dziwne znaki w maxthonie


WARMIAK38

Recommended Posts

9 minutes ago, WARMIAK38 said:

chińskie litery w mojej przeglądarce

Notatka20151223125311.png

Jaka wersja Maxthona?

Możesz wyłączyć/ odznaczyć Wyświetlaj podpowiedzi i wskazówki na pasku stanu przeglądarki w opcjach zaawansowanych Maxthona.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, rzviro said:

Dawno nie było problemów....... Dziś do południa było OK, ale teraz w lewym, dolnym rogu ( tam, gdzie pokazuje się info "Ładowanie..." ) mam chińskie krzaczki. Co jeeest? Wyłączenie kompa i włączenie ( kilkukrotne ) nie pomogło....   :(

Używaj funkcji SEARCH/ Szukaj następnym razem!

W razie nowych problemów z Maxthonem  zakładaj odpowiedni nowy wątek - nie dopisuj/ nie zgłaszaj problemów w już istniejącym, kompletnie nie mającym związku z Twoim problemem temacie.

Link to comment
Share on other sites

ja też otrzymałem takie coś,czasem ci się właduje jakiś wirusik,najlepiej przeskanuj antywirusem system,albo jakieś dodatki się władowały do przeglądarki www

 

najlepiej wyczyść wszystko w przeglądarce www tam gdzie masz opcje i wyczyść prywatne dane,ale nie za bardzo to pomoże,poprostu kiedy wchodzisz w jakąś stronę,musisz uważać co i jak,czasem samo ci się własnie właduje cos do przeglądarki niewidoczne i już denerwuje jakiś pasek,którego nie powinno być

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, magg said:

Używaj funkcji SEARCH/ Szukaj następnym razem!

W razie nowych problemów z Maxthonem  zakładaj odpowiedni nowy wątek - nie dopisuj/ nie zgłaszaj problemów w już istniejącym, kompletnie nie mającym związku z Twoim problemem temacie.

no niewiem,ja tutaj nie widzę,aby musiał zakładać nowy wątek,skoro ma to samo to po co będzie zakładał skoro tutaj już jest i niech pisze

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, adamPOLAND said:

no niewiem,ja tutaj nie widzę,aby musiał zakładać nowy wątek,skoro ma to samo to po co będzie zakładał skoro tutaj już jest i niech pisze

Przeniosłem jego post z innego wątku... :)) zupełnie nie związanego z tym problemem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, adamPOLAND said:

ja też otrzymałem takie coś,czasem ci się właduje jakiś wirusik,najlepiej przeskanuj antywirusem system,albo jakieś dodatki się władowały do przeglądarki www

 

najlepiej wyczyść wszystko w przeglądarce www tam gdzie masz opcje i wyczyść prywatne dane,ale nie za bardzo to pomoże,poprostu kiedy wchodzisz w jakąś stronę,musisz uważać co i jak,czasem samo ci się własnie właduje cos do przeglądarki niewidoczne i już denerwuje jakiś pasek,którego nie powinno być

To nie jest żaden wirus!

Po prostu po raz kolejny twórcy Maxthona dali ciała i umieszczają swoje reklamy w wersji międzynarodowej przeglądarki.

Kiedyś była podobna sytuacja z tym serwisem "haha" i zostało to usunięte pod wpływem wylanej frustracji użytkowników.

Jak widać nie uczą się na własnych błędach :wacko:

Link to comment
Share on other sites

On Wed Dec 23 2015 18:36:45 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, magg said:

Używaj funkcji SEARCH/ Szukaj następnym razem!

W razie nowych problemów z Maxthonem  zakładaj odpowiedni nowy wątek - nie dopisuj/ nie zgłaszaj problemów w już istniejącym, kompletnie nie mającym związku z Twoim problemem temacie.

Dzięki magg za podpowiedź i reprymendę za wątek ( nie pomyślałem o tym - wybacz ). Tamto załatwione, a czy to:

Notatka20151227132412.thumb.jpg.033a933d

też da się wyłączyć?  :twisted:

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, rzviro said:

Dzięki magg za podpowiedź i reprymendę za wątek ( nie pomyślałem o tym - wybacz ). Tamto załatwione, a czy to:

Notatka20151227132412.thumb.jpg.033a933d

też da się wyłączyć?  :twisted:

Hmmmm... jakiej wersji Maxthona używasz?

Prawdę powiedziawszy pierwszy raz coś takiego widzę w Quick Accesie.

Prawdopodobnie używasz jakiejś bardzo starej wersji przeglądarki.

Spróbuj wykonać "czystą" instalację Maxthona (odinstalowanie + usunięcie wszelkich danych użytkownika; pojawi się stosowna opcja podczas deinstalacji).

Tutaj znajdziesz bieżącą wersję przeglądarki - http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/17794-maxthon-cloud-browser-for-windows-v4481000-officially-released/

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, magg said:

Hmmmm... jakiej wersji Maxthona używasz?

Prawdę powiedziawszy pierwszy raz coś takiego widzę w Quick Accesie.

Prawdopodobnie używasz jakiejś bardzo starej wersji przeglądarki.

Spróbuj wykonać "czystą" instalację Maxthona (odinstalowanie + usunięcie wszelkich danych użytkownika; pojawi się stosowna opcja podczas deinstalacji).

Tutaj znajdziesz bieżącą wersję przeglądarki - http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/17794-maxthon-cloud-browser-for-windows-v4481000-officially-released/

4.4.1.5000, bo ta wersja mi najbardziej odpowiada - te nowsze są beznadziejne. Przy okazji: czy usuwając wszystkie dane użytkownika stracę je bezpowrotnie czy będę mógł przywrócić, np. z chmury, bo ponowne wyszukiwanie i ustawianie wszystkich skrótów, stron, ulubionych itp. mnie nie rajcuje, a boję się z tym eksperymentować?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rzviro said:

4.4.1.5000, bo ta wersja mi najbardziej odpowiada - te nowsze są beznadziejne. Przy okazji: czy usuwając wszystkie dane użytkownika stracę je bezpowrotnie czy będę mógł przywrócić, np. z chmury, bo ponowne wyszukiwanie i ustawianie wszystkich skrótów, stron, ulubionych itp. mnie nie rajcuje, a boję się z tym eksperymentować?

Jeśli korzystasz z Maxthon Passport wszystkie ustawienia, ulubione itd. są zapisane w Chmurze. Opcja, którą wspominałem, usuwa pliki tylko lokalnie - na komputerze, na którym masz zainstalowanego Maxthona!

Wracając do Twojego poprzedniego pytania - nie jestem w pełni przekonany, czy pozbędziesz się tej chińszczyzny z QA - w wersji Maxthona, której używasz, jest on w starej wersji...

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, magg said:

Jeśli korzystasz z Maxthon Passport wszystkie ustawienia, ulubione itd. są zapisane w Chmurze. Opcja, którą wspominałem, usuwa pliki tylko lokalnie - na komputerze, na którym masz zainstalowanego Maxthona!

Wracając do Twojego poprzedniego pytania - nie jestem w pełni przekonany, czy pozbędziesz się tej chińszczyzny z QA - w wersji Maxthona, której używasz, jest on w starej wersji...

Ale tych krzaczków jeszcze kilka dni temu nie było. Chyba, że przeglądarka znowu sobie coś sama kombinuje. Może się jakoś przyzwyczaję....

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, rzviro said:

Ale tych krzaczków jeszcze kilka dni temu nie było. Chyba, że przeglądarka znowu sobie coś sama kombinuje. Może się jakoś przyzwyczaję....

Obecnie ich już nie ma i nie trzeba kombinować z wyłączaniem czegokolwiek w opcjach. To była kolejna "wtopa" ze strony Maxthona - "reklamy" skierowane do użytkowników chińskiej wersji Mx pojawiły się również w wersji międzynarodowej (serwis "haha" również należy do Maxthona; to nie żaden wirus czy reklamy mydła i powidła).

Nikt niestety nic nie poradzi na to, że używasz starej, niewspieranej wersji przeglądarki. Czemu ta reklama pojawia się w Twoim Quick Access - ie - nie mam pojęcia?

Jeśli już koniecznie musisz używać tej konkretnej, starej wersji Maxthona - zainteresuj się tym modem QA http://forum.maxthon.com/index.php?/topic/3652-qa-mod/&page=1 .

Całkiem prawdopodobne, że Zork usunął "reklamy".

Tak korzystając z okazji - co spowodowało, że nadal używasz starej wersji Maxthona? Jeśli to nie tajemnica, oczywiście:wink:

Link to comment
Share on other sites

Just now, magg said:

....Tak korzystając z okazji - co spowodowało, że nadal używasz starej wersji Maxthona? Jeśli to nie tajemnica, oczywiście:wink:

Żadna to tajemnica. Po prostu w nowych nie podobają mi się skórki w QA ( nie ma takiej, która mnie interere, a nie mogłem dodać ) i denerwują mnie te "nowoczesne" kafelki; było kilka powodów - już nawet nie pamiętam wszystkich. Próbowałem nowszych wersji, ale nie mogłem poustawiać po swojemu i ..... dałem sobie spokój :smoke:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, rzviro said:

Żadna to tajemnica. Po prostu w nowych nie podobają mi się skórki w QA ( nie ma takiej, która mnie interere, a nie mogłem dodać ) i denerwują mnie te "nowoczesne" kafelki; było kilka powodów - już nawet nie pamiętam wszystkich. Próbowałem nowszych wersji, ale nie mogłem poustawiać po swojemu i ..... dałem sobie spokój :smoke:

No ok... ale:

  • jest możliwość zmiany tła w QA tak samo jak to było w starej wersji - jedyny warunek : obrazek musi być najlepiej w .jpg. Ustawienie czegoś w .png powoduje zniknięcie tłą po jakimś czasie,
  • "nowoczesne kafelki" nie bardzo rozumiem co przez to masz na myśli. Można sobie ustawić przecież, czy mają być miniaturki stron, czy tytuł strony na jednolitym tle.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię na siłę do uaktualnienie przeglądarki - po prostu informuje, że wszystko(prawie) to co było w poprzedniej wersji, znajdziesz i w nowej wersji. Zawsze również możesz przetestować nową wersję w postaci Portable...

Bez tytułu.jpg

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, magg said:

No ok... ale:

  • jest możliwość zmiany tła w QA tak samo jak to było w starej wersji - jedyny warunek : obrazek musi być najlepiej w .jpg. Ustawienie czegoś w .png powoduje zniknięcie tłą po jakimś czasie,
  • "nowoczesne kafelki" nie bardzo rozumiem co przez to masz na myśli. Można sobie ustawić przecież, czy mają być miniaturki stron, czy tytuł strony na jednolitym tle.

Nie mam zamiaru przekonywać Cię na siłę do uaktualnienie przeglądarki - po prostu informuje, że wszystko(prawie) to co było w poprzedniej wersji, znajdziesz i tu.

Bez tytułu.jpg

Właśnie m.in. te kafelki mnie wkurzały. Każdy innego rozmiaru, mały rozpier.ol na ekranie i chyba nie można było tego zmienić. Nie pamiętam wszystkich minusów - trochę czasu minęło od prób zmiany.

Wolę "moją" wersję - przywiązałem się do niej, jak polityk do koryta...  :arf: 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, rzviro said:

Właśnie m.in. te kafelki mnie wkurzały. Każdy innego rozmiaru, chyba nie można było tego zmienić. Wolę "moją" wersję - przywiązałem się do niej, jak polityk do koryta...  :arf: 

Nie pamiętam wszystkich minusów - trochę czasu minęło od prób zmiany.

Oczywiście, że te "kafelki różnych rozmiarów" da się usunąć. Nazywa się to "Mozaika" i nie musisz z tego korzystać tak samo z "Wyszukiwania". Wszystkie te apki można wyłączyć - i masz dokładnie taki sam Quick Access jak w Twojej wersji 4.4.1

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.