Sign in to follow this  
Followers 0
sepla932

Maxthon Nitro'yu denediniz mi?

10 posts in this topic

Hız için yapıldığından fazla kötülemek istemiyorum.Ama normal bir tarayıcıdan bu kadar fazla eksik olması biraz kötü.Hem hızlı hem özellik barındarın birden çok tarayıcı var.Bence biraz daha iyileştirilmeli.Gerikiyorsa tarayıcının motoru değiştirilmeli.Sizce?

Merhaba Melih (:

Mx Nitro sadece hız odaklı bir tarayıcıdır. İnternet kullanıcılarının büyük bölümü sadece web sayfası görüntülemek için internete giriyor. Nitro, özellikle yüklerinden arındırıldı.

7 salisede açılış ve sayfa yükleme süresi ile dünyanın en hızlı açılan ve sayfa yükleyen tarayıcı olduğu tescillenmiştir.

Nitro, Maxthon Bulut Tarayıcı'nın devamı niteliğinde değildir. Farklı kullanım amaçları için üretilmiş farklı tarayıcılardır.

Özellik beklentili kullanıcılar için Maxthon Bulut; özellik ihtiyacı duymayan ve sadece hız isteyen yalın kullanıcılar için Nitro geliştirilmiştir.

Ayrıntılı bilgiyi buradan alabilirsiniz: http://usa.maxthon.com/nitro/tr/

NOT: Nitro, henüz BETA sürecinde. ÇOK YAKINDA final sürümün bulunduğu e-posta ile bütün kullanıcılarımız bilgilendirilecektir.

Bu kadar sene MX kullanıcısıyım MX Nitroyu ilk defa duyuyorum.

Ama ilgimi çekti. Denemeliyim.

Nitro akıllı telefonlarda kullanılıyor mu acaba? Böyle olsa daha iyi olur. Sadece hız.

Yeri gelmişken yazayım. MX androit çok güzel bir program.

Severek ve beğenerek kullanıyorum.

Ama bazı arkadaşlar çok hafıza yediğini ve kota yediğini söylüyorlar.

Ne derece doğru?

Sayfa gayet iyi de insanlar alışmış olduğu kısayollar yok.Türkiye'de çok kullanılan Gizli Sekme yok(Maalesef çok kullanılıyor) Geçmişi kayıt ettiğini dosyalara bakarak gördüm en son açtıklarım oradaydı ama geçmişi silme diye ayar yok.Anlıyorum bu sayede hızlı oluyor da bu kadar çok şeyin kısıltmasına alışkın değilim.

İstenirse yeniden hızlı ve bol özellikli tarayıcı yapılabilir.Farklı Maxthon ürünleri çıkarılabilir ama kullanıcı açısından parçalama yaratabilir.Mozilla ve Chrome'da gayet hızlı tarayıcılar ama özellikleri yok.Fark olarak mağazaları daha iyi durumda.Çıkacak olan yeni Yandex tarayıcısınıda denemeyi düşünüyor.

Maxthon mağazasını geliştirmeli ve videoların yavaş açılması,bazen açılamaması,adını duyuramaması, gibi sorunlara çözüm bulmalı.Şuana kadad bütün Mail.ru videolarını Chrone veya Mozilla üzerinden izledim.

Toros37 replied at 2014-12-14 11:46 back.gif

Bu kadar sene MX kullanıcısıyım MX Nitroyu ilk defa duyuyorum.

Ama ilgimi çekti. Denemeliyim.

Android için Maxthon, en az kota ve pil harcayan Android tarayıcısıdır. Çünkü web sayfalarının sabit elementlerini ön bellekte tutar, tekrar tekrar veri harcayıp internet üzerinden indirmez. Bu sayede kotadan ve pilden tasarruf ederken aynı zamanda süper hız sağlar (:

melihozkurt replied at 2014-12-14 17:39 back.gif

Sayfa gayet iyi de insanlar alışmış olduğu kısayollar yok.Türkiye'de çok kullanılan Gizli S ...

Merhaba Melih,

Nitro için önerdiğiniz özellikler zaten Maxthon Bulut Tarayıcı'nın kendisi (: Ayrıca henüz BETA sürümünde olduğu için geçmişi silme gibi özellikler bulunmuyor. Standart seçenekler tam sürümle birlikte eklenecektir.

Mail.ru videoları dahil, hiçbir sitede ve hiçbir video oynatıcısında bu güne kadar bir sorunla karşılaşmadım. Maxthon'u kaldırdıktan sonra C:\Users\Kullanıcı Adınız\AppData\Local\Temp içerisindeki Maxthon3Cache ve MaxthonCrashData klasörlerini sildikten sonra en son sürümü indirerek temiz kurulum yapmak işe yarayabilir.

Bunu bir çok kez yaptım furkanvshar hatta bilgisayara bol bol format attığımdan sıfır(temiz) kurulum fazlasıyla yaptım.Donanımdan kaynaklı olabilir Maxthon yüklediğim çoğu bilgisayarda rahatlıkla çalışıyor.Büyük ihtimal donanım ile ilgili ne yapalım 7 yıllık bilgisayar yenisini almakta zor.Zaten kullandığım telefon bile Nokia 1100 ne yapabilirim ilk başta yeni telefon sonra yeni bilgisayar.

Tarayıcı çalışıyor da her bilgisayarla çalışmıyor diyim.Mozilla'da çok hızlı ve hafif.Onla daha az sıkıntı yaşadım şu ana kadar Chrome'un başlangıçta arka planda açılmasına bile gıcık kapıyorum bu özelliği kapatıncada yavaş açılıyor ve donma miktarı daha fazla.Maxthon Cloud Browser hem gelişmiş özelliklere sahip hem diğerlerine nazaran iyi.

Birisinin tarayıcısının ana sayfası çalınmışsa ve virüsle uğraşanlara direk Maxthon yüklüyorum tarayıcının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyorum.Onlarda hiç bir sıkıntı yokken bende var çok gıcık verici.Youtube Center gibi uygulamalar yüklü gelmeli isteyen Disable edebilsin.

Bilgisayarın bana yetersiz geldiğini çok rahatlıkla hissediyorum.Photoshop kullanırken,bolca işlem yaparken ama tarayıcının kötü bir hardwarele bile iyi çalışması gerekmez mi?Şu yazıyı yazarken bile 1-2 defa tarayıcı dondu.Yeniden format atmak gerek durumu anlaşılıyor bilgisayarın.

Yeni bir laptop ne zaman alırım bilinmez almışken iyi bir şey almak istiyorum tabii ki uzun süre kullanacağım bu bilgisayarı ama öncelik telefonda.

Neyse umarım sorunu anlamışsınızdır.Bunun dışında tarayıcıyı ilk açtığımda özellik turu çıkıyor bunu demeden çıkamayacağım galiba.Fazla önemli değil ama bazen gıcık kapıyorum.Nitro'yu kullanıyorum ama kısayolları alıştığımdan çıkıp Maxthon Cloud Browser'ı açıyorum.

Not:

Tarayıcı ilk geldiğinde çubuklar kapalı olmalı bence ilk gördüğünde kimsede güzel etki bırakmadı kimsede bende direk kapatıyorum kime yüklediysem haberiniz olsun.

melihozkurt replied at 2014-12-14 22:36 back.gif

Bunu bir çok kez yaptım furkanvshar hatta bilgisayara bol bol format attığımdan sıfır(temiz) ...

Eski bir sürüm kullandığınızı görüyorum.

Şu anki sürümü kaldırıp C:\Users\Kullanıcıadınız\AppData\Local\Temp dizinindeki "Maxthon3Cache" ve "MaxthonCrashData" klasörlerini sildikten sonra http://dl.maxthon.com/mx4/mx4.4.3.4000.exe bağlantısından en son sürümü indirip kurmanızı tavsiye ediyorum.

Yalnız düşük donanımlı bilgisayarlar için önemli bir husus var. Son sürümü kurduktan ve Mx Pasaportunuzla giriş yaptıktan sonra Ayarlar > Web içeriği sekmesi altındaki Yazım Denetimini devre dışı bırakmayı ve Gelişmiş sekmesi altındaki ayarları tam olarak resimde gösterildiği şekilde yapmayı dener misiniz? (İşaretli ve işaretsiz kutucuklar bu şekilde olmalı)

g4krBR.png

Sabah yepyeni Maxthon Nitro duyurusu yapılacak. Resmi / Stabil sürüm olarak duyurulacak.

@Maxthon facebook sayfasını takibi bırakmayın :)

furkanavshar replied at 2014-12-14 13:42 back.gif

Eski bir sürüm kullandığınızı görüyorum.

Şu anki sürümü kaldırıp C:\Users\Kullanıc ...

Bir tek "Retro Kipinde standart hareketlendirmeyi etkinleştir." ayarı farklıydı onu da ayarladım.Bütün problem çözüldü hızlı açılıyor artık.Başka video oynatıcılarında problem olursa derim ama bu şık işaretli gelmeli yüklenince daha sonra uğraşmayalım :D

Sign in to follow this  
Followers 0