AdBlock Plus w Maxthonie


konieckropka

Recommended Posts

30 grudnia 2014 została opublikowana wersja Maxthon 4.4.4.600 beta,

która posiada wbudowany AdBlock Plus.

Wersja instalacyjna 4.4.4.600 beta:

http://dl.maxthon.com/mx4/mx4.4.4.600-beta.exe

MD5: 1e8734170e421107064ce0f1af6e88b9

Wersja przenośna 4.4.4.600 beta:

http://dl.maxthon.com/mx4/maxthon_portable_4.4.4.600-beta.7z

MD5: b4d31c353a35bc26a5363ed0834375ff

Link to comment
Share on other sites

WARMIAK38 replied at 2014-12-30 02:16 back.gif

bardzo się cieszę że w końcu pojawił się tak długo oczekiwany adblock ale gdzie są polskie l ...

A to taki wielki problem dodać sobie samemu polskie listy do AB...?!

http://adblocklist.org/adblock-pxf-polish.txt

Po za tym "zwykłe" Easylist tak samo dobrze blokuje reklamy jak "specjalne polskie listy" :L

Kopiujesz cały tekst/ filtr z linku powyżej, klikasz ikonkę ABP w Maxthonie, wybierasz "Edit filters" i następnie wklejasz cały skopiowany filtr do okienka "Create your filters". Na koniec klikasz "Done".

Link to comment
Share on other sites

magg replied at 2014-12-30 15:45 back.gif

A to taki wielki problem dodać sobie samemu polskie listy do AB...?!

http://adblocklist.org/adblo ...

wszystko pięknie tylko u mnie skopiowane filtry nie wyświetlają się w okienku create your filters edit trzeba to zrobić metodą przeciągnij i upuść lecz mimo kliknięcia na done ustawienia nie zostały zapamiętane po restarcie mx

Link to comment
Share on other sites

WARMIAK38 replied at 2014-12-30 08:14 back.gif

wszystko pięknie tylko u mnie skopiowane filtry nie wyświetlają się w okienku create your filt ...

CTRL+C oraz CTRL+V działają cuda...nie trzeba być "hakierem" żeby opanować te skróty...

post-765686-14315122900318_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

WARMIAK38 replied at 2014-12-30 08:14 back.gif

wszystko pięknie tylko u mnie skopiowane filtry nie wyświetlają się w okienku create your filt ...

a spróbuj tak wył i włączyć mx i po filtrach ani śladu

tak jest tylko u Ciebie.

U mnie wszystko jest w porządku.

Chyba nie zamieszczałbym screena gdyby tak nie było...lol :L

Od dłuższego czasu testowaliśmy ABP dla Maxthona i nikt nie zgłaszał podobnych problemów więc wina leży po Twojej stronie.

EDIT: mam wiele filtrów wrzuconych do ABP (swoje własne, "ciasteczka", easy privacy) i wszystkie się zapisują oraz działają.

Standardowo- przeinstaluj na czysto Maxthona.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam, po co tacy ludzie, ktorzy zawsze i wszedzie znajdą powód do marudzenia, nadal tu są, nadal używają czegos co ich ciagle denerwuje. Zamiast sprobowac poszukac przyczyny na wlasną rękę, wolą po prostu zalewać złością i hejtem całą społeczność. Dziwi mnie to. Ale dobra, koniec offtopu ;)

Link to comment
Share on other sites

konieckropka replied at 2014-12-31 16:40 back.gif

Zastanawiam, po co tacy ludzie, ktorzy zawsze i wszedzie znajdą powód do marudzenia, nadal tu są, ...

a jeśli ci ludzie szukają przyczyny i nie mogą jej sami znaleźć to na kogo mogą liczyć kto im pomoże do tej pory myślałem że takimi osobami są moderatorzy czyżbym się mylił

Link to comment
Share on other sites

WARMIAK38 replied at 2014-12-31 08:45 back.gif

znalazłem na fejsie kogoś kto ma ten sam problem co ja

Chociaż próbowałeś użyć kombinacji CTRL+C do kopiowania filtrów oraz CTRL+V do ich wklejenia do ABP zamiast przeciągania?!

Próbowałeś wersji portable, bez logowania się do swojego MX Passport, bez zmieniania jakichkolwiek ustawień (wklej tylko interesujące Cię filtry i zobaczy czy będzie zapisywało)?

Spróbuj przeinstalować Maxthona na czysto ( co oznacza usunięcie wszystkich plików łącznie z danymi użytkownika)

Czy czekasz na to, żeby ktoś zrobił to za Ciebie?!

Ciągle tylko narzekasz-" nie działa to, nie działa tamto". Zastanawiam się ile razy próbowałeś dojść samemu co może być tego przyczyną oraz czy w ogóle stosujesz się do jakichkolwiek rad udzielanych tutaj...

Możliwe, że Maxthon nie jest przeglądarką dla Ciebie- albo nie potrafisz jej obsługiwać albo masz zbyt wielkie wymagania co do niej.

Najpierw płacz- "nie ma Adblocka, musimy używać innych programów do blokowania reklam"...gdy ABP się pojawił- kolejne lamenty- "nie działa, nie blokuje reklam, oddajcie Adhuntera itd." ... Brak słów...

Link to comment
Share on other sites

konieckropka replied at 2015-1-1 04:11 back.gif

My - jako społeczność - bardzo się w takim razie cieszymy. Mamy nadzieję, że był to Twój ost ...

czy te dwa twoje posty pomogły mi jakoś w rozwiązaniu mojego i nie tylko problemu nie inni użytkownicy będą się bali o cokolwiek zapytać w obawie że zaraz ich zjedziesz więc prosiłbym żebyś powstrzymał się od takich nic nie wnoszących do sprawy komentarzy magg wylał kubeł zimnej wody na moją głowę ale przynajmniej starał się pomóc

Link to comment
Share on other sites

Ja od siebie moge dodac, że sie bardzo rozczarowąłem tym ADBlockiem, moje autorskie filtry na starego AdHuntera działały lepiej niż ADBlock z listami polskimi. Połowy reklam w ogóle nie blokuje. Jak dla mnie porażka.

Zrobili bi lepiej autoskiego AdHuntera, który jest w stsanie importować listy z ADBlocka itp. Lepiej by na tym wyszli.

Link to comment
Share on other sites

Krump, możliwość importowania list w AdBlocka istniała od baaardzo długiego czasu (wystarczyło wkleić reguły z list filtrów). To, że dla ludzi to było zbyt skomplikowane to już inna kwestia. Jak dla mnie, po wprowadzeniu AdHuntera niewiele się zmieniło, tak jak praktycznie nie widziałem nigdzie reklam stosując wbudowane Maxthonowe + swoje własne reguły i filtry, tak teraz też praktycznie nie widzę reklam nigdzie.

Nie mniej jednak walczę z przeportowaniem niektórych modyfikacji stylów do stron, które przez kilka lat naprodukowałem i które bardzo mi pomagały (np. ten strasznie pomagający korzystanie z Wikipedii: http://oldforum.maxthon.com/viewthread.php?tid=80274 ). Na razie AdBlocker niestety patrzy na nie z przymróżonym okiem ;)

Link to comment
Share on other sites