Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

inferno1905

Reklam engelleme

7 posts in this topic

Reklam avcısı çok yetersiz. Easylisti eklemek istiyorum mesela. Yeni kurallar nasıl ekleniyor acaba?

Tıklamayla reklam engelleme fazla gelişmedi.Yoksa bunu kullanarak reklam engelemeyi anlatacaktım.Aynı Adblock gibi çalışıyor.

Bunun dışında reklam engellemek için gereken kuralları bilmediğimizden reklamlarıda engelleyemiyoruz.

Bu yüzden foruma daha önce yazılan konuları incelersek bu konu hakkında paylaşımlar görüyoruz.

Youtube

için ve Facebook için bunlara bakabilirsiniz.

Youtube Türkçe çevirisde bulunmakta.

Kısaca anlatayım.İstediğin reklama göre engelleyebilirsiniz.

İlk olarak menü kısmını açıyoruz sonra Reklam avcısının üstüne gelip Engelleme Kurallarını Düzenleye tıklıyoruz.

jzWAQJ.png

Sonra gelen alana seçtiğimiz kodları yapıştırıyoruz.Bundan sonra Uygula dedikten sonra kapatıyoruz.Bu sayede reklamlardan kurtuluyoruz.

Q17yV3.png

Diğer siteler için tam Tıklayarak Engellemeyi deneyin.

Eğer Reklam Avcısı sizi zorluyorsa Adguard'ı deneyebilirsiniz.

Teşekkürler. Adguard kurdum ama çok fazla ram yiyor 100-150 mb arası. Kaldırdım ad muncher kurdum 10-15 mb ram yiyor. Ad mıncheri öneriyor musunuz?

Gerçi ad muncher de ücretsiz değil. Ad muncher benzeri ücretsiz bildiğiniz program var mı?

Maalesef yok ilk kurduğumda biraz yavaşlamıştı ama bilgisayarı açıp kapattığıda daha hızlı olduğunu gördüm.Admuncher'i kullanmadım o yüzden bir şey söyleyemiyorum.Adguard yüklü ise ınu kullanmaya devam edebilirsiniz.Bende genelde 30 mb ram yiyor şu ana kadar en fazla 50'ye çıktı.Son çare Chrome geçmek ve ADP kullanmak olur bunuda önermiyorum doğal olarak.

Bir de AdFender var ben onu kullanıyorum. EasyList'i de mevcut. Memnunum. Denemenizi öneririm. Yüzde yüz ücretsiz ve reklamsızdır. EasyList, EasyPrivacy ve Malware Domains özellikleri açık halde 21-22 MB tutuyor. Bu üç listenin kullanılması öneriliyor.

inferno1905 replied at 2014-8-10 17:37 back.gif

Gerçi ad muncher de ücretsiz değil. Ad muncher benzeri ücretsiz bildiğiniz program var mı?

adfender kullanıyorum şimdilik idare ediyor.. gayet başarılı ramde yemiyor. ;)