Google Ön Bellek araması

Toros37

Recommended Posts

Meehabalar

Mx eski sürümlerde Google'de bir konu arayacağımız zaman "önbellek" seçeneğini seçtiğimiz zaman arama sayfasında bu kelime sarı renkli olarak işaretleniyor ve belirgin hale geliyordu.

Çok kullanışlı bir yardımcıydı. Hemen kelimeyi sayfada sarı renkli görüyorduk.

Mx 3-4 versiyondur bu özelliğini göremiyorum. Mx mi kaldırdı yoksa Google mi kaldırdı bilemiyorum.

Başak tarayıcılarda (Chrome, Opera) bu özellik zaten yoktu.

Teşekkürler

Merhaba Toros37 (:

Önbellek üzerinden görüntülediğiniz sayfada Ctrl+F tuşlarına basıp bulmak istediğiniz kelimeyi/söz öbeğini/cümleyi kutucuğa yazarak sarı renkle işaretlenmiş şekilde görebilirsiniz. Arama kutusunun sağındaki okları kullanarak bu sonuçlar arası sırayla geçiş yapabilirsiniz.

Yalnızca Google aramalarındaki önbelleklerde değil; bütün web sayfalarında bu özelliği kullanabilirsiniz.

Devamlı desteğiniz için çok teşekkür ederiz! ^.^

Denemek için Maxthon 2 yi kurdum.

Ayarlar kısmında "Sonuç sayfasında anahtar kelimeleri otomatik olarak vurgula"

diye seçenek var.

Googlede "salep" diye arttım Ön bellek aramasında salep kelimesi sarı vurgulanmış olarak geldi.

Bence çok güzle bir özellik. Maxthon 4 te olmaması çok yazık.

furkanavshar bey bunu Maxthon gelştiricilere bildirebilir misiniz?

post-6218092-14315122413347_thumb.png

post-6218092-14315122414608_thumb.png

Toros37 replied at 2014-12-2 22:43 back.gif

Denemek için Maxthon 2 yi kurdum.

Ayarlar kısmında "Sonuç sayfasında anahtar kelimeleri otomati ...

Merhaba Toros37 (:

Geliştirici ekibe isteğinizi bildirdim. Daha önce de aynı istekte bulunulmuş. Fakat;

Örneğin yukarıdaki "salep" aramanızda, arama motoruna yazılan sözcük (yani 'salep') sarı ile görüntüleniyor. Aynı sayfada Ctrl+F komutuyla "salep" sözcüğünden başka bir metin aramak isterseniz (örneğin: kalem) o da sarı renkle işaretleneceği için karışıklık olabileceği, bu yüzden kaldırmayı tercih ettikleri belirtildi. Ctrl+F komutuyla isterseniz "salep", isterseniz de başka metinleri aratabilir; karışıklık olmadan sarı arka plan ile işaretlenmiş olarak görüntüleyebilirsiniz.

Geliştirici ekip isteğinizi yine de dikkate alacak, farklı şekilde uygulayacaktır.

Çok teşekkür ederiz! ^.^