Pytania od początkującego


Dollarman

Recommended Posts

Siema ludziki.

Od paru dni testuję najnowszą wersję Maxthona i "w związku z powyższym" mam do was trochę pytań. A więc po kolei:

1. Opcję "Otwieraj strony z Ulubionych w nowej karcie" mam odznaczoną a i tak stronki z ulubionych otwierają się w nowych kartach? Da się to jakoś naprawić?

2. Podobna sytuacja jak wyżej - mam wyłączone sugestie paska adresu (nie mylić z autouzupełnianiem adresów), a wpisują jakieś słówko Max i tak wyświetla sugerowane wyniki. Niezależnie od tego czy jaką stronę już odwiedzałem czy nie.

3. Co to za opcja "Pokaż pływający pasek wideo"?

4. Czy opcję szybkiego zapisywania obrazów da się ustawić tak żeby zamiast zapisywać obraz w takim rozmiarze w jakim jest aktualnie wyświetlany, zapisywała obraz z pliku źródłowego w jego naturalnych rozmiarach?

5. Czy jest jakiś sposób żeby Max zapamiętywał nicki, maile itp. we formularzach (np. logowanie na forum)? Bo z tego co się orientuję to opcja Magicznego wypełniania działą tylko z hasłami.

6. Łączę się bezprzewodowo z punktu dostępowego z prędkością 11Mbs. Czy powinienem używać serwerów proxy czy nie? Generalnie kojarzy mi się to z jakąś starożytną technologią, ale jak w sieciach nie jestem biegły.

7. Co oznacza opcja "Wyświetlaj podpowiedzi i wskazówki na pasku stanu przeglądarki"? Czy chodzi o to, że na dolnym pasku możemy sobie wyświetlać użycie proca itp?

8. Co oznacza opcja "Gładkie przewijanie"?

9. Czym się różni tryb Retro od trybu Ultra? Tak na chłopski rozum to w Retro działają lepiej starsze strony a w Ultra nowsze - dobrze kombinuję? A generalnie, który z nich jest lepiej używać jeśli liczy się na szybkość działania przeglądarki?

10. Co się stanie jak odznaczę opcję "Zezwól na pliki cookie na wszystkich stronach"?

11. Czy włączenie akceleracji karty graficznej poprawia działanie przeglądarki (chodzi mi o szybkość) czy przeciwnie?

12. Czy zmiana opcji zaawansowanych w panelu Menedżerze zarządzania certyfikatami może przyspieszyć działanie przeglądarki?

13. Pod pozycją Inne ustawienia znajduje się linijką Lokalizacja. Jej końcowy folder to Cache. Do czego ona się odnosi, pamięci podręcznej? Czy można ją zmieniać?

14. Czym różnią się Superulubione od Ulubionych i jak można dodawać do nich jakieś strony?

15. W bocznym panelu Ulubionych nie działa przycisk Del co utrudnia usuwanie stron. Można to jakoś zmienić?

16. Czy da się tak zrobić żeby można było otworzyć kilka folderów Ulubionych jednocześnie i żeby foldery nie otwierały się kiedy przeciągamy do nich jakieś strony?

17. Czy usunięcie plików tymczasowych lub ciasteczek może spowolnić działanie przeglądarki? I analogiczne pytanie - czy sesja prywatna z wyłączonym zapisywaniem plików tymczasowych działa wolniej od normalnej?

18. Macie namiary na możliwie najświeższą listę reguł blokowania do AdHuntera? Ja mam swoją stąd i moduł nie blokuje wszystkich reklam. Np. Na YT od czasu do czasu poleci jakaś.

19. Lepiej wpisywać reguły do AdHuntera ręcznie czy subskrybować? Generalnie czym to się różni i w którym przypadku Max działa szybciej?

20. Jak działa opcja "Blokuj reklamy klikając"?

21. Słyszałem o jakimś bodajże dodatku do Maxa, który nazywa się AdFender i ponoć jest lepszy od AdHuntera. Jakie wy macie zdanie na ten temat? Najbardziej interesuje mnie, z którym z nich Max działa szybciej?

22. Czy wyciszenie dźwięków przeglądarki może jakoś przyspieszyć jej pracę?

23. Da się wyłączyć Sniffera plików?

24. Na co wpływa opcja "Ukryj puste płytki" dostępna w ustawieniach pustej karty?

25. Czy jest jakiś dodatek dodający autoukrywanie paska bocznego w taki sposób żeby Ulubione były stale otwarte i wysuwały się kiedy najedziemy na krawędź przeglądarki i chowały kiedy kursor zabierzemy? Ja znalazłem tylko dodatek dodający autoukrywanie samego paska bocznego i kiedy otworzymy Ulubione na stałe to pasek boczny się chowa ale Ulubione są dalej widoczne. A chciałbym żeby to działało tak jak dodatek All in One do "Wiewiórki".

26. Z tego co wiem są dwa sposoby na dodawanie addonów. Jeden to bezpośrednio z centrum dodatków, ale można też pobrać dodatek w formie pliku i "wrzucić" do Maxa klikając na niego dwukrotnie. Zrobiłem tak z dodatkiem ściągniętym stąd (plik sidebar.mxskin) i teraz nie wiem jak go usunąć. Aktywuje się go w "Zmień skórkę" - jest widoczny jak jeden z tych czterech kwadratów w prawym dolnym rogu i trzeba na niego kliknąć. Generalnie mi to nie przeszkadza, że tam sobie jest bo i tak z niego nie korzystam (dodaje to felerne autoukrywanie paska bocznego, o którym pisałem wyżej, ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć jak pozbywać się dodatków instalowanych w taki sposób.

No to chyba byłby już koniec, przynajmniej na razie bo być może jeszcze coś mi się przypomni :-) Wiem, że jest tego trochę, ale w sumie nie są to jakieś super trudne sprawy dlatego liczę na to ludziki, że pomożecie mi rozwiać wszystkie moje wątpliwości. Będę wdzięczny za pomoc, bo przeglądarka jest naprawdę fajna i na moim starym lapku, gdzie chodzi przede wszystkim o szybkość działania, chodzi superowo i chciałbym przy niej zostać.

EDIT:

26. Jak dodaję jakąś nową stronę do Ulubionych to bardzo często wyświetla się komunikat, że karta już znajduje się na liście. Nie jest to jakiś wielki problem, bo Max i tak dodaje taką stronkę normalnie, ale może da się coś z tym zrobić?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites