Jaka wersja Maxa pod starego lapka?


Dollarman

Recommended Posts

Siema.

Mam starego poleasingowego lapka Dell Latitude D600 i chciałbym się dowiedzieć, która wersja Maxa będzie działać na nim najszybciej? Najbardziej zależy mi na YT i Google Maps. Obecnie mam najnowszą wersję i bardzo ją sobie chwalę - jest szybsza od Lisa w wersji Light, ale zastanawia mnie czy nie ma jakiejś szybszej wersji. Bo dla mnie liczy się każdy MB pamięci wirtualnej i każdy % użycia procesora.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie jest szybsza od standardowej wersji i wykorzystuje mniej zasobów systemowych, ale jakoś dziwnie rwie na moim sprzęcie. Zwłaszcza Tuba bardzo przycina. Widocznie Nitro jakoś się kłóci z moim sprzętem, a szkoda, bo świetnie by się nadawała właśnie do oglądania Tuby albo streamów. No i to ssie, że nie ma żadnego modułu do blokownia reklam, co w przypadku Tuby jest nie do przejścia. Może są jakieś zewnętrzne programy blokujące reklamy? AdFender działa z Nitro? Aha i jeszcze jedno - kiedy klikam prawym przyciskiem myszy (a właściwie to touchpada) na strzałkę w lewym górnym rogu to nic się nie dzieje, a powinna otworzyć się historia przeglądania.

Link to comment
Share on other sites

Dollarman replied at 2014-11-28 13:11 back.gif

Generalnie jest szybsza od standardowej wersji i wykorzystuje mniej zasobów systemowych, ale jakoś ...

ja nitro nie używam dla mnie dobra przeglądarka to kompromis między funkcjonalnością a szybkością ładowania stron a co do blokowania reklam polecam ad muncher free

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pod lapa slabego energooszczednego asus ul30a uzywam wersje 4.4.1.5000 do niedawna najnowsza stabilna. te nowsze pozniej instalowalem zeby sprawdzic - i mulily od efektow graficznych jak te nowe opery i chromy, wiec wrocilem w te pedy do 4.4.1.5000 i dzis niestety powiadomilo do aktualizacji do 4.4.3.4000...az boe sie kliknac zeby nie sp....olic starego porzadku. na tej starej maxthon dziala jak marzenie wyraznie szybciej od opery/chroma, nie mowiac o ff.

dlatego do starszych lapkow polecam szczerze wersje 4.4.1.5000. sprawdzila sie i dziala blyskawicznie w porownaniu z innymi. i do tego nie jest jeszcze taka stara.

moze sie ktos podzieli jak na slabych lapach ta oficjalna powiadamiana przez maxthona aktualizacja dziala? bo szczerze mowiac nie chce mi sie znow ustawien zmieniac po reinstalce na stara, jak cos pojdzie nie tak...

Link to comment
Share on other sites

Dzięki "Numerku" :-) za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Chętnie wypróbuję wersję, o której mówisz, ale najpierw muszę się upewnić czy jej instalacja nie spierniczy mi obecnej wersji Maxa? Mam zainstalowaną tą najnowszą.

EDIT:

Tak gwoli ścisłości to było pytanie do ciebie :-) No chyba, że ktoś inny wie czy mając najnowszego Maxa można zainstalować tą wersję 4.4.1.5000 bez obaw, że coś się popierniczy?

Link to comment
Share on other sites