[Pomysły] Pomysły na udoskonalenie MX


Mr_Bean_2250

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Cieszy mnie że temat się rozwiną aż na 4 strony :) jeszcze bardziej cieszy mnie fakt że ekipa MX najprawdopodobniej na niej była bo zaczynają wprowadzać w życie wymyślone funkcje :)

cytat facebook oficjalne konto pl

"3. Dzięki synchronizacji przez Chmurę (przez internet) będziesz mieć dostęp do dodanych ulubionych na każdym urządzeniu z Maxthonem: na Windowsie, Windows Phone, Androidzie, Linuxie, MacOS-ie oraz na iPhonach."

ten pomysł już gdzieś czytałem :)

dodam kolejny rozbudowa menagera haseł o generator bezpiecznych haseł oraz przechowywanie bazy danych nie w chmurze tylko na dysku...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

J do tematu dodam od siebie ze chciał bym by liczba kart była większa oczywiście otwartych jak dojdzie teraz do końca liczby kart można było otwierać ostatnią kart i naj ważniejsze rzadko zamykam przeglądarkę i pod wieczór lekko spowalnia i widzę kart otwartych jest 5 a procesów 10 ale nie wiadomo które zamykać gdyz kazda tak samo nazwana i często w ciemno zamykam i zamknę główny proces i maxthon zamknie się więc proszę o dodanie możliwości by pisał proces z nazwy otwartej strony

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Osobiście chciałbym, aby w Maxthonie dodano kolejkę pobierania. Najlepiej taką, gdzie będzie można ustawić ile plików naraz ma się pobierać i najlepiej aby do tego można było jeszcze ustawić ogranicznik prędkości, żeby pobieranie nie "zamulało" łącza. Z mniej ważnych rzeczy bardzo chciałbym, aby Maxthon posiadał klikalne prawym przyciskiem menu na ikonie na pulpicie, coś jak w Chrome - na przykład aby klikając prawym przyciskiem na ikonę, można było bezpośrednio otworzyć okno prywatne.

Link to comment
Share on other sites

toastt replied at 2015-2-7 16:32 back.gif

Osobiście chciałbym, aby w Maxthonie dodano kolejkę pobierania. Najlepiej taką, gdzie będzie mo ...

Zawsze możesz zmienić menadżera pobierania, na któryś z poniższej listy :

Maxthon Thunder Download

Thunder

Mini Thunder

Flashget

Mini FlashGet

NetAnts

NetTransport

Tuotu

QQ download

Download Accelerator Plus

DLExpert

Download Express

Download Master

FreshDownload

GetRight

HiDownload

Internet Download Accelerator

IDM

LeechGet

Mass Downloader

Orbit Downloader

ReGet

Star Downloader

WellGet

Większość z nich posiada wspomnianą przez Ciebie opcję ograniczenia prędkości.

Uprzedzam wszelkie pytania na temat ew. aktualizacji/ usprawnienia obecnego menadżera pobierania wbudowanego w Maxthona - nie spodziewajcie się żadnych większych zmian typu dodanie jakiś zaawansowanych opcji o które prosicie .

To nie jest priorytet dla twórców Maxthona.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Zdecydowanie brakuje mi przy prawokliku na link prostej funkcji. Otóż klikajc w "Otwórz w nowej karcie" z automatu strona przełacza się na nowa kartę. Chciałbym żeby tak nie było, bo ta funkcja z definicji pomaga nam otworzyć kilka kart na odczytanie za chwilę, a nie w tym momencie.

 

Druga rzecz to brak polskiej litery left ALT+a, powinno wyskoczyć Ą (ale małe), a nie wsykakuje nic.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie brakuje mi przy prawokliku na link prostej funkcji. Otóż klikajc w "Otwórz w nowej karcie" z automatu strona przełacza się na nowa kartę. Chciałbym żeby tak nie było, bo ta funkcja z definicji pomaga nam otworzyć kilka kart na odczytanie za chwilę, a nie w tym momencie.

 

Druga rzecz to brak polskiej litery left ALT+a, powinno wyskoczyć Ą (ale małe), a nie wsykakuje nic.

 

Pozdrawiam.

Odznacz opcję zaznaczoną na moim screenie- linki będą się otwierały w tle.

Co do drugiej sprawy- to nie do końca wina Maxthona.

Masz tutaj parę wyszukań z Googla a propo tego http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2296658.html       http://forum.dobreprogramy.pl/polskie-litery-pod-lewy-alt-w-vista-t157467/ .

post-4817-0-78351800-1434871993_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

dziś pomyślałem że brakuje mi w zakładce "historia przeglądanych stron" obok godziny otwarcia strony - czasu pozosostawienia otwartej karty czyli: onet.pl 10.00 AM czas trwania karty: 4,6 minut :)

 

ps.

czy to nie ja kiedyś założyłem ten temat? i gdzie jest reszta stron?

Link to comment
Share on other sites

dziś pomyślałem że brakuje mi w zakładce "historia przeglądanych stron" obok godziny otwarcia strony - czasu pozosostawienia otwartej karty czyli: onet.pl 10.00 AM czas trwania karty: 4,6 minut :)

 

ps.

czy to nie ja kiedyś założyłem ten temat? i gdzie jest reszta stron?

Czy jakakolwiek inna przeglądarka posiada coś podobnego?

Szczerze- to nie widzę zbytniego zastosowania Twojej propozycji.

Trochę taka sztuka dla sztuki lub jak kto woli "statystyki dla nerdów".

Więc tak- nie spodziewajcie się żadnych wielkich zmian w obecnej wersji Maxthona (jakieś drobnostki co najwyżej, reszta to łatanie błędów).

Nasi chińscy twórcy skierowali całą swoją moc przerobową na kolejną odsłonę przeglądarki.

Nie pytajcie kiedy będzie upubliczniona, itd- na chwilę obecną trwają dyskusję jak w ogóle ten twór nazwać :wink: , także jak widzicie, wszystko jest dopiero na wczesnym etapie.

 

"czy to nie ja kiedyś założyłem ten temat? i gdzie jest reszta stron?"

 

Prawdopodobnie przy przenoszeniu ze starego forum coś poszło nie tak i ucięło temat- "sorry, taki mamy klimat"

Link to comment
Share on other sites

Czy jakakolwiek inna przeglądarka posiada coś podobnego?

Szczerze- to nie widzę zbytniego zastosowania Twojej propozycji.

Trochę taka sztuka dla sztuki lub jak kto woli "statystyki dla nerdów".

Więc tak- nie spodziewajcie się żadnych wielkich zmian w obecnej wersji Maxthona (jakieś drobnostki co najwyżej, reszta to łatanie błędów).

Nasi chińscy twórcy skierowali całą swoją moc przerobową na kolejną odsłonę przeglądarki.

Nie pytajcie kiedy będzie upubliczniona, itd- na chwilę obecną trwają dyskusję jak w ogóle ten twór nazwać :wink: , także jak widzicie, wszystko jest dopiero na wczesnym etapie.

 

"czy to nie ja kiedyś założyłem ten temat? i gdzie jest reszta stron?"

 

Prawdopodobnie przy przenoszeniu ze starego forum coś poszło nie tak i ucięło temat- "sorry, taki mamy klimat"

wydawało mi się to pomocne wczoraj jak chciałem znaleźć stronę po restarcie kompa bo otwarta była najdłużej :)

 

tak właśnie myślałem z tymi przenosinami na nowy lay:) 

 

no trudno poczułem potrzebę podzielenia się pomysłem :) i jestem ciekaw co wymyślą nasi koledzy z MX :) peace!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

mam taki pomysł żeby przerobić notatnik online na swego rodzaju organizer czyli zapisujesz jakąś ważną datę np urodziny ustawiasz datę i godzinę wpisujesz tekst i o wyznaczonej porze na ekranie wyświetla się przypomnienie plus dźwięk banalnie proste a jak ułatwiło by życie 

Link to comment
Share on other sites

mam taki pomysł żeby przerobić notatnik online na swego rodzaju organizer czyli zapisujesz jakąś ważną datę np urodziny ustawiasz datę i godzinę wpisujesz tekst i o wyznaczonej porze na ekranie wyświetla się przypomnienie plus dźwięk banalnie proste a jak ułatwiło by życie 

Po co odkrywać Amerykę na nowo? Masz mnóstwo oprogramowania, które robi to dokładnie. Nie wiem jak (a przede wszystkim po co!) można oczekiwać takiej rzeczy od przeglądarki internetowej. Przeglądarka to przeglądarka, służy do przeglądania internetu. Organizer to organizer. Google Calendar ma wymienione przez Ciebie funkcje, plus masa innych. Mnostwo aplikacji PC / smartfonowych ma te funkcje. Równie dobrze mógłbyś poprosić, żeby Maxthon robił jeszcze kawę, koniecznie z menu ustawień z możliwością zmiany godziny o której będzie zaparzona.

Link to comment
Share on other sites