie jest idealna, wolna od błędów...

Dla mnie osobiście, FF jest najstabilniejszą obecnie dostępną przeglądarką.

Zarówno w wersji Windows/ Linux oraz na Androida.

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, m▲gg said:

Żadna przeglądarka nie jest idealna, wolna od błędów...

Dla mnie osobiście, FF jest najstabilniejszą obecnie dostępną przeglądarką.

Zarówno w wersji Windows/ Linux oraz na Androida.

Bez tytułu.jpg

lubię ff za to że bezproblemowo wczytuje wszystkie strony,filmy odtwarzane są bez przycięć prostotę z jaką można zmienić motyw no i że zawsze pokazuje dostępność nowej wersji co nawiasem mówiąc kuleje w maxthonie  a brakuje mi takiego jak w mx sposobu wyświetlania zakładek tzn. na całej szerokości okna a nie tak jak w ff czy chrome czyli przewijana lista góra duł  and by the way nie znasz jakiegoś rozszerzenia do ff które pozwoliło by mi wyświetlać zakładki tak jak w maxthonie sprawdź przy okazji tę stronę są z nią problemy od kilku dni http://www.nokiawindowsphone.pl/

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, john doe said:

lubię ff za to że bezproblemowo wczytuje wszystkie strony,filmy odtwarzane są bez przycięć prostotę z jaką można zmienić motyw no i że zawsze pokazuje dostępność nowej wersji co nawiasem mówiąc kuleje w maxthonie  a brakuje mi takiego jak w mx sposobu wyświetlania zakładek tzn. na całej szerokości okna a nie tak jak w ff czy chrome czyli przewijana lista góra duł  and by the way nie znasz jakiegoś rozszerzenia do ff które pozwoliło by mi wyświetlać zakładki tak jak w maxthonie sprawdź przy okazji tę stronę są z nią problemy od kilku dni http://www.nokiawindowsphone.pl/

Masz na myśli Quick Acces/ Speed Dial?

Czy ulubione w sidebarze?

http://www.userlogos.org/extensions/fastdial

Strona przez Ciebie podana najwyraźniej nie działa.

Ostatnia sprawa - to nadal jest forum Maxthona. Pomocy z Firefoxem szukaj gdzie indziej :backtopic:

 

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, m▲gg said:

Masz na myśli Quick Acces/ Speed Dial?

Czy ulubione w sidebarze?

http://www.userlogos.org/extensions/fastdial

Strona przez Ciebie podana najwyraźniej nie działa.

Ostatnia sprawa - to nadal jest forum Maxthona. Pomocy z Firefoxem szukaj gdzie indziej :backtopic:

 

Bez tytułu.jpg

oczywiście ulubione w sidebarze mam świadomość że to nie miejsce na takie pytanie ale jak pytałem na forum ff to polecili mi tab mix plus napisałem w tym miejscu gdyż na wypadek uśmiercenia mx szukam jakiejś alternatywy 

Notatka20160213234703.png

Link to comment
Share on other sites

On Sat Feb 13 2016 23:58:38 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, m▲gg said:

 

On Sat Feb 13 2016 23:58:38 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, m▲gg said:

czy istnieją jakiekolwiek badania stwierdzające że maxthon jest bezpieczną przeglądarką w stosunku do innych przeglądarek http://nt.interia.pl/internet/news-pwn2own-firefox-nie-jest-juz-bezpieczna-przegladarka,nId,2145882

sprawdzałem driver booster nie ma dostępnych nowych aktualizacji sory że pisze w tym miejscu ale wyskoczył mi taki komunikat 

Notatka20160219231451.png

Link to comment
Share on other sites

On Mon Feb 15 2016 11:14:21 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, john doe said:

 

czy istnieją jakiekolwiek badania stwierdzające że maxthon jest bezpieczną przeglądarką w stosunku do innych przeglądarek http://nt.interia.pl/internet/news-pwn2own-firefox-nie-jest-juz-bezpieczna-przegladarka,nId,2145882

Nic mi o takich testach nie wiadomo. Poszukaj w Google - u :wink:

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Majstersztyk said:

Siemanko, 

Chciałbym zgłosić błąd przy maksymalizacji Maxthona na drugim monitorze dołączonym do laptopa. Przeglądarka wypada całkowice za monitor. Idzie coś z tym zrobić? 

Dodam jeszcze, że w oknie laptopa wszystko jest ok.

 

Na chwile obecną Mx 4.9 na konfiguracjach wielomonitorowych działa... dziwnie.

U niektórych użytkowników wszystko działa jak należy, u innych niekoniecznie.

Problem był już poruszany wielokrotnie, np. http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18902-maxthon-beta-and-dual-monitors/.

Na chwilę obecną radziłbym wrócić do wersji 4.4.8 jeżeli zależy Tobie na poprawnej obsłudze dwóch monitorów.

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, m▲gg said:

Na chwile obecną Mx 4.9 na konfiguracjach wielomonitorowych działa... dziwnie.

U niektórych użytkowników wszystko działa jak należy, u innych niekoniecznie.

Problem był już poruszany wielokrotnie, np. http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18902-maxthon-beta-and-dual-monitors/.

Na chwilę obecną radziłbym wrócić do wersji 4.4.8 jeżeli zależy Tobie na poprawnej obsłudze dwóch monitorów.

 

Dziekuję za odpowiedź i wyjaśnienie sprawy. 
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

On Sun Feb 21 2016 20:57:44 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, m▲gg said:

Na chwile obecną Mx 4.9 na konfiguracjach wielomonitorowych działa... dziwnie.

U niektórych użytkowników wszystko działa jak należy, u innych niekoniecznie.

Problem był już poruszany wielokrotnie, np. http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/18902-maxthon-beta-and-dual-monitors/.

Na chwilę obecną radziłbym wrócić do wersji 4.4.8 jeżeli zależy Tobie na poprawnej obsłudze dwóch monitorów.

 

nowa stabilna wersja,tryb czytana na interia.pl wiadomo,quick tool zaznaczam kilka pozycji mm.tłumacz,notatnik online po restarcie te ustawienia nie zostają zapamiętane 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, john doe said:

nowa stabilna wersja

Masz na myśli 4.9.1000?

Wersja portable czy instalacyjna?

Jeżeli masz na myśli pasek narzędzi - działa, zapamiętuje ustawienia; z Mx Passport jak i bez niego.

MaxthonSnap20160225150614.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mrok said:

witam.... dograłem najnowszego maxtona, ale skórka z możliwością wyświetlania kart na pasku dolnym nie działa..... gdzie znajdę taką??

Oficjalnie Mx 4.9 nie wspiera chwilowo skórek.

Jednakże tutaj http://forum.maxthon.com/index.php?/forum/61-skins/ znajdziesz kilka zmodyfikowanych plików - skórek, działających z najnowszą wersją Maxthona.

Niestety, z tego co pamiętam, żadna z nich nie posiada pożądanej przez Ciebie funkcji.

Trzeba czekać na powrót pełnej obsługi skinów...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • magg featured this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.