Co z dokumentami PDF, wydruki są dramatyczne.


Artek

Recommended Posts

  • 1 year later...
2 hours ago, Artek said:

Przydałaby się wbudowana taka wtyczka jeśli chodzi o drukowanie https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/capture-print/?src=hp-dl-featured

gdzie można wybrać co ma być wydrukowane a co ominięte.

Co prawda nie jest to dokładnie to samo o co prosisz ale myślę, że na chwilę obecną lepsza taka alternatywa niż nic :wink:.

Mam na myśli wbudowaną w Maxthona funkcję "Zrzut ekranu", którą można uruchomić np. kombinacją klawiszy CTRL+ F1.

Zaznaczasz interesujący Cię obszar strony, zapisujesz i tak zapisany plik możesz wydrukować po uprzednim otwarciu go w programie typu Paint :).

Bez tytułu.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
13 minutes ago, Artek said:

akurat ta opcja jest jedną z najczęściej używanych przeze mnie :) tylko się nie sprawdzi jak strona jest dłuższa niż widok na ekranie.

Możesz spróbować tą pseudo nową wersję zwaną 4.9.

Najlepiej w wersji portable (tylko i wyłącznie) - nie radzę jej używać jako głównej przeglądarki.

Wybacz - chwilowo nie mam jak sprawdzić tych wydruków - drukarki wrócą do mnie dopiero po nowym roku :(

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, magg said:

Możesz spróbować tą pseudo nową wersję zwaną 4.9.

Najlepiej w wersji portable (tylko i wyłącznie) - nie radzę jej używać jako głównej przeglądarki.

Wybacz - chwilowo nie mam jak sprawdzić tych wydruków - drukarki wrócą do mnie dopiero po nowym roku :(

chciałem napisać co sądzę o tym ostatnim gniocie ale pomyślałem że znów powiesz magg że  marudzę bo u ciebie jest wszystko ok ale skoro sam napisałeś jak powyżej to jedyne co mogę zrobić to podpisać się obydwiema rękoma ps.nie dość że kazali sobie czekać blisko 2 miesiące na nową wersje mx obciach wprowadzać do użytku taki chłam w którym nic nie działa tak jak należy ,panowie z maxthona powinniście się wstydzić taki prezent? na święta 

Edited by warmiak42
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, warmiak42 said:

chciałem napisać co sądzę o tym ostatnim gniocie ale pomyślałem że znów powiesz że  marudzę bo u ciebie jest wszystko ok ale skoro sam napisałeś jak powyżej to jedyne co mogę zrobić to podpisać się obydwiema rękoma 

Jeszcze raz powtórzę - nie bronię (za wszelką cenę) Maxthona ani nie uważam, że jest ona super idealną przeglądarką.

Wracając do sprawy Maxthona w wersji 4.9 - od paru ostatnich buildów (które dane mi było testowaćta przeglądarka to jedno wielkie nieporozumienie.

Nie chciałbym upubliczniać moich i paru innych moderatorów zgrzytów pomiędzy nami a twórcami Maxthona...

Więc w skrócie - ta wersja jest tak niedorobiona, że nie powinna być w ogóle udostępniana  publicznie.

Twórcy wiedzieli o wszelkich błędach i niedoróbkach, które im zgłaszaliśmy - po mimo tego wydali tą wersję jako "BETA".

Nie nazwałbym tego nawet wczesną alfą... Ale tak to już jest niestety od paru lat - twórcy udostępniają testerom międzynarodowym jakąś wersję do przetestowania, po czym po zaledwie paru godzinach, wypuszczają ją na forum do pobrania dla wszystkich.

I kto to niby testuje?!

Najlepsze jest to, że ta wersja (instalacyjna) ma poważny błąd uniemożliwiający normalne korzystanie polskim użytkownikom.

Mając wybrany język polski nie ma możliwości zmiany żadnych ustawień w opcjach ponieważ są one nieaktywne lub ich nie ma.

Błąd ten dotyczy tylko polskiej wersji językowej.

Twórcy wiedzieli o tym błędzie kilka godzin przed publicznym wydaniem tej wersji.

Wiem o tym, bo to ja znalazłem ten błąd i ja go zgłosiłem...

Użytkownikom Windowsa XP również nie polecam tej wersji.

"Z nieznanych" przyczyn wersja 4.9 działa ślamazarnie wolno na tym systemie.

Dobra - koniec offtopu.

 

Edited by magg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On Mon Dec 07 2015 10:38:24 GMT+0100 (Środkowoeuropejski czas, Artek said:

Przydałaby się wbudowana taka wtyczka jeśli chodzi o drukowanie https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/capture-print/?src=hp-dl-featured

gdzie można wybrać co ma być wydrukowane a co ominięte.

Trochę spóźnione znalezisko ale może się Tobie i innym przydać.

Dodaj do Paska Ulubionych bookmarklet :

Quote

javascript:(function(){if(window['ppw']&&ppw['bookmarklet']){ppw.bookmarklet.toggle();}else{window._pwyl_home='http://www.printwhatyoulike.com/';window._pwyl_pro_id=null;window._pwyl_bmkl=document.createElement('script');window._pwyl_bmkl.setAttribute('type','text/javascript');window._pwyl_bmkl.setAttribute('src',window._pwyl_home+'static/compressed/pwyl_bookmarklet_10.js');window._pwyl_bmkl.setAttribute('pwyl','true');document.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(window._pwyl_bmkl);}})();

Kliknij na niego na stronie, na której potrzebujesz zaznaczyć, co ma być drukowane a co nie.

Ogólnie jest to bardzo podobne do tej wtyczki do Firefoxa.

Niestety - trzeba posiłkować się tym bookmarklet- em. Nie da rady z niego zrobić wtyczki do Maxthona ( ani 4.4.8 ani tym bardziej do 4.9)...

121.jpg

Link to comment
Share on other sites