Reklam Avcısı Gelişecek Mi ?

Ege Sucu

Recommended Posts

Elbette kurallara abone olmak veya yeni kurallar eklemek gerekiyor.

Durum çubuğunda reklam avcısı simgesine tıklayarak;

Reklam avcısını etkinleştirip etkisizleştirebilir,

Söz konusu websitesi için açılır pencereleri engelleyebilir,

Reklam avcısı kurallarına abone olabilir veya

Kuralları kendiniz düzenleyebilirsiniz.

Kuralları nasıl düzenleyeceğimi pek anlamadım ama çok eksik olduğunu söyleyebilirim. Chrome'da iken adblocker kullanırdım ve cidden hiçbir reklamı görmezdim. Belki ekip eklentiyi inceleyip kendine uyarlasa daha güzel olur.

Misal yabancidiziizle1.com da dediğim eklentiyi kullanıp bir de normal tarayıcı ile girerseniz fark zınk diye ortaya çıkıyor :)

Adblocker'ın engelleme kurallarına eriştim. Elimde dolu bir liste var ve bu kuralları reklam avcısına eklemek istiyorum bütün itelerde geçerli olacak şekilde. Nasıl yapabilirim ?

Not: Diğer hesabım sadece Facebook'a bağlıydı ve şifresi ile alakalı sorunlar yaşadım, isterseniz silebilirsiniz forumdan.

Bana kalırsa Maxthon 3 teki reklam engelleme daha iyiydi.

Sayfa açıldıktan sonra üstte reklam engelle satır şeklinde seçeneği çıkıyordu. Burada sağ tıklayınca artık açılır pencere bir daha açılmıyordu.

Maxthon 3 te biraz daha karışık olmuş.

• 2 months later...

Reklam avcısına kural ekleme:

Sağ alt köşeden reklam avcısı işaretine tıklanır,

Engelleme kurallarını düzenle > Girdiğiniz siteyi seçin listeden ve bu site için kuralları düzenle diyin.

Burda reklamın kaynak url'sini bilmelisiniz. Resmin üzerinde sağ tıklayın, kısayolu kopyalayın diyerek listeye ekleyin. Örneğin abc.com 'dan gelen tüm reklamları engellemek isterseniz *.abc.com/* şeklinde kural ekleyin.

Chrome'daki AdblockPlus kaç senelik bir eklenti. Reklam avcısı özelliği zamanla gelişecektir elbet ama şuan için içerisindeki liste bence yeterli.

valla engin hocam yorum için teşekkür etmekle beraber son sözlerinize katılmıyorum.. kabul ediyorum gelişmesi gereken bir özellik reklam avcısı ama kesinlikle şu an yeterli bir listeye sahip değil ! şu an benim için maxthon'un diğer tarayıcılardan "tek" eksi tarafı maalesef bu. umarım en kısa zaman da listesi daha kapsamlı bir hal alır.

derdi27 replied at 2014-9-5 02:25 back.gif

valla engin hocam yorum için teşekkür etmekle beraber son sözlerinize katılmıyorum.. kabul edi ...

Tabiki de hocam şuanın şartları dahilinde diğer reklam engelleyiciler ile kıyasladığımızda zayıf kalıyor bu bir gerçek. Ama ilave olarak sizinde dediğiniz gibi geliştirilmesi ve gelişmesi lazım. Bakalım ilerleyen günlerde Maxthon bu konuda neler yapacak..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.